1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација кај козметичар

Дискусија во 'Тело' започната од hrizantema007, 7 јуни 2012.

 1. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  девојки сакам да отидам на козметичар за депилација на телото,,значи раце,грбот,стомак,,,и горе нозете да ми ги помине,,не сакам интимата...до сега сама се депилирав дома,,ама сега дека ќе правам свадба па сакам на козметичар...поубаво да ме издепилираат...само ме интересира како да закажам...депилација на тело,,,?..но без интима...и уште нешто,.,,дали некоај од вас депилира лице кај кзометичар?....дали има ефект?
   
 2. Coco-Chanel

  Coco-Chanel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  депилација на цело тело....

  Па вака..
  Јас не практикувам депилација на лице кај козметичар бидејќи сум алергична на мед отекувам станувам црвена и после тоа 3 дена не смеам да излезам од дома (гревче). За телот постојано одам многу сум задоволна влакната растан после 3 недели. Инаку закажувам преку телефон или преку ФБ позз :)
   
 3. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  135
  јас одам кај едно девојче на депилација и знам дека сега има некој летен попуст за депилација на цело тело за 400 ден.
   
 4. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  553
  Ајде препорчајте добар козметичар за депилација на територија на Аеродром- стара стела, Бисер....
   
 5. Mace salon

  Mace salon Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Za depilacija na lice za osetliva koza e depilacija so konec.nikakva iritacija nema na liceto