1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на нозе

Дискусија во 'Тело' започната од simona.7, 29 април 2013.

  1. Femin4e.mk

    Femin4e.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    јас луѓе не ви препорачувам да се депилирате со крема, бидејки ем што не ги вади влакната ко што треба (јас кога пробав ништо не се извади) и ако не се извади кремата убаво од нозете после депилацијата , може воспаление да добиеш, така мајка ми на кожно завршила и од тогаш више ни к од крема нема видено :D ..затоа најдобро е со депилатор или пак со ленти :)
     
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Јас веќе 2 години се депилирам со крема под мишките и излеват (со Veet) од пред една недела прв пат се издепилирав на нозите со истата крема и ми излегоа влакната.Само се сеќавам дека пред една години не се измив убаво под мишките и потоа ме печешe многу :headbang:
     
  3. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Јас за депилација на нозе го користам восокот на Силк, лесно се употребува, убаво ги отстранува влакната и не е скап, плус се користи подолго време.

    Stefiks подобро е со депилација ,потоа постепено ќе ти се изретчат и влакната, а со брич влакната ќе ти се згустат плус наредната ден веќе ќе ти бидат подпораснати а се иритира и кожата , јас би ти препорачала депилација .
     
  4. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Јас најчесто со депилатор ги средувам нозете,ама некогаш многу ме боли и се изнервирам и на крај ги средам со крема или брич. :D
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    како се депилират нозе? Има посебни правци??
    Со оваа шеќернава изгледа џабе губам време :tmi:
     
  6. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Пред десетина дена бев на ладна депилација, но некако не сум многу задоволна, брзо ми пораснаа влакната пак. Отидов божем да се спасам од влакнава оти и со депилатор пак ми растеа брзо, ама некако ист резултат. Жената кажа божем што сум менувала брич, па депилатор дека брзо ќе ми пораснат оти имало и поткожни и сите не биле еднакво излезени за восокот да ги откорне. Требало уште неколку пати за да се проретчат, да се надевам дека е така. Ќе пробам уште некој пат.
     
  7. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Мислам дека е во право жената. Не растат сите влакна во исто време. Со тек на времето ќе ти омекнат влакната и би требало со редовна депилација да се проретчат, сега зависи колку, повеќе или помалку ама ќе се проретчат. Само не користи брич.
     
    На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    1.139
    Девојчиња, има ли некој користено вит рол-он оној што се укл во струја, и го има во ДМ и веро за 600-700 денари? Јас го купив, и се депилирав со него, ама нешто не ме воодушеви, тоа патрончето (или како и да се вика) што е со восок, мн е мало, ама и не се потроши којзнае колку. Е сега, не знам дали ми беа кратки влакната, или тој восок по природа не лепи толку..па мн ми останаа неискубани :?:

    Др проблем имам,..што ваљда не е од восокот, туку до мојата кожа е секогаш кога се депилирам на раце и на надколениците, на порите од каде што е извадено влакното ми се прават како ситни брунченца со вода...проѕирни се, и кога ќе го стиснеш е само водичка..ама баш секоја пора е со такво како водено капаче. И изгледам како искубана кокошка на тие место, ама буквално. Нез како да го решам тоа :^)
    Ви се случува истово на некоја од вас?
    Инаку досега практикував да се депилирам со рол-он исто од веро, не е на силк, туку еден др е околу 170 денари...ама за него треба да топлиш вода, па да го топиш...си реков ај до витов почиста работа,..ама нез...не е ко што очекував...
     
  9. Majcho

    Majcho Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Девојки ај препорачајте ми некој салон за депилација, ама само со позитивни искуства ве молам :)
     
  10. ilina26

    ilina26 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Ima li nekoj koristeno Star Silk Pro-pernice so keistali (za otstranuvanje na vlakna ):D
     
  11. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Јас не сум користела и многу сакав да пробам. Баш кога сакав да нарачам сестрами ми кажа дека нејзина колешка го купила и воопшто не била задоволна. Било болно искуство, пецкање и трнење и иритација. Кај што не се извадиле сите и пораснеле за 5-6 дена. Баш ги уклучив на you tube и видов многу негативни коментари под видеото :/
     
  12. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Мој совет е да не користите рол-он, се изнамачив вадејки ги, се изведија, но останаа по некои кои навистина ми штрчеа. Останатите земав со бикче. За 4-5 дена на толкави пак ми израснаа. И што, џабе, дури и поцрни од порано ми израснаа. Најубаво со бикче ми беше, барем на 10 дена ги вадев а не волку брзо. Воопшто не сум задоволна. Или ленти или бикче, друго не!
     
  13. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.725
    Допаѓања:
    3.366
  14. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Овоа ти е чиста глупост!! Исто ти е како бричот. Дури и бетер, денес се триеш - утре више боцкаш. Многу девојки се залетуваат ама уште 3 ден ги фрлаат во ѓубре.
     
    На butterflysk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. glisa

    glisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    153
    Депилатор и раат си :)
     
  16. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    [​IMG]

    Дали некој го има сретнато ова чудо кај нас? :?:
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Да, го има веќе некое време во поголемите маркети.
     
  18. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    ^ A цена да не знаеш oтприлика која е? :)
     
  19. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Воопшто не сте иформирани сега повеќе депилацијата не е ИН, сега се ин влакнести нозе и пазуви, затоа баталете восоци, ленти, депилатори, шеќени пасти и разно разни глупости и уживајте во сопствениот природен изглед.
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Мене ми останала во глава некоја цена од 800 денари, ама дали е толку навистина не знам.