1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на раце

Дискусија во 'Тело' започната од Vesna89, 4 декември 2009.

?

Ги депилирате ли рацете?

  1. Не

    154 глас(а)
    25,2%
  2. Да

    458 глас(а)
    74,8%
  1. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    лелее мене смесата не ми се згусна баш. :( незнам кај имам згрешено :( се направи како мед ама не беше доволно густа за да правам топчиња :worried:
     
  2. Lovely8

    Lovely8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    pa posle depilacija so vosok treba barem 2 saati da ne se tushiras..
    ja odma posle depilacija se tusirav i mi izleguvaa crvenila posle pocnav pokasno da se tushiram pa vekje ne mi izleguvaat, malku mozebi no za pola saat gi nema ;)
     
  3. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Ова лето почнав да ги депилирам и рацете иако немав потреба од тоа ..инаку кога како некогаш со домашно приготвена шеќерна депилација некогаш со вит крема за депилирање :)
     
  4. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.162
    Пол:
    Женски
    Влакна на дланките

    Здраво девојки... барав низ оваа категорија дали има некој отворено ваква тема, но немаше.

    Јас го имам истиов проблем, имам не толку видливи влакна од по страните на дланките, но сепак се познаваат на дневна светлина исто така имам влакненца и на прстите :( што е многу неубаво, малку се потемни исто така и тие се познаваат. Не знам дали воопшто да почнам да ги чепкам... :(

    Дали и вие имате проблем со влакната на дланките? Како се справувате со нив? Ги деплирате, ги бричите или не превземате ништо?
     
  5. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Влакна на дланките

    Јас немам ваков проблем немам воопшто влакна на дланките, и ако стварно не се познаваат премногу немој да ги депилираш. После мора насекое, и ке боцкаш коа ке ти растат.
     
  6. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Влакна на дланките

    Мислам дека апсолутно не е никаков проблем да ги депилираш рацете. Отиди на депилација и ќе те издепилираат дури и без да им кажеш. Јас немам ваков проблем, па по правило пак ми става козметичарката лента и на дланките ;) Немаш гајле, има решение за овој проблем. Поздрав
     
    На Iva-Mici му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Влакна на дланките

    Се е во ред доколку ги издепилираш рацете,но немој ни случајно да си помислила ги ги бричиш,затоа што ќе ти растат многу повеќе и ќе станат погусти.
     
  8. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    и јас пробав со оваа смесата ама како мед ми дојде не можев никакви топчиња да напрам само се исшлакав цела, дома се залепив ќе ме отепаја моите ... :worried: да не имаат згрешено нешто во пишењето???
     
  9. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Рацете ги депилирам со депилатор и не ми се појавуваат брунчиња.После депилацијата,се мачкам со мелко за тело и тоа е се.
     
  10. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    За депилација на раце ленти veet од розевите, со нив идат марамчиња намрснети со нешто и тие ја смируваат кожата по депилирањето, само не се туширајте одма и нема да ви излезат мозолчиња, мазно 1 месец ;)
     
  11. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    јас користам депилатор и немам ич проблеми =)
     
  12. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    исто и јас користам депилатор цептер го имам веќе доолго време и за рацете ми е супер за 10 минути ги средувам, имам пробано и со топол восок на козметичар ама вака ми е подобро да не ги давам парите за џабе кога можам и со машинче ;)
     
  13. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    девојки ако е како мед кога ќе постои мaлце таа се згуснува сама. а инаку после од ко земете во рака малце ќе ја измесите и ќе добие кремава боја :) е тогаш дури може да почнете со депилирањето :*
    п.с, ова за шеќерната паста 8)
     
  14. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Се имам депилирано со се веет крема, ленти , на козметичар ама пред некое време си купив топол восок од аптека и со него се средив цела, а останатото со машинка. Сега сум раат више недела дена, а како што глеам ќе бидам уште дооолго време :)
    Поздрав
     
  15. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Рацете ги депилирам со машинка и не се замарам 1 месец :D
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас не ги депилирам секој , туку секој втор месец . Со топол восок . Одам еднаш во месецот и цела се средувам , само ете рацете секој 2 или 3 месец :)
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    ги депилирам со машинка или со ленти, зависи дали ме мрзи или не, не ми искача ништо освен малце црвенило отпосле, ама додека ги депилирам страшно ме боли, нигде не ме боли кога се депилирам колку што ме боли на рацете, дури ни на интимните делови немам толку болки при депилирање, а немам некои црни дебели влакна на рацете, бебешки ми се ама страшно боли
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Мене па на рацете ме боли најмалку. Особено ако се депилирам со машинка.
     
  19. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    јас ако дадам сестра ми да ме депилира на пример на рацете можам комотно да заспијам... :lol: ...не воопшто не ме боли и си ги депилирам со депилатор
     
  20. Guinevere

    Guinevere Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    25
    И јас ги депилирам рацете па и нозете со депилатор од Цептер,на почетокот ептен болеше едвај издржував ама сега кожата веќе се навикнува и само малку ме пецка а и колку почесто се депилирам толку подолго време немам потреба од следна депилација ;)