1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Зошто да ти е срам? Штом имаш секс со него, не треба да ти биде срам да те среди долу. Биди среќна што се нафаќа. Мојот не сакаше ни да слушне. :D
     
  2. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    море никаква депилација.. се мислев се чував ама јок.. ќе акнам бричот и на секое бањање косам ли косам... кој ќе се чекни таму у салони и плус ладно.. зошто да ми се заледува дундата... како да не бричот во рака и огледалце огледалце чија дунда е најубава :D
     
    На ennaz му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    јас сум на бикче и пења за бричејне и не ми пајга на памет да се депилирам сега
     
  4. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Јас мислев дека ќе се депилирам :lol: :lol:
    Ич не ми се оди сега.
    Ем ќе боли, не многу ама со бикче па ич не боли, ем пари ќе давам а не знам кога ќе излезе бебево па може и за џабе да ми е.
    А и не знам салон каде што можам да речам хигиената е супер.Не сум одела претходно, само еднаш бев
    ама не би одела таму, како што викаш ладно, не ми изгледа баш хигиената дека и е она што и треба на трудница.
    И иако препорачивав депилација претходно сега мислам дека подобро е да е брич.
    Може ќе се помачам малце ама и најмала шанса ако постои да фатам некоја бактерија/инфекција вреди.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. f.r.o.s.i.c.e

    f.r.o.s.i.c.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    115
    Добар ден на сите :hai: јас цела бременост се депилирам зашто не можам да се снајдам ни со огледалце ни со ништо хахаха и ич не ме боли уживам додека друг пати хахахахаха
     
  6. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Сега за сега се депилирам со електричен депилатор и добро е, зима е и не е толку битно дали се познаваат поткожните. За интимниот дел почна да ми смета стомакот, со огледало кај фатам кај не, битно е да се запази да не нарасне густо :lol:
    Сакам што завршам со 8 месец и навлезам во 9 да си идам на козметичар да се средам целосно, па би ве замолила да ми препорачате козметичар со добри услови за работа, да пази на хигиената и да има нежна рака.
     
  7. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира како се средувате со брич дома за пораѓај целосно или само линија кај малите усни ??
     
  8. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Jas celosno so bric.. so pomos na ogledalce
     
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Со поголенко стомаче малце потешко е,инаку со брич и јас :)
     
  10. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Јас си бев на депилација (морам да напоменам дека хигиената е баш на ниво) и сега сум си раат...се осеќам како бебенце :lol: За до душа ако терам до крај (имав споменато во некоја од темите дека имам осеќај дека ќе се породам само што ќе влезам во девети) ќе морам уште еднаш да одам на депилација
     
  11. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Ако си била во салон во Скопје, да те замолам да ми пишеш лп каде се наоѓа, ако имаш и бројче од нив, баш барав некого да ми препорача козметичарка со нежна рака и добри услови на хигиена.
     
  12. femina21

    femina21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    3
    Секој месец се депилирам,и воопшто не е страшно. Сега сум 33 недела,се депилирав и воопшто не ме болеше.За тие што се депилирале и пред да останат бремени,ви препорачувам да си продолжите со депилација.Само внимавајте,восокот мора да е чист!!!
     
  13. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Гинекологот го прашав уште 8недела дали може да се депиллирам а таа ми кажа да внимавам заради инфекции.Така да без разлика дали предходно сум се депилирала доле или не не би ризикувала додека сум бремена.Таму во восокот од било кој салон има повеќе бактерии отколку на бричот на државна. Верувам во тоа.Никој досега не ми се пожалил дека фатил инфекции од брич а од депилација да многумина.
     
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    :!: pak ke kazam...Bricot i oglEdalce ogledalce cija dunda e najubava :D
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  15. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    И од брич можат да настанат инфекции, доколку се користи повеќе пати
    Затоа најубаво за секое бричење си отпакувам ново жилетче, огледалцето и чао пријатно
    А во салонине не само восокон што го топат 1000 пати и на креветот истите крпи ги ставаат :puke:
     
    На Agrona и zalosna им се допаѓа ова.
  16. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Да имаш право мене вака ми е шубе кога одам на депилација, а не па со бебе во стомак за него треба да мислме а не за себе.
     
  17. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    сите се душо уздуж ни една нее попреку :D
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Haha ama me nasmea.. ti aj malku off topik ti kako si..spremna li ti e dundata za poragjaj :lol:
     
  19. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    А. зошто мора да се депилирате-бричите додека сте бремени? Влакната се природен филтер на влезот на вагината и нема никакви штетни последци врз бебето, напротив може да има само позитивно влијание. Да се разбереме, депилацијата-бричењето е мода која ја оправдуваме со наводно одржување на хигиена, што нема баш многу врска. Бричењето има повеќе врска со нашиот егоизам и желбата за што поголемо уживање во сексот, па така вагината стана по бакнуван дел од телото отколку образот или устата, што е малку забегано според мене.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Tocno deka vlaknata se priroden filter na vaginata bas citav pred nekoe vreme za toa :) :up: ama nekako ne mozam da se zamislam so vlaknista dolu fujjjjjj :) devojce spremna je dun...ama cuca ne izleguva izgleda ce si sedi uste nekoj den .. :* (od mob sum)
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.