Депилација на стомак

Дискусија во 'Тело' започната од k.broken, 6 јуни 2010.

 1. k.broken

  k.broken Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  вака! проблемот е што имам влакненца на стомакот и незнам со што да се депилирам па кажете совет некој во врска со ова тенк ју однапред :hai:
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  СО МАШИНЧЕ
  СО ВОСОК ТОПОЛ/ЛАДЕН ;)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.407
  Пол:
  Женски
  Јас понекогаш со машинче ги фаќам , ама само ако морам.
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.992
  со топол восок е најдобро..пробај ни боли ни се иритираш
   
 5. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  и јас сум за со топол восок, намачкај една лента, извлечи ја и готово свршена работа ;)
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.704
  Допаѓања:
  9.959
  Пол:
  Женски
  се сложувам, брзо и едноставно ;)
   
 7. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  ама после не растат ко боцки???
   
 8. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Eeeeej :D
  мх мх шо убава темаа! ;)
  Значи почнав пред еден месец со восок топол да се депилирам на стомак ии супер ми е! :D
  Малку боли .. нема некакви последици опасни .. ии не растат ко боцки туку се меки влакненцата! ;) :rofl:
   
 9. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Јас за 3 дена одам цела и стомак ќе депилирам се наевам дека ке помианм добро :)
   
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.978
  јас си користам ленти со ладен восок само за некое делче на стомакот....тоа под папокот и уште некое ако забележам поизразени влакненца :D
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  2.742
  Некогаш со топол восок , а кога ќе ме мрзи со машинче :D
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.394
  Допаѓања:
  70.596
  Пол:
  Женски
  Најчесто со депилатор, а кога сум расположена со восок :)
   
 13. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Најчесто со топол восок, а се има десено и со депилатор.
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Јас со лентички на вит си ги фаќам влакненцата на стомакот.Немам многу таму...можеби понатаму ќе пробам со топол восок.Сега за сега со мали лентички :)
   
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  јас кога одам на депилација со топол восок и стомакот ми го минат цел, баш е убаво после мазничко :)
   
 16. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  ама дали е кај секој мазно или зависи од влакното?? да не почнат после да излегват ко бричени???? мене од тоа ми е мн страв да не се зафркнам???? и дали со машинче е поубо или со ленти ?? јас имам машинче ама немам пробано ми е страв да не се зафркнам....
   
 17. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Да ве известам дека се издепилирав но само под папокот :lol: немам влакна така кажа козметичарката
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.038
  Со депилација било каква дали со машинче или восок влакната се ретчат и се помеки бидејќи се вадат со се корен, а со бричење не се вадат од корен затоа потоа се тврди и цверти, така да немај гајле од восок и апаратче :)
   
 19. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.670
  Јас го депилирам со VEET крема или со машинче.
   
 20. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  110
  со машинка или со топол восок. воопшто не ме боли и обожавам кога ми е мазничко :)