1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Jас не сум чекала.Aко добро се сеќавам :?:
     
  2. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Јас ја прашав докторката што ми е гинеколог и ми рече да не одам на депилирање на препони до 12 недела бидејќи ако не дај боже се деси нешто да не мислиме дека е од тоа. Истото ми го кажа и козметичарката пред некој ден кога депилирав нозе. Вика: кога депилираме препони нагло се стегнуваме на повлекување и тоа не е добро и затоа почекај малку.
     
  3. Katalea

    Katalea Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    200
    Се согласувам..Треба да почекаш. Знам дека е тешко и неиздржливо но сепак е ризично.. И јас чекав, иако немам проблем со депилацијата, ни болка ни ништо не осекам, сепак за секој случај најдобро е да се почека.. Јас само си ги шишав колку да не биде катастрофално.. :)
     
    На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238
    Помалечка богами се мислам до крај уште колку ке си пораснам имам уште време да ве стигнам, а највише ме нервира тоа што неможам убаво да си се средам доле кај :swear: неможам да си ја видам :rofl:
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    аууууууу за доле не збори , не знам што ке правам за во понеделник ,брис треба да ми зема :( од мешево ништо веке не гледам немам прегледност :lol: само знам дека со бикчиња не се мачам веке , уште два дена ми останува да одлучам како ке се средам :sweat:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Xexexexe ja srediv da ovaa dole denes ubavo,uste me pece :lol:
    Neka mi prosti...
     
    Последна измена од модератор: 10 мај 2017
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238

    хахахаааа и јас со бикчиња сеа се средувам, зашо од депилација имало инфекции и викам ај со бикче и сеа на 3-4 дена смрт ми е...исто и за брисеви коа ке дојде ред сеа земај ти огледалцето нека ти е на помош :D а јас почнав да си прашувам така коа ке дојде време на пример за порагај дали ке имам време да се средам нормално а не кај фати кај не фати мајка ми ми се смее вика как може на тоа да ти иде паметот јас со ситници се замарам ама ме нервира :D :D
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Jas znaev za prvoto deka vecerta ke pravam carski,pa se srediv pred da odam
    A sega sto vikas na 3-4 dena so bikceto...koga ke me strefat bolki,valjda ke imam vreme da se briknam pred odenje vo bolnica :$
    Ili seedno ke mi bide,samo pobrzo da se olesnam?
     
    На ana.tinkerbell и pepita82 им се допаѓа ова.
  9. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238

    Замисли тоа болки да фатат , а тебе да ти биде во мисла дека не си средена и дека мораш да се средиш па иде таа нервоза дека неможеш да се видиш убаво доле па паники чуда те факаат :D абе сум рекла повеке пати дека од трајна депилација немаааа поубаво стварно, а сум слушнала као дека ако не си средена во ГАК бричеле со нивен брич бљаккк
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    јас бев на депилација, се средив комплет, одете и вие зашто ако ве сечат долу после и влакна кога ке пораснат ке пече ;(
     
    На ana.tinkerbell и SimonaTino им се допаѓа ова.
  11. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    јас имав време дома да се средам , ми пукана водењакот ,влегов се избањав се досредив уште малку (ама со крема за депилација не бев тогаш доволно упатена колку е штетна фала богу мене не ми наштети) , за таму да не ме „средат„ со тие нивните бикчиња , и полека со песна си тргнав накај гак :D се надевам и овој пат така ке биде ,ке имате време , ке се подсредувате по малку секој ден :) нема друг избор,или густа прашума хахах се зезам
     
    На loki.c9, ana.tinkerbell и SimonaTino им се допаѓа ова.
  12. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Pepitce,znaci otkako Ke pukne vodenjakot da ne panicam,bolki odma nema?
    Jas I onaka mrazam depilacija odam koga mora( pred odmor) a ne pa sega,me boli mnogu znam deka taka e posto nemam navika,ama toa e ubavina trpi,za dzabe ne rekle
    Ke si se sreduvam vaka po malku,po doma,ne davam tamu da me bricat( vo bolnica) da ne me napravat poubavo? :lol:
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.873
    Допаѓања:
    102.858
    Пол:
    Женски
    Во врска со средувањето доле , не зборете ја колку бев подрасната леле мајко , и таман си реков од понеделник ке се средам во сабота ми пукна водењакот и потоа паника ме фати како пто ке биде и ниту на средување ми текнуваше ни ништо :lol: и потоа таму ме средија , во болницата ;( среќа што пред мене отворија нов брич.. ]:) :D Читав низ форумов дека некои мажите ги средувале таму доле :lol: јас кога му дадов таква идеа на мојон само рече ти нормална ли си? :D
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    хехех 2003 годин асе пораѓав на гак им отидов средена али една госпожа ми рече качувај да те средам и јас и велам средена сум не та не коа ми се расцрка како не со волкав стомак средена качувај се брзо и се качив легнав и ја гледам зема брич железен оној што се ставаат жилети внатре и стоеше во една чашк анајверојатно во некој алкохол и коа се наведна да ме бриче ми вика ааа е средена си стварно и да не е покусо само еднаш ме помина со жилетот :devil: и вика симнувај се средена си била
     
  15. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    кремза депилација афродита во бременоста

    дали некоја од вас користела крем за депилација на интимните делови во бременоста?....дали може да биде штетно?...значи депилација со афродита околу анусот?...
     
  16. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Ова ни бремена ни небремена не го сакам. Којзнае што хемикалии се тоа внатре. Јас лично не би ти препорачала.
     
  17. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Пред два 2 месеци за свадтата се издепилирав и влакна не ми никнаа :?: освен на шила :lol:
    Сега треба да с е депилирам за на пораѓај ама не знам кога да одам да не ми никнат дур се реши бебушка да излезе :)
     
  18. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    Форко знаеш од прилика за колку време после депилација почнуваат да раснат ,ке си испланираш ,за да не те пипаат после доле , јас ке чекам уште оваа недела ,па после ке одам ,да си бидам раат сега во бременост поретко растат ,јас да можам би отишла и една недела пред крај ама не знаеш бебушка кога ке реши да искача :)
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  19. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    дали знаете дека од депилација може да си направите беља со хпв, мојот гинеколог ми препорача само шекерна депилација, а со обичен восок никако. позз
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.906
    Допаѓања:
    32.481
    Пол:
    Женски
    Јас се бричев за време на бременоста. Депилација не доаѓаше в предвид.