Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Депилација на раце

Дискусија во 'Тело' започната од Vesna89, 4 декември 2009.

?

Ги депилирате ли рацете?

 1. Не

  151 глас(а)
  25,2%
 2. Да

  449 глас(а)
  74,8%
 1. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  на почетокот рацете ги депилирав со крема но кремата не ги вади од корен па затоа си купив депилатор и многу сум задоволна. на почетокот ме болеше многу и сега ме боли но ако ги оставам да ми пораснат поголеми, ако ми се помали нисто не осеќам
   
 2. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  ги депилирам со ладен восок или Veet зависи кога како, а со машинка имам мн мозолчиња и после прераснуваат во лузни :worried:
   
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.822
  Допаѓања:
  17.204
  Пол:
  Женски
  Се депилирам на секои два месеци, со топол восок .
   
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Раце со Цептеп машинка еднаш месечно и после тоа немам гајле. За болење напочетокот ме боли потоа се навикнувам на пецкањето. Некако наједноставно ми е, да не шлакам восоци и пасти и за рацете уште тоа ми фали :lol:
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да ги издепилирам за првпат рацете деновиве...Имам машинка за депилација,имам брич и имам veet ленти...Кое е најбезболно,а со кое трае највеќе? Да не излегуваат после црни и остри или обични влакна има? Молам за одговор :lol:
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.174
  Допаѓања:
  13.249
  Багуфче ако си навикната со машинчето пробај со него, супер ќе ти ги направи рацате и влакната бавно растат.

  Јас веќе неколку месеци ги правам со брич и тоа на 3недели бидејќи сакам на брзина да се средам и не ми се нешто сменети, побрзо растат отколку на друг начин, ама не ми се остри исти ми се како што ми беа претходно 8)
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.844
  Допаѓања:
  4.971
  Пол:
  Женски
  да да да тоа го правам уште од средно се депилирам до сега едно добри 9 години неможам да се замислам без тоа...
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  И јас мислам најарно ти е со машинка. Јас така ги депилирам и супер ми е. Башка што на раце со машинката ме боли помалку отколку на нозе, ама тоа кај секого различно.
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.877
  И јасги депилирам рацете 2 год.порано повеке со брич,некогаш со ленти,некогаш со епилаторче-машинче и побавно растат :) хипице и мене така,на раце помалку ме боли,можеби такви ни се местата :$ :?:
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.762
  Багуф, ако си навикната на машинчето не се секирај, пробај со него да си ги издепилираш рацете. Јас исто со машинка си ги депилирам и не се поцврсти влакната, дури и ми се чини дека се помеки од претходно.
  И се согласувам со девојките дека рацете помалку ме болат при депилирање отколку нозете - а за препони да не правам муабет :)
   
 11. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.016
  на почетокот рацете ги депилирав со восок, но невиден хаос правев околу мене и се откажав :lol: сега веќе 2-3години се депилирам со машинка. Има периоди кога ме боли навистина многу, а некогаш не ни осеќам. Нормално како и нозе кога депилирам. Болката е иста ,значи се издржува :) , а и кога ќе си ги видам мазни рацете заборавм и дека ме болело :D
   
 12. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Јас со Veet крема за депилација се депилирам ама како да се згуснуваат некако
  исто како со брич да ги бричам :worried: само малку помеки се
  сега сакам да пробам со восок една другарка вика дури после месец почнувале да и растат
  ќе пробам па ќе видиме :?:
  да бев милионер ќе си направев трајна епилација 5 ден до влакно било мислам
  и да не се замарам со бричење и депилации аман веќе
  Зошто растат повторно влакната иако ги откорнуваме од корен
  цццц :@
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 13. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  И јас ги депилирам рацете ама со топол восок и најдобро е на козметичар,имам пробано и со депилаторот ама кога ми растат ми боцкаат и тоа ме нервира.
   
 14. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  9.437
  Пол:
  Женски
  Не сум почнала да ги депилирам рацете, бидејќи не ми се познаваат многу, но мислам дека со машинка е најубаво, другарка ми постојано со машинка се депилира и многу е задоволна :)
   
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.672
  Сега за сега не мисламд а ги депилирам рацете, не ми се многу познаваат влакната. Ако почувствувам потреба за отстранување нема многу да се мислам, веднаш со ленти. Но за среќа уште ми нема ударено некоја зелена така во глава за да почнам и со рацеве да се мачам. :lol:
   
 16. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  84
  ги депилирам рацете со топол восок кој го приготвувам дома.. сега сакам да си купам депилатор но прво да ги убедам моите да ми дадат пари |(
   
 17. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  620
  Имам малку влакна на рацете но и тие малку ми сметаат! Затоа се депилирам со ладен восок,меѓутоа поретко (преку два месеци) бидејќи бавно ми растат и се меки влакненца какви што ми беа пред да почнам да ги отсранувам!
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. maleckaa

  maleckaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  15
  си ги депилирам на 10тина дена со депилатор.не дека имам мн ама ми сметаат,неможам да ги гледам...најмногу на светот мразам влакнааа :@
   
 19. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.078
  Допаѓања:
  2.614
  Пол:
  Женски
  Си ги депилирам еднаш месечно зимно време, а летно можеби нешто почесто, во последно време со машинче така ми е попрактично.
   
 20. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Мојата најверна другарка ми ги депелира еднаш месечно со -силк-ваљак и со памучни крпчиња ми ги вади,сама неможам ме боли.