Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на стомак

Дискусија во 'Тело' започната од k.broken, 6 јуни 2010.

 1. k.broken

  k.broken Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  вака! проблемот е што имам влакненца на стомакот и незнам со што да се депилирам па кажете совет некој во врска со ова тенк ју однапред :hai:
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  639
  СО МАШИНЧЕ
  СО ВОСОК ТОПОЛ/ЛАДЕН ;)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Јас понекогаш со машинче ги фаќам , ама само ако морам.
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  со топол восок е најдобро..пробај ни боли ни се иритираш
   
 5. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  и јас сум за со топол восок, намачкај една лента, извлечи ја и готово свршена работа ;)
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  се сложувам, брзо и едноставно ;)
   
 7. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  ама после не растат ко боцки???
   
 8. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Eeeeej :D
  мх мх шо убава темаа! ;)
  Значи почнав пред еден месец со восок топол да се депилирам на стомак ии супер ми е! :D
  Малку боли .. нема некакви последици опасни .. ии не растат ко боцки туку се меки влакненцата! ;) :rofl:
   
 9. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Јас за 3 дена одам цела и стомак ќе депилирам се наевам дека ке помианм добро :)
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  јас си користам ленти со ладен восок само за некое делче на стомакот....тоа под папокот и уште некое ако забележам поизразени влакненца :D
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  4.444
  Некогаш со топол восок , а кога ќе ме мрзи со машинче :D
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  84.383
  Пол:
  Женски
  Најчесто со депилатор, а кога сум расположена со восок :)
   
 13. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Најчесто со топол восок, а се има десено и со депилатор.
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  6.076
  Пол:
  Женски
  Јас со лентички на вит си ги фаќам влакненцата на стомакот.Немам многу таму...можеби понатаму ќе пробам со топол восок.Сега за сега со мали лентички :)
   
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  јас кога одам на депилација со топол восок и стомакот ми го минат цел, баш е убаво после мазничко :)
   
 16. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  ама дали е кај секој мазно или зависи од влакното?? да не почнат после да излегват ко бричени???? мене од тоа ми е мн страв да не се зафркнам???? и дали со машинче е поубо или со ленти ?? јас имам машинче ама немам пробано ми е страв да не се зафркнам....
   
 17. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Да ве известам дека се издепилирав но само под папокот :lol: немам влакна така кажа козметичарката
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.057
  Со депилација било каква дали со машинче или восок влакната се ретчат и се помеки бидејќи се вадат со се корен, а со бричење не се вадат од корен затоа потоа се тврди и цверти, така да немај гајле од восок и апаратче :)
   
 19. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.684
  Јас го депилирам со VEET крема или со машинче.
   
 20. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  115
  со машинка или со топол восок. воопшто не ме боли и обожавам кога ми е мазничко :)