Депилација кај козметичар

Дискусија во 'Тело' започната од hrizantema007, 7 јуни 2012.

  1. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    девојки сакам да отидам на козметичар за депилација на телото,,значи раце,грбот,стомак,,,и горе нозете да ми ги помине,,не сакам интимата...до сега сама се депилирав дома,,ама сега дека ќе правам свадба па сакам на козметичар...поубаво да ме издепилираат...само ме интересира како да закажам...депилација на тело,,,?..но без интима...и уште нешто,.,,дали некоај од вас депилира лице кај кзометичар?....дали има ефект?
     
  2. Coco-Chanel

    Coco-Chanel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    депилација на цело тело....

    Па вака..
    Јас не практикувам депилација на лице кај козметичар бидејќи сум алергична на мед отекувам станувам црвена и после тоа 3 дена не смеам да излезам од дома (гревче). За телот постојано одам многу сум задоволна влакната растан после 3 недели. Инаку закажувам преку телефон или преку ФБ позз :)
     
  3. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    138
    јас одам кај едно девојче на депилација и знам дека сега има некој летен попуст за депилација на цело тело за 400 ден.
     
  4. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    616
    Допаѓања:
    564
    Ајде препорчајте добар козметичар за депилација на територија на Аеродром- стара стела, Бисер....
     
  5. Mace salon

    Mace salon Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Za depilacija na lice za osetliva koza e depilacija so konec.nikakva iritacija nema na liceto