1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на нозе

Дискусија во 'Тело' започната од simona.7, 29 април 2013.

  1. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Даа, многу убаво :)
    Но, сигурно имаш плава боја на косата чим не ти се познаваат?
    Јас имам кафеава, но на нозете и да не ги депилирам не ми се познаваат кизнеј колку многу, но ајде ги правам со крем - барем безболно...
    Имам другарка што е плава и воопшто не и се познаваат, ама ич ич не и се гледаат и таа си прави комплекси дека и се познавале па оди секој месец на козметичар и ги тргга со ленти, па ја боли па плус пари дава да незнам си што... А што мислиш/мислите за кремот за депилација ?
     
  2. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    Devojki me interesira dali navistina so depilacija se vadi i bojata,dali vo leto isto se depilirate so vosok poradi bojata?
     
  3. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    сакам да прашам денес купив веет апаратче со восок од 400 и нешто и сега нешто не ми е јасно го читам упатството и вика да се стави нештоп во штекер а ја немам ништо дали треба тоа од 700 денари да сум го земала или нешто ја не разбирам го имам она апаратче само што има розево на него без белото
     
  4. WildOnes55

    WildOnes55 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2015
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Со VEET крема. И сум задоволна.
     
  5. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Jas nikogash dosega ne sum bila na depilacija..Se bricham :) Najlesno i najednostavno mi e:)
     
  6. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Јас се депилирам со нешто слично како восок и го правам дома.Смеса од мед,лимон и шеќер.Е сега не можам да се сетам на грамажата .. Но пробајте ставете пола исцеден лимон , неколку лажичи шеќер и три-четири лажици мед.Се тоа загрејте го на шпорет и потоа тргнете го и почекајте малку да се олади.Нанесете после од смесата на одредено место и ставете парталче да се залепи врз нанесеното.После тоа повлечете го парчето многу брзо и влакната се вадат и се на парталчето.
    Ако не се вадат тогаш додадете лимон за да се стврдне или шеќер за да се згусти.

    3 недели од депилацијата сте раат после тоа :) :*
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    досега неколку пати се депилирав со лента и многу ме болеше и ми се правеа како молзулчиња па сега си се бричам и многиу ми е поубаво
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.531
    Пол:
    Женски
    Јас досега се имам бричено, депилирано со вит крема, со ленти и никако не сум задоволна. Уште со депилатор да пробам, можеби така ќе ми одговара.
     
  9. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Не се депилирам затоа што немам влакна :lol:
    Имам среќа
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Го има ова некој пробано?
    large.jpg
     
  11. lusicka

    lusicka Нов член

    Се зачлени на:
    4 декември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo :) da ve prasam dali gi imate probano depilatorite za trajna depilacija na philips? blagodaram mnogu
     
  12. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам, пред две недели бев на депилација, е сега пак ми пораснаја и денес се поминав со брич и забележав црвени топчиња, во спојлерот има слика, од што можи да е то?
    IMG_20160605_221102.jpg
     
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Се иритирала кожата,ништо страшно ама избегнувај со брич да го правиш тоа,намачкај се со некоја крема ќе ти помине
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.531
    Пол:
    Женски
    Епа вака сега јас нешто да прашам. Ги гледам коментарите претходно ама морам да си прашам посебно некој да ми каже мислење.
    Досега, како што имам пишано погоре, се имам бричено ама тоа ич не е убаво, се имам депилирано со вит крема ама не сум задоволна ни од неа, ниту пак од ленти. Веќе ми пукна филмот, мора со нешто друго да почнам ама како е подобро, да си одам на козметичар секој месец (не сум била досега) или да си купам депилатор (и кој би ми го препорачале) ?
     
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    депилатор купи си повеќе се исплаќа од колку да одиш на депилација. Зависи до која цена сакаш, тие поскапите нормално се подобри, јас сум користела и поскап и поефтин, моментално имам депилаторче на Филипс и сум задоволна пред се затоа што можеш да го насочиш како сакаш, за разлика од претходниот кој можеше само надолу-нагоре да го движиш. Ама па со Филипсот повеќе поткожни се прават :)
     
  16. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    @pupi.girl каков поточно имаш од Philips и која цена го зема?
    Јас денес земав 1300 беше само за раце и нозе,а со додатоци за интима и бикини зоната беше 2300 си земав од вториов.
    Го има некој користено да каже дали е ок?Мене додатоците некако ми изгледаа како за бричење,затоа што пробав и со нив и воопшто не болеше
    IMG_20160610_151617.JPG
     
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас имам вакво слично, цената 1300-1500, моето е портокалово, тоа за да го пуштиш е кружно и има две брзини. Додаток за интима немам, директно со депилаторчето си се правам па после го чистам со четчето и со алкохол :D
     
    На Ane-Goki1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Може згрешив што земав и со додатоци,ама ајде ќе се најдат ваљда,дека поосетливи места биле па не можело само со депилаторот многу ќе болело.Иначе и моево е со 2 брзини
    Ако некој има како моево нека пише да каже каква е улогава на додатоците,дека нешто како депилатор не ми личат,штом не боли ич :D
     
  19. Bethebest123

    Bethebest123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Јас ти препорачувам на козметичар. Имам дома депилатор ама ептен ретко го користам бидејќи болката не можам да ја поднесам и плус цел ден се кубам и пак на некои места останува. За разлика од тоа, на козметичар за еден час тип-топ цела.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Cooladvgirl

    Cooladvgirl Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2015
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Aj nekoj dobar kozmeticki salon vo aerodrom za depilacija?