1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на долниот дел од грбот

Дискусија во 'Тело' започната од Jordanovska-K, 30 јуни 2012.

 1. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  6.138
  Пол:
  Женски
  Ако има оваква тема, слободно затворете ја.

  Имам проблем со влакнетост на долниот дел од грбот, точно кај половината. Не се премногу видливи, не знам дали да ги депилирам или да ги оставам такви, со оглед на мојата возраст. Но грубо изгледа, и неможам да носам пократка маица или не дај боже костим за капење. Некој совет ?
   
 2. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.379
  Допаѓања:
  46.634
  Пол:
  Женски
  И јас сум повлакнеста на долниот дел од грбот и тоа го решавам со депилација бидејки ми е незгодно така да шетам.Сепак некој пат ке посака човек пократка маица да облече и гадно е да штрчат влакна.Не ме боли депилацијата а и приметувам поспоро ми раснат за разлика од другите делови на телото што ги депилирам.
   
 3. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Го имам истиот проблем но благодарение на лентите од силк го најдов решението ми се изретчуваат и се посветли а се депилирам во домашни услови
   
 4. Martina1993

  Martina1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  77
  прв пат се издепилирав на грбов и ми се напраја црвени точки ко со гној да се полни ги напрајв со пудра ама не помиват со ракија се мислам да се напрам ке понинит ?
   
 5. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Боли ли тоа? Јас имам малку и сакам да ги делипирам да бидам мазничка ама некако болно ми изгледа :?:
   
 6. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Јас до сега со восок и ленти , ама последниот пат дали до восокот не знам ми се појавија такви црвени како брунчиња за никаде се направив ама добро издржав некое време да не се депилирам и поминаа ,е сега планирам со шеќерна да се средам , се надевам нема од неа вакво нешто да ми се случи ...Иначе цветче мене ич не ме боли дека се меки влакненцата , скоро безболно е :D
   
 7. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  64
  И јас имам таму влакненц,а добро - сите имаат но дека е лето сега и на одмор бев 10 дена па мене тенот ми е потемен и плус што се исончав и влакната на тој дел ми се мнооогу светли и незнам колку (не) се познаваат... А јас се мислам за шеќерна депилација на нозе или на раце.. што мислиш за тоа ?
   
 8. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  i tebe i na site devojki koi imaat vakov problem bi mu preporacala da si kupat KAMAGEL .....znaci dva pati posle depilacija da se namackas i nemas nikkakov problem ni bruncinja ima ni pak crvenilo.....jas go koristam posle depilacija so elektricen depilator vo prredelot na preponite ili pak vnatresniot del na laktot.....i da ne bidam off topic ....na dolniot nemam vlaknenca samo malku levo desno nekoe ako najdes....:D