1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација или бричење на интимната зона?

Дискусија во 'Тело' започната од Slatkica, 18 јануари 2010.

?

На каков начин ги отстранувате срамните влакна?

  1. Депилација

    448 глас(а)
    46,3%
  2. Бричење

    473 глас(а)
    48,9%
  3. Не ги отстранувам

    46 глас(а)
    4,8%
  1. sofija91

    sofija91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    7
    Во Куманово во Натали депилираат трудници со шеќерна паста, пред неколку месеци баш видов имаше една девојка која чекаше секој ден да се породи и беше дошла да се издепилира зошто нејќеше таму со брич да ја бричат.
    Е сега не знам за Скопје, знам дека они сега и у Скопје отвораат салон, последно што слушнав е дека до 20 мај ќе го отвореле, каде - не знам...
     
  2. Mihaelaaa

    Mihaelaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ја крајов на депилирањево неможам да му го фатам .... Не е срамота со пола цм да имас сексуален однос? незнам како да се депилирам а да немам почесто ... тие си растастат за да можат на депилација да ми ги фатат иначе ако се кратки ништо ... Ве молам совети како правите за депилација , колку цесто се депилирате.?
     
  3. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ми се дига косата од самата помисла на такво нешто.
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    ednas na mesec-mesec ipol dena, imam srekja sto ne mi rasnat tolku brgu. Nekade sum procitala deka idealna depilacija e na 40-45 dena mada zavisi, toa e individualno na nekogo mu pobrgu rasnat vlaknata a na nekogo posporo
     
  5. anchence

    anchence Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    епа со машинче, ако не можеш да ги чекаш да пораснат. јас така правам ама ќе мора на околу две недели да си се депилираш
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Masinkata ne mi se dopadja zatoa sto gi uvrtuva mnogu vlaknata i se javuvaat potkozni vlakan. Toplata depilacija spored mene e najdobra zatoa sto gi vadi epten od koren i sporo rasnat
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    еве да се пофалм и јас:
    јас постојано си се бричев со бикче но и како што прочитав во неколку постови од минатите девојки после наколку денови одма пак буцкам....хм!! :(
    Па пред неколку денови собрав храброст се истуширав(слушнав дека после туш било најдобро да се депелираш тогаш биле отворени порите и не болело божем-незнам си немам поима)и си седнав да се депелирам сама ама со ДЕПИЛАТОРЧЕ :o ..........Леле луѓе цела п...а ми потечи,ме болеше,депилаторчето беше цело крв како си умрев од болка....се средив се тоа препони(добро тие не ме боле толку зошто и претходно ги имам депелирано)горниот дел од интимната зона,позади на задникот ама никаков немав храброст да се фанам доле(ептен доле на усните знаете каде :$ )некако местото ми еногу меко немам храброст незнам што да правам,како да ги остранам уште тие неколку влакнеца...... :@
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    :) DA ti kazam pravo, ti go citam postot i kako da citam horor film :), ti sto bolka si videla...Tie nekolku izvadi gi so lenti za depilacija ili najdobro odi na kozmeticar da te depiliraat naredniot pat ( cini 100-150den) i ne si pravi takvi kasapnici po intimnata zona...
    pozz
     
  9. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    vie sto se depilirate doma sami ... me interesira nekoja so vosok sto se depilira, koj vosok i sto upotrebuva ? sakam da pocnam doma bidejki po kozmetickite saloni vosokot e partali :((((
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас се депилирам во салон. еднас имам пробано сама дома со восокот од силк оној зелениот и ленти има такви. ќе го ставиш да се растопи во топла вода (водата да биде до пола шишенце, да не се прелие цело) потоа ќе пробаш на раката нема да згерешиш (нема да се изгориш) потоа се мачкаш низ цели нозе (исто како со рол он за под мишки) и има внатре ленти и го вадиш восокот со лентите во спротивен правец од растењето на влакненцата .. потоа пак ќе го стоплиш восокот и кога ќе снемаш ленти стави ги во топла вода (восокот и влакната сами ќе паднат) исуши ги и продолжи со истата постапка ;)
     
  11. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    леле силкот е катастрофа поужасен восок од тој не сум видела аууу па тоа течење од страните додека се мачкаш па и не ги корне убаво влакната ужас! :x а и лентите им се уште покатастрофални нема ни восок на нив откако ке ги одлепиш а не па да се депилираш
     
    На Med му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    зоштооо??? мене пак најубави ми се силкот и лентите и восокот баш супер се издепилирав , а имам јаки влакна и долги корени. ама сепак секој различно..
     
  13. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    јас веке три-четири годдини се бричам,влакната ми се многу јаки.Пробав пред некој ден со восок на препоните и дури ми течеше крв од местата каде што стоеле влакната.Кажете ми што да правам? ;(
     
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    и јас бев ист случај ама почнав полека со деплатор,и местото постепено се навикнува и со секоја натамошна депилација болката се намалува...издржи еднаш после е по друго....секој “прв пат е болен“ :D
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Јас некогаш ги бричам,но почесто ги депилирам.Сега последен пат се избричив и криво ми е сега.
     
  16. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    депилација обавезно никогаш ги немам избричено и нема ни да ги избричам. криво ми е на времето и нозете шо си ги бричев.. значи обавезно депилација секоја 4-та недела
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Водам доста добра интимна хигиена. Кога имам добиено обично се средувам со брич, а вака пред одмор се депилирам со депилатор. Е сега, малку е болно, ама па цел месец сум си средена :D
     
  18. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.484
    Допаѓања:
    5.830
    Пол:
    Женски
    Jas imam probano nekolku pati so bric i koga pocnuvaat da rastat vlaknata nenormalno me cesa taka da nema sansi vishe nikad :D so depiliranje se retcat i ne se tolku cvrsti :))
     
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Со Силк рол он околу 200 ден. е восокот. Ќе го згрееш во топла вода и ќе почнеш да се мачкаш :)
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Секој има различно искуство :) Мене ми е многу добар Силк восокот. Порано на козметичар одев а во последно време сестра ми ме депилира целесно со Силк рол он и не претечува од страна и многу лесно се мачка. А лентите не ни стигнуваат, ама си правиме ленти од крпи и така се депилираме :)