1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на раце

Дискусија во 'Тело' започната од Vesna89, 4 декември 2009.

?

Ги депилирате ли рацете?

  1. Не

    155 глас(а)
    25,2%
  2. Да

    459 глас(а)
    74,8%
  1. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    јас не сум ама ич задоволна од депилаторот.подолго време ги депилирав рацете со депилатор и после влакната почнуваат да растат по три дена.и како бричени се. растат нагоре и некако оштри се.сега ги депилирам со шеќерна паста и влакната почнуваат да растат по две-три недели.
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најчесто се депилиран со електричен депилатор или мнооогу ретко со восок. И многу ми се изретчија во последно време и немам потреба да се депилирам многу често еднаш месечно или еднаш во два месеци ми е сосема доволно. :)
     
  3. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Ги депилирам со Силк ленти и презадоволна сум....Ми требаат две за едната и две за другата рака и тоа еднаш месечно го правам
     
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Мене ми се појавија такви и купив течна пудра од галафарм 70 ден е.ставам со тампонче 2-3 пати дневно на нив и ми се повлекоа има уште малку.треба да бидеш упорна и да ставаш секој ден 2,3 пати.
    за нареден пат откако ќе се издепилираш-нанеси бебешка пудра :)
     
    На Butterfly-itgirl4s му/ѝ се допаѓа ова.
  5. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Јас бев решена да ги издепилирам и пак ме предомислија,демек ќе ми биле многу влакнести кога ќе остарам,ко волк ќе сум била...Стварно ли?
     
  6. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Хаха не бе не се плаши па нема ти да ги бричиш.Инаку и јас не ги депилирам,не ми се познаваат многу светли ми се,плус ми е страв имам нежна кожа на нозе се исфрлам,па не сакам истото да ми се случи и на раце,ако немаш потреба не се депилирај,ако ти се јаки тогаш депилирај ги нема да се згуснат не се плаши,напротив
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Хипица, фала многу... мислам дека и ја ке поцнам со депилатор иако секако ке ме боли али као сто реце-првите неклку пати. Кога се мора ке се издрзи нема друго :)
     
  8. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Речиси немам потреба да ги депилирам рацете бидејќи влаканата ми се светли и ретки! Но сакам мазни раце особено пролетно-летниот период и тогаш се депилирам на два/три месеци! После депилација влакната бавно ми растат и воопшто не се згуснети! И секогаш после депилација ставам дебел слој бебешка пудра во прав! Пудрата во прав ми спречува појава на мозолчиња после депилација!
     
  9. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Неколку пати на почетокот ме депилираше сопругот и многу му беше интересно да ме гледа како врискам :^) Се навикнав и веке не ми е проблем да ги средам рацете сама.
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Дали некоја депилирала раце со рол он ? Многу боли ? Сакам да пробам со тоа , ама само рацете .
     
  11. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    ^Јас последниот пат ги издепилирав со рол он-от од Силк што е, и помалце ме болеше отколку со машинка... А и поубаво ми ги извади, побрзо, и пократко траеше болката...
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Баш го гледав тој во Тинекс , колку пари беше ?
     
  13. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Околу 150 денари е, а ја со него си ги проаѓам цели нозе и раце ...
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас од поодамна го меркам рол онот, ама баш ме интересираше дали убаво ги вади влакненцата ... Затоа што обичниот восок на Силк за топење го користев едно време ама не бев задоволна баш.
     
  15. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Рол-онот е многу подобар од восокот. Всушност не ни може да се спореди со восокот- восокот е за никаде.
    Џули, рол-онот всушност е шеќерна паста. Јас сум задоволна од него :)
    Ти препорачувам да го пробаш.
     
    На Dushica-sk и julie77 им се допаѓа ова.
  16. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Имате и други ролони не само на силк,во Тедико има разни,јас купив и еден друг во плаво пакување,српски е,не ми текнува на името,ама разгледајте има избор повеќе видови и ладен восок во кутивче со ленти плус,буквално секакви
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ролон-от на Силк не е шеќерна паста, женски. Сигурно ви кажувам.
    Ете ја гледам сестра ми , последен пат со него се правеше на рацете, и се појавија некои флекички. Го фрли во ѓубре. А, и другаркиве што го пробале се разочарани од него.
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Сега Јарец и Старфиш ме испобунивте . Па кој да го земам ?? :D :D
     
  19. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    :D Па сите си имаме свое мислење очигледно,лично мене повеќе ми се допадна другиот што го земав,ама не му го знам името,знам само дека беше 106 денари во тедико и сеуште е толку,во плаво(тегет) паковче е,има поубави ленти од силкот и фаќа и појаки влакна,додека силкот знае некогаш само лентата да се извади,смесата на тело да ти остане,не е баш јак.Сега ти одлучи си не знам :) секој различно
     
  20. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Еј јас сакам да прешам нешто ако знае некој да ми одговоре... зна4и јас само за лето си ги депилирам рацете, со крем за депилирање на Veet имам ама тој од лани ми е отворен и сега не знам дали пак со него да се праам, оти пише рок 5 години има рок на траење, ама оти отворен стоеше да не му е нешто а???