1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на долниот дел од грбот

Дискусија во 'Тело' започната од Jordanovska-K, 30 јуни 2012.

  1. Jordanovska-K

    Jordanovska-K Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    6.138
    Пол:
    Женски
    Ако има оваква тема, слободно затворете ја.

    Имам проблем со влакнетост на долниот дел од грбот, точно кај половината. Не се премногу видливи, не знам дали да ги депилирам или да ги оставам такви, со оглед на мојата возраст. Но грубо изгледа, и неможам да носам пократка маица или не дај боже костим за капење. Некој совет ?
     
  2. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.571
    Пол:
    Женски
    И јас сум повлакнеста на долниот дел од грбот и тоа го решавам со депилација бидејки ми е незгодно така да шетам.Сепак некој пат ке посака човек пократка маица да облече и гадно е да штрчат влакна.Не ме боли депилацијата а и приметувам поспоро ми раснат за разлика од другите делови на телото што ги депилирам.
     
  3. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Го имам истиот проблем но благодарение на лентите од силк го најдов решението ми се изретчуваат и се посветли а се депилирам во домашни услови
     
  4. Martina1993

    Martina1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    77
    прв пат се издепилирав на грбов и ми се напраја црвени точки ко со гној да се полни ги напрајв со пудра ама не помиват со ракија се мислам да се напрам ке понинит ?
     
  5. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Боли ли тоа? Јас имам малку и сакам да ги делипирам да бидам мазничка ама некако болно ми изгледа :?:
     
  6. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Јас до сега со восок и ленти , ама последниот пат дали до восокот не знам ми се појавија такви црвени како брунчиња за никаде се направив ама добро издржав некое време да не се депилирам и поминаа ,е сега планирам со шеќерна да се средам , се надевам нема од неа вакво нешто да ми се случи ...Иначе цветче мене ич не ме боли дека се меки влакненцата , скоро безболно е :D
     
  7. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    64
    И јас имам таму влакненц,а добро - сите имаат но дека е лето сега и на одмор бев 10 дена па мене тенот ми е потемен и плус што се исончав и влакната на тој дел ми се мнооогу светли и незнам колку (не) се познаваат... А јас се мислам за шеќерна депилација на нозе или на раце.. што мислиш за тоа ?
     
  8. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    i tebe i na site devojki koi imaat vakov problem bi mu preporacala da si kupat KAMAGEL .....znaci dva pati posle depilacija da se namackas i nemas nikkakov problem ni bruncinja ima ni pak crvenilo.....jas go koristam posle depilacija so elektricen depilator vo prredelot na preponite ili pak vnatresniot del na laktot.....i da ne bidam off topic ....na dolniot nemam vlaknenca samo malku levo desno nekoe ako najdes....:D