1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилатор

Дискусија во 'Тело' започната од kate-the-great, 25 јануари 2011.

  1. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Jas koristam rowenta depilator i zadovolna sum bidejki brzo i evtino depilira, no fakt e deka pobrzo rastat vlaknata, pocvrsti se i so poostri vrvovi. Sepak ako redovno se depiliras, na dve nedeli da receme mislam deka nema da ti pravi problem. Mislam deka go zemav okolu 2000-3000.
    [mod-kirilica:3jgwzvg7][/mod-kirilica:3jgwzvg7]
     
    На Hapburn Audrey и maleckataa им се допаѓа ова.
  2. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    прво имав од филипс, беше одличен, сега го имам од браун најновиот (околу 6000ден) ама сум презадоволна, вади влакна дури и од 1мм. на почетокот боли, но после се навикнуваш на него и е многу полесно, а и влакната се оретчуваат. го користам за нозе, раце, стомак, а понекогаш препони. кога и да се брзаш наместо да се плеткаш со топење восок, закажување по козметичари, најбрзо решение ми е :*
     
  3. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јас депилатор не користам, многу ме боли со него. Редовно си одам на депилација, можеби е поскапо, ама е поефикасно. Мајка ми користеше од Цептер и се расипа, па сега го нарача онај од Топшоп за трајна депилација со гел, па да видиме тоа колку ќе и трае!
     
  4. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Јас денес зедов депилатор од Филипс, незнам дали зошто прв пат ама многу ме боли и ми се иритира кожата. Користите нешто за смирување на црвенилотот или само ке си помине ? и по колку време ?
     
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Јас користам само бебешка пудра нивеа.
     
  6. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    ги има ли некој користено овие кристални хартии ?
    моментално се на намаление па ... :?:

    http://www.smoothaway.mk/
     
  7. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.142
    ПОПУСТ...за само 590 €!
    е малце...12 депилатори од поскапите ќе купиш.
     
  8. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    е стварно сум ... :lol:

    не го видов тоа мало € ;)
     
  9. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Леле јас немам баш убаво искуство со нив
    една другарка ги имаше и ајде мустаќите something ќе си ги отстранува :lol: :lol:
    и така спремна си седна и почна да си трие...и си оди дома што ќе види :tmi:
    црвенила-рани после едвај ги покривав со пудро |(
     
  10. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    немам пробано, ама тие што пробале се жалат дека не ги вади влакната, а ја оштетува кожата, така да јас не би ги купила
     
  11. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    philips се добри .. 1600 д
     
    На Teresa94 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    јас имам philips, го купив од free shop околу 30 евра беше...
    на почетокот многу ме болеше но сега веќе не толку :)
     
  13. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Планирам да си купам депилаторче, не ја разгледав темава, директно прашувам, какви имате, дали се убави и колку пари се?
    Работата се цените :) нема за сите пишано ;) затоа што би сакала да купам некој убав, со достојна цена ;) и сакав да прашам некој да не има од Струга, што има депилаторче од Техномаркет, имаше розеви и плави, со разумна цена, некаде 1300 ден, не памтам што марка беа. Пред околу месец ги видов :) Би сакала да чујам некое мислење од Стружанки некои, планирам за такво.
     
  14. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Цела тема е тоа... |( :x
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  15. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Јас користам Нео веќе една година. Си го земав на попуст 900 ден и искрено многу сум задоволна. Претходно имав Филипс и ми цркна за 1 месец. А 3000 беше. Така да слободно можам да кажам дека во некои случаи повеќе се плаќа името на производот отколку самиот производ.
     
  16. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    Јас си имам Филипс веќе 6 год и сеуште работи како нов. Задоволна сум и го препорачувам на сите кои сакаат да си купат.
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    [​IMG]
    Овој го имам, можеби веќе 4-5 години. Имаше 3 години гаранција, како компјутер :P Демек бежичен, ми рекоа да не го користам никогаш уклучен на кабелот, ама па така ми беше многу бавен, најверојатно сега затоа почна да попушта адаптерот, да се кине. Јас, другарка ми и снајка ми, и 3те имавме исти ваков и на 3те по 1 година ни се расипа моторот, ама од кога ми го сменија (нормално, под гаранција беше) веднаш имаше разлика во работењето. Изгледа уште фабрички им се фалш моторите. Сепак јас сум задоволна. Не боли нешто страшно, убаво ги вади влакната, од корен, а и за тие пари (900 ден) ме служеше перфект. Плус со него имаше сингерче за пилинг, како шмиргла :D
    Од кога го имам се немам никогаш депилирано со ленти на рацете и на нозете, понекогаш го користам и на препоните.
     
  18. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    И јас го имам тој на Philips,депилирам раце и нозе и задоволна сум. Еве веќе година добар е работи,само еднаш ми се расипа од не пазење ми се замотаа влакна од косата среќа не ми се искуби целата :D (така ми е кога се депилирам со пуштана коса ) и теглајќи да ја тргнам се расштрафи целата :lol: Среќа се направи и од тогаш депилирање само со репче :)
     
  19. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Го мразам :@ Ај шо ми е многу болно туку после и кожава не ми е ко шо требит,плус растат и поткожни влакненца многу.Најлошо е шо веќе другиот ден почвет да ми растет и боцкет ко иглички :worried:
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Пробав еднаш со депилатор и цела кожа ми се вцрвени како да имам алаергија ииии од тогаш никогаш повеќе...... сега ленти користам :lol: