1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација со восок

Дискусија во 'Канта' започната од Dragonfly, 11 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dragonfly

  Dragonfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  298
  Epa vaka, sakam da probam depilacija so vosok ama vo domasni uslovi.
  Ako moze da mi objasni nekoj podetalno kade da najdam vosok (apteka, parfimerija...) i kako se pravi toa.
  please samo ako moze poskoro odgovor
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Девојче имаш теми за депилација, си можела таму да пишуваш.
  Ако сакаш дома да се депилираш може да си купиш веет ленти, а има восок од СИЛК рол он е тоа, се става шишето во топла вода за да се растопи восокот и во кутијата имаш и ленти. Јас се имам депилирано еднаш со Силк восокот и ништо не боли.
   
 3. Dragonfly

  Dragonfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  298
  fala ti pa ce probam
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.