1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилатор

Дискусија во 'Тело' започната од kate-the-great, 25 јануари 2011.

  1. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас си купив Phillips од Нептун шоп пред 2-2ипол години и сега засега добро ме служи. Имаше избор, депилатори со некакви додатоци, масажери, бла бла, ама јас си земав најобичен со само еден додаток за депилација на интимната зона. Ме чинеше 1200 мислам дека.
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG]
    јас го имам овој го купив пред добри 4 години беше околу 2500 денари со масажер добро ме служеше, но од овие депилатори приметив излгуваат подкожни влакна.
     
  3. Inna15

    Inna15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    Лелее имам многу фобија од депилатори :lol: а едноставно неможам да ја надминам, многу мои другарки и еве и тетка ми го користи и вели дека побезболно и со тек на време веќе се навикнува кожата, ама ја стварно незнам како да ја надминам фобијата :o
     
  4. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    имам и јас на ровента го земав пред 2-3 год двапати или 3 се депилирав со него неможам да ја поднесам болката или нешто правам како што не треба и така си стои во кутиичка
     
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    од кога знам за мене користам депилатор во летото го купив вториот првиот ми цркна :D
    исто трај како депијацијата и кога имам потреба одма си се правам немам болка веќе навикната сум ретко одам на депилација од време на време колку убаво да ми се измазни кожата убава работа е депилаторот го препорачувам
     
  6. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Многу ме нервираат депилаториве,јас имам тенки влакненца и поготово на горниот дел од нозете,над колено ми растат многу споро,абе луѓе се депилирам со депилатор губам време и кога ќе се погледнам на сонце гледам дека скоро сите влакненца ми се тука,не ми ги вади убаво не знам зошто,имам другарка со црни јаки влакна и нејзе супер и е,до тоа ли е?Не ми се погоди ич за нозе,ама затоа за под пазуви ми е топ,со години се депилирам со него и си викам ако ми се расипе нема да ми се даваат пари да купам пак само за под пазуви да го користам.А и тоа дека излегуваат поткожни е точно,многу и тоа.
    Инаку имам ист ваков [​IMG]
    Ако има некоја девојка со тенки и плави влакненца,а користи депилатор и и ги вади сите,односно е задоволна нека ми препорача што користи да имам во предвид за кога ќе купувам следен пат
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.996
    Пол:
    Женски
    ^^Па и јас го имам истиов, и јас сум со светли влакна, само што мене не ми се многу густи. Морав да си купам депилатор, и немам проблем со овој, се' ми вади. Ама претходно пилинг правам, и се туширам со топла вода, па после се депилирам. Само за нозе го користам, понекогаш за препони и многу сум задоволна. Ама тоа што е многу гласен ми пречи.
     
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    и јас го имам скрос истиот и на рацете ми се тенки плави влакненца и ми ги вади сите задоволна сум ептен. Се депилирам со кружни движења и така поубаво фаќа
     
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    на почеток кога го купив депилаторот се издепилирав на рацете, се фино сите се извадија, ноооо :!: мене рацете ми се исфрлаа со некакви пликови кои неможеа два месеци саглам да зараснат, а најтажно од се што беше лето и сте ме гледаа во рацете и прашуваа што ми е :@.

    од тогаш никогаш не користам депилатор за раце.
     
  10. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Да многу е гласен како трактор некој :lol: блазе си ви мене не ми ги вади не знам зошто,само ми ги кине и за една недела ми растат,а мене од колено нагоре и со бикче за една недела ми растат....а и плус премногу се исфрлам на нозете со гнојни бубулички и од ова и од топол восок,се нервирам ама тоа е.Како и да е за под пазуви ми е ооооодличен
     
  11. anga

    anga Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Devojki ke ve zamolam nesto jas imam na philips depilator so dodatok glava za bricenje arno ama mi se skrsi nekoe parce od nea i sega sum ocajna zosto nemoze da se zameni toj del :( pa ako nekoja od vas ima takov dodatok a ne go koristi so radost ke i go kupam
    pozdrav
    [mod-kirilica:bzlwtecz][/mod-kirilica:bzlwtecz]
     
  12. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Девојки што правите за да биде помалку болно депилирањето со депилатор? Јас имам една година веќе добар депилатор , со масажни топчиња и други глупости ама не можам од болка да се депилирам и си останав со бричењето. Само на почетокот едната нога некако ја издепилирав и толку :D Дали има некој трик да се мачкам со нешто (алкохол, мраз, итн) или со времето ќе намали болката? Сакам да ги изретчам малку на нозете не можам постојано со бришење. Помош
     
  13. Monickaa

    Monickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5

    Пред да се издепилираш ке се избањаш со топла вода за да омекне кожата и влакната,така другарките ми велат зошто и јас го имма тај проблем многу боли и неможам да издржам,а треба ли многу да се никнати влакната или? оти коа се малечки ништо не фаќа :( :( ???
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    мене па баш кога ми се помалечки поубаво ми фаќа и по не ме боли. А можда ве боли ако предходно подолго време си ги имате бричено нозете а со самото бричење влакната стануваат подебели и погруби . Издржете неколку пати под ред со депилатор и после ќе е полесно. Јас можам да кажам дека мене воопшто не ме боли се депилирам раце, нозе па дури и препони
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  15. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Јас имам ваков [​IMG] Браун, и многу ми врши работа, си немам проблем. Јас имав многу густи влакна на нозете и на рацете,а исто и осетлива кожа и еве веќе 2,3 години го користам и можам да кажам дека е многу добар. Првите 3-4 пати ме болеше, ама после почнував да се навикнувам. Се депилирам дури откако ќе се истуширам, оти така помалце боли, а после се мачкам со хидратантен лосион и се' си е океј, ни имам црвенило како што имав, ни ми се појавуваат дупченца . Влакната почнуваат да се појавуваат дури после 2 недели, нели, да се гледаат.
    Предходно имав пробано со восок, со креми и разни 300 чуда и ми излагаа многу поткожни влакна. А сега не дека ги немам,ама немам толку многу како што ги имав.
     
  16. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    Рацете ги депилирам со депилатор на Philips ама целите раце ми се ко со ситени брумчиња ко точкички кои не се црвени, но сепак се приметуваат... ако знаете како да ја спречам оваа појава помагајте....
     
  17. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    откако почнав да се депилирам со депилатор почнаа да ми се појавуваат поткожни влакнеца, за знам дека тие можат да бидат и опасни
    сте имале некогаш ваков проблем???
     
  18. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    да и јас имав таков проблем кога се депилирав со депилатор, но престанави сега веќе година време одам на козметичар и се депилирам со топол вооск, комплет се и можам со сигурност да ти кажам дека се чувствувам почисто, поубаво цел месец. Така да отфрли го депилаторот уште дене , воопшто не чини, тоа сите козметичари можат да ти го потврдат, а и читам јас доста за тоа.
    Поздрав :*
     
  19. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Користам депилатор веќе цела година,но проблемот е во тоа што никако не ми излегуваат сите влакненца,се кинат при што џабе усм ја трпела болката кога за 3-4 дена повторно ми излегуваат? што да правам :?:
     
  20. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Kako што кажав на погоре една форумџика, со депилаторот се кинат влакнат и стварат многу поткожни блакна што не е во ред, така да исфрли го од употреба и премини си на користење на восок, оди на козметичар, ќе те издепилира и раат ќе си 4 недели, ќе се чувствуваш почисто и посвежо. нема да зажалиш, ти гарантирам ;)