1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на раце

Дискусија во 'Тело' започната од Vesna89, 4 декември 2009.

?

Ги депилирате ли рацете?

  1. Не

    155 глас(а)
    25,2%
  2. Да

    460 глас(а)
    74,8%
  1. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    на почетокот рацете ги депилирав со крема но кремата не ги вади од корен па затоа си купив депилатор и многу сум задоволна. на почетокот ме болеше многу и сега ме боли но ако ги оставам да ми пораснат поголеми, ако ми се помали нисто не осеќам
     
  2. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    ги депилирам со ладен восок или Veet зависи кога како, а со машинка имам мн мозолчиња и после прераснуваат во лузни :worried:
     
  3. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    22.830
    Пол:
    Женски
    Се депилирам на секои два месеци, со топол восок .
     
  4. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Раце со Цептеп машинка еднаш месечно и после тоа немам гајле. За болење напочетокот ме боли потоа се навикнувам на пецкањето. Некако наједноставно ми е, да не шлакам восоци и пасти и за рацете уште тоа ми фали :lol:
     
  5. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.111
    Допаѓања:
    6.930
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да ги издепилирам за првпат рацете деновиве...Имам машинка за депилација,имам брич и имам veet ленти...Кое е најбезболно,а со кое трае највеќе? Да не излегуваат после црни и остри или обични влакна има? Молам за одговор :lol:
     
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Багуфче ако си навикната со машинчето пробај со него, супер ќе ти ги направи рацате и влакната бавно растат.

    Јас веќе неколку месеци ги правам со брич и тоа на 3недели бидејќи сакам на брзина да се средам и не ми се нешто сменети, побрзо растат отколку на друг начин, ама не ми се остри исти ми се како што ми беа претходно 8)
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    да да да тоа го правам уште од средно се депилирам до сега едно добри 9 години неможам да се замислам без тоа...
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас мислам најарно ти е со машинка. Јас така ги депилирам и супер ми е. Башка што на раце со машинката ме боли помалку отколку на нозе, ама тоа кај секого различно.
     
  9. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    И јасги депилирам рацете 2 год.порано повеке со брич,некогаш со ленти,некогаш со епилаторче-машинче и побавно растат :) хипице и мене така,на раце помалку ме боли,можеби такви ни се местата :$ :?:
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Багуф, ако си навикната на машинчето не се секирај, пробај со него да си ги издепилираш рацете. Јас исто со машинка си ги депилирам и не се поцврсти влакната, дури и ми се чини дека се помеки од претходно.
    И се согласувам со девојките дека рацете помалку ме болат при депилирање отколку нозете - а за препони да не правам муабет :)
     
  11. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    на почетокот рацете ги депилирав со восок, но невиден хаос правев околу мене и се откажав :lol: сега веќе 2-3години се депилирам со машинка. Има периоди кога ме боли навистина многу, а некогаш не ни осеќам. Нормално како и нозе кога депилирам. Болката е иста ,значи се издржува :) , а и кога ќе си ги видам мазни рацете заборавм и дека ме болело :D
     
  12. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Јас со Veet крема за депилација се депилирам ама како да се згуснуваат некако
    исто како со брич да ги бричам :worried: само малку помеки се
    сега сакам да пробам со восок една другарка вика дури после месец почнувале да и растат
    ќе пробам па ќе видиме :?:
    да бев милионер ќе си направев трајна епилација 5 ден до влакно било мислам
    и да не се замарам со бричење и депилации аман веќе
    Зошто растат повторно влакната иако ги откорнуваме од корен
    цццц :@
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  13. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    И јас ги депилирам рацете ама со топол восок и најдобро е на козметичар,имам пробано и со депилаторот ама кога ми растат ми боцкаат и тоа ме нервира.
     
  14. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Не сум почнала да ги депилирам рацете, бидејќи не ми се познаваат многу, но мислам дека со машинка е најубаво, другарка ми постојано со машинка се депилира и многу е задоволна :)
     
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Сега за сега не мисламд а ги депилирам рацете, не ми се многу познаваат влакната. Ако почувствувам потреба за отстранување нема многу да се мислам, веднаш со ленти. Но за среќа уште ми нема ударено некоја зелена така во глава за да почнам и со рацеве да се мачам. :lol:
     
  16. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    ги депилирам рацете со топол восок кој го приготвувам дома.. сега сакам да си купам депилатор но прво да ги убедам моите да ми дадат пари |(
     
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Имам малку влакна на рацете но и тие малку ми сметаат! Затоа се депилирам со ладен восок,меѓутоа поретко (преку два месеци) бидејќи бавно ми растат и се меки влакненца какви што ми беа пред да почнам да ги отсранувам!
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    си ги депилирам на 10тина дена со депилатор.не дека имам мн ама ми сметаат,неможам да ги гледам...најмногу на светот мразам влакнааа :@
     
  19. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Си ги депилирам еднаш месечно зимно време, а летно можеби нешто почесто, во последно време со машинче така ми е попрактично.
     
  20. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Мојата најверна другарка ми ги депелира еднаш месечно со -силк-ваљак и со памучни крпчиња ми ги вади,сама неможам ме боли.