1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Veet е исто како со брич, пак јаки влакна ќе имаш.. Јас се депилирам со топол восок на козметичар, издржливо е, пред една недела прв пат со шеќерна паста ме депилираа и издржав, не боли многу. Е сеа за кремиве, имам ги пробано повеќето, имаше Веет, Силк и некои други, за на раце, нозе немав проблем а на интима само на препон што ставив ми испоцрвене и ми настанаа ситни брунчиња.. Така да не знам стварно.. Не знам за друг начин. и јас дома имам депилатор, сум пробала многу боли. Не за џабе рекле депилација на суво не бива :)
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Јас сакав сега од 4ти месец да одам на депилација, ама поради ситуацијата што крварев, не се осудувам да одам. Се средувам со бикче и тоа едвај, пошто сега не можам да клекнам и да се средам за минута, полека прво едната нога крената,па другата. Не се гледам. Кај се фатам таму, после со огледалце ќе се ѕирнам ако сум пропуштила нешто.
    Ако сега ми е тешко ,се чудам како ќе се поминувам онаму 7ми,8ми месец:whew:
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Chuchanov

    Chuchanov Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    1.519
    Допаѓања:
    2.939
    Пол:
    Женски
    Mene genekologot mi rece da ne se depiliram na intima a se depilirav tamu postojano,depilacija mi rece pri kraj vo 9ti mesec sega maka ke macam so bikce
     
    На Nairobi88 и eta им се допаѓа ова.
  4. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Да прашам само денеска имам депилација претходна кога ја имав не ми с ени познаваше стомаче а сега не знам како ќе ме депилираат позади како да легнам на стомам дали е проблем ?
     
  5. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Нема да легнеш на стомак. Од страна ќе се депилираш. Знае козметичарката, без гајле ќе те намести.
     
    На Maja92@, Coco31, 0ли и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.498
    Допаѓања:
    35.241
    Пол:
    Женски
    Ич да не се секираш за легнувањето, ќе ти го поткрене креветот кај главата и на страна ќе лежиш.
     
    На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kallias2

    Kallias2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2019
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    3.739
    Не, не, како на стомак, на страна ќе се свртиш, ќе те намести таа што ќе те депилира.
    И јас планирам штом влезам во 9 ти да се издепилирам скроз и да си бидам раат за пораѓај.
    Ама овие влакна пусти не растат како што растеа, на 15 Декември се депилирав дома сама со депилатор и еве 2 месеци од тогаш имам скрооз малку влакна тук там и еептен бавно растат, ако можам до 10ти Март да издржам(ако не се породам дотогаш) и да одам тогаш белким за 3 месеци ќе порастат убаво :wasntme:
     
    На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
  8. babyboy1

    babyboy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    1.367
    Допаѓања:
    5.192
    Пол:
    Женски
    Имам едно прашање можеби е глупаво и не е за тука ама ајде незнам кај да прашам...
    Како се средувате долу пред пораѓај да не беше ситуацијава ваква си одев на депилација и си немав мака ама сега не работат козметичаркиве а и да работат не би одела...Почнав да користам брич ама неможам секој трет ден со бричот цела се искаспив а и ако ме фатат болки или ми пукне водењак како ке се средам или таква подпорасната ќе треба да одам...
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Maja92@

    Maja92@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2019
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    959
    Пол:
    Женски
    И јас незнам што да правам , си одев редовно на депилација , сега нема шанси да одам а не знам како да се средам , со брич и со креми ич не сакам брзо растат густи цврсти и треба на 4 5 дена да се поминувам . А сама дома со восок не сум пробала до сега да се тегнам.:sweat:
     
    На babyboy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. babyboy1

    babyboy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    1.367
    Допаѓања:
    5.192
    Пол:
    Женски
    Пробав дома со восок ама ем не гледам ни кај мачкам ни можам да тргнам ми смета стомакот не можам да се наместам никако а и боли осетливо е местото ептен цел а со модрици бев
     
  11. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    И јас сум со бикче нонстоп посебно сега на крај како зачестија прегледите. Се касапам на слепо, не гледам ништо од стомакот само гледам крв капе во кадата :D Огледало стајте си во када, јас немам. Сакав да си купам ама со ситуацијата ич не ми текна. Не знам по маркетите дали има.
     
    На lovely12 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. babyboy1

    babyboy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    1.367
    Допаѓања:
    5.192
    Пол:
    Женски
    Ставам огледало ама ми се заматува од пареата од водата макар што не се капам со жешка и морам да се вртам да биди на светлина оти промашувам па ми остануваат и стварно ме фаќа нервоза Ексик веќе нека се породам :D:D
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Ај да прашам тука, со оглед на ситуацијата со корона, идете на депилација во салон? Јас не сум била се средував со брич(прв пат у живот) ама веќе сум голема нишо не гледам и мачно ми е. Знам за породување треба фино да си среден. Не знам дали да посетам козметичар ми е страв.
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. K7M10J

    K7M10J Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    1.305
    Допаѓања:
    3.368
    Пол:
    Женски
    И јас исто како тебе, последниот пат кога се спремав за преглед го викнав маж ми :$ 7 ми сум, а до 9 ти...И мене ми е шубе на депилација сега да одам:worried::worried:
     
  15. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    3 пати досега бев на депилација, слабо ми растат. Но претходно со години се депилирав и продолжив и во бременоста. Брич/бикче со години не сум користела, за никаде, дури ни за аксили.
    Носам заштита, носи и таа, дезинфицираат пред и после мене и тоа е.
     
    На Izzy_0504 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Ti se vonemiruva mese,da osekas da se stegas od depilacija?
     
  17. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Не се стегам, воопшто.
    Со години одам кај истата козметичарка, другарка ми е. Многу внимава и става потенки ленти да не се стегам. На меше не ставам ленти, немам таму влакна. Бебе досега не изреагирало.
     
    На eli.karameli му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    И мене ни е страв на депилација ради короништево! А фино си одев претходно. Со бикче умрев. Ај што не гледам веќе, па се ме чеша, па не можам убаво да се дофатам :(
    Многу се мислам што да правам.

    Претходната бременост без проблем си одев. Сега...
     
    На thelittle17 и eli.karameli им се допаѓа ова.
  19. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Ја па ни претходно не одев толку многу само пред одмори или така се дома со ленти. Еднаш лудача многу ме изгоре на интима со жежок восок и по нозе раце бев изгореници и уплав иам од тогаш.
    За бикче сум испраксирана е сега пред пораѓај и ја не знам како ќе бидам средена... и добро ако имаш да си се пропуштил или не си стигнал да се средиш што ти прават?
     
  20. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Ќе се средиш со огледало. Нема да гледаат 2 3 влакненца дали си пропуштила. Моето дело помина, уште не знам како изгледаше :P ако ептен си зашумена ќе те средат они ако не стигнеш сама