1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација на стомак

Дискусија во 'Тело' започната од k.broken, 6 јуни 2010.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    депилација на стомак.!

    Јас го депилирам стомакот, ама со крем! Многу е грдо, сегде си се издепилирала а на стомакот стрчат влакната од сите страни! :lol: Можда не се толку големи, како кај мажите ама сепак влакната на стомакот на жеснкото воопшто не го красат и не покажуваат никаква женственост! :rofl:
     
  2. Maja1993

    Maja1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Јас со восок го депилирам ама шо појке се депилирам толку појке ми растат влакна на стомаков и не само на стомаков и на нозеве многу брзо ми растет и погусти се што да правам?? :(
     
  3. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    чудно мие дека растат побрзо а се депилираш. Јас се депилирам ама ниту ми растат повеке ниту побрзо напротив ми се мн изретчени. Со што се депилираш?
     
  4. Maja1993

    Maja1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Со восок се депилирам
     
  5. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Леле мене повеќе ме боли депилација на стомак отколку интима :@ И го депилирам со вит,неможам со ништо друго,знам дека не трае многу ,ама ни машинче ни восок не бива,на интима истрпувам а ваму јок бе :tmi:
     
  6. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    со восочеееее :) Се трпи.
     
  7. Maja1993

    Maja1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Што да правам на стмаков имам многу влакна страм ми е да одам и на плажа ако почнам да се депилирам уште појке ке ми растат имам 17 год ми имет кажано ко ке напрам 18 год редовно да сум се праела ке ми се изретчеле
     
  8. EleonoraGomez

    EleonoraGomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    3
    Со восок. :)
     
  9. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    со восок, брзо едноставни и безболно, веќе бидејќи се депилирам со восок и се изретчија
     
  10. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Со домашен восок се депилирам цела не само стомакот, и секако нема иритација, мазно меко.. уф! :)
     
  11. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
    со каков восок се депилираш?
     
  12. femina989

    femina989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    14
    Јас откако ги издепилирав тие неколку влакненца што речиси и не се познаваа околу папокот, си направив огромен проблем...сега ми растат црни, долги и потврди. Значи тие што имате по некое влакненце и повеќе отколку на влакно личи на мов, ве советувам да не почнувате воопшто да го депилирате стомакот...
     
    На si.exs и AzSxDc им се допаѓа ова.
  13. Mahidevran.I

    Mahidevran.I Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Сите зборувате за под папокот колку што разбрав јас. Ама мене ми се јави проблем со влакна и над папокот, што со нив? :) Не се познаваат многу но на допир гадно ми делува.
    Треба да одам на лекар да испитам хормони, ама тоа е друг проблем, надворешно ме интересира како ги отстранувате? :)
     
  14. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.614
    Допаѓања:
    5.498
    Вака девојко.на оваа тема имам разговарано со др.Ирена од ординација Анчевски.ако сакаш посети ја а можам да ти дадам и број.најпрво те праќаат да си ги испиташ хормоните а потоа и на гиниколог.откако ќе утврдат за што се работи ти препорачуваат ласерска епилација.и јас имам правено на надусниците.влакната не ги отстранува 100% но сепак ги проретчува.за тоа се потребни од 6 до 8 третмани.истото го прават и на стомакот и на сите делови од телото.навистина е скапо но вреди верувај.растот на влакната значително се намалува.а ако несакаш најди си добар козметичар што ќе ти ги отстрани со восок.во никој случај немој да користиш брич бидејќи влакната ќе ти станат погусти.сепак ако можеш да си дозволиш ти ја препорачувам ласерската епилација.тоа е најдобар метод за отстранување на влакна.
     
  15. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    На стомакот имам само неколку влакненца дури и не се познаваат.
     
  16. Mahidevran.I

    Mahidevran.I Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    За хормоните пијам лекови но тоа естетски не го решава проблемот. Ме интересира како можам најубаво да ги отстранам дома? Ласерски не сакам уште да пробувам не од финансиски туку од други причини. Сега за сега не ми е во план. :)
     
  17. lovelygirl39

    lovelygirl39 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    1.151
    Пол:
    Женски
  18. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Имам линија од црни и големи влакна под папокот и малку ептен над него. Ги отстранувам со восок, друго не ни помислувам. Многу ме нервираат, освен знаете каде :D , тука ми се најгусти.
     
  19. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Порано ги депилирав со крем, ама ми кажаа дека било лошо, наводно влакната растеле побрзо и се множеле. Растеа побрзо да, ама не се намножија.
    За секој случај почнав со восок да ги депилирам и сега мака си немам, не ме боли и цело лето што се вика, јас немам влакна на мешето! :rofl:
     
  20. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас се депилирам под и над папокот со оваа шеќернава.
    Т.е досега само еднаш се имам издепилирано,минатото лето,сега кога ќе почнам да одам на базент пак ќе се издепилирам...мислам дека 2-3 пати е доста за цело лето депилирање таму.