Депилација пред секс... Да или не?

Дискусија во 'Канта' започната од TheDevil, 24 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TheDevil

  TheDevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Онака просто од љубопитност сакам да ве прашам! Бидејки ја сум имала само еднаш односи! И сакам да знам во иднина каква да ми биде! Поздраф !
   
 2. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Дали имаате или немате влакна за време на ....?!

  Средена ....да нема ни влакненце ...:) Ама тоа се подразбира и за нозе ,пазуви...јас на пример ги депилирам и рацете покрај целиот пакет хахахха обожавам кога сум нежна и мазна ...Како што се чувствуваш најприродно,така и треба да правиш ,но сепак средена доле е подобро и за одржување на лична хигиена а и дечко ти повеќе би преферирал така ....!!!!
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Дали имаате или немате влакна за време на ....?!

  Потполно се согласувам со NotInLove88. Не само заради дечко ти, туку и заради самата себе и одржување на хигиена, чистота и свежина е многу подобро без влакненца. Јас многу мразам влакна и иако ги имам ги средувам и депилирам постојано и на раце, нозе, пазуви, интимен дел, позади на половина, на стомаче малку однапред. Ма цела :lol: :lol: :lol:. И многу е поубаво самото чувство на нежност и мазно :)
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Има тема за интимна депилација и се наоѓа во тело. Нема потреба од нова.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.