1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација со конец (threading)

Дискусија во 'Тело' започната од wolf4e, 1 октомври 2010.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Девојки сакам да ве прашам дали го имате пробано овај метод на депилација?се работи за депилација со конец,влакната не растат до 3-4 недели и мене ме болеше помалку од восок,го имам пробано само еднаш.дали го имате пробано ова на интимна зона,раце или нозе?сакам да ги слушнам вашите искуства и мислења :) се извинувам ако е глупава темава,слободно избришете ја
   
  На Sanji4ka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
  Депилација со конец(threading)

  Прв пат дознавам сега од тебе за овој вид на депилација. Штом имам малку повеќе време ќе расчепкам низ нетот да прочитам повеќе. А, каде ,,те депилираа,, на овој начин? Во салон или ти самата се депилираше?
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Депилација со конец(threading)

  Имам слушнато за овој начин на депилација, но никогаш не сум го употребувала а и не знам како :?:
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Депилација со конец(threading)

  Дури бев во мк познавав нашколо другарки муслиманки кои се правеаа со конец ама јас глупава никогаш не пробав :fubar: и потоа се преселив во странство и случајно најдов салон и ме направиа,доста беше скапо 20долари и сакам да знам дали другиве девојки имаат испробано на другите делови од телото
   
 5. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  IMAM PROBANO DODEKA BEV VO ISTANBUL VA LICE ODNOSNO VEGI I NAD GORNATA USNA NE BILI EFEKNA YOUTUBE IMA MUSLIMANKI ZENI STO POKAZUVAAT KAKO DA SE NAPRAVI KONECOT IZGLEDA MNOGU LESNO AMA JAS NE USPEAV
  [mod-kirilica:2etx0kw9][/mod-kirilica:2etx0kw9]
   
 6. merry

  merry Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ja ja imam isprobano ovaa depilacija i nauciv kako se depilira.Stvaro e efiksna i ne boli tolku kako so vosok. Najcesto ja upotrebuvam za depiliranje na liceto i intimnite delovi ponekogas ]:)
  [mod-kirilica:D3s7ry4z][/mod-kirilica:D3s7ry4z]
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Депилација со конец(threading)

  лесно научи мери?и те боли многу на интимната зона? :$
   
 8. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Депилација со конец(threading)

  Јас редовно си ги чупам веѓите со конец..Многу ми беше чудно на почетокот но супер е ..Веѓите раснат побавно и обликот никогаш неможе да се постигне со чупалицата...
   
 9. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Депилација со конец(threading)

  И мене порано сестра ми ми покажуваше како се правел конецот, само и таа точно не знаеше :lol: И покажала колешка муслиманка и било стварно ефикасно. Секое влакненце излегува и кожата била мазна. Е ова е добро за кој може да ја совлада техниката. :nod:
   
 10. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Депилација со конец(threading)

  Девојки ако може некој што знае подетално да објасни, сакам да ја применам техникава , имам многу гооолем проблем со несакани влакна насекаде :@
   
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  Депилација со конец(threading)

  http://www.youtube.com/watch?v=iVmbHB2p4WM
  еве како се депилираат веѓи...
  може да побарате и за други делови на тело ако имате нерви, мене и со машинка ми е живчано а не па со конец :lol: ко со пинцета да си депилирам нозе...
  а за на веѓи конецов ми ок, онака таман...
   
  На gelkaa, Mayyya, AIT и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Депилација со конец(threading)

  Јас пробав според видеото, фала Alice :*
  Интересно е, малку тешко на почеток маки мачев со тоа конецот ама не ми излегоа лошо веѓите.
   
 13. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  Депилација со конец(threading)

  малку си ги зае*ав веѓите поише него што треба :lol: моите беа дебели на почеток па потенки и овални на крајот а сега се потенки и остри ама зачудувачки сите ми рекоа дека вака ми се поубави :D :D
  дека ми се отворило лицето :rofl: чудна работа...
  инаку закон е конецот пошто ги вади и оние влакна кои неможеме да ги видиме...
  после првиот мој обид имав црвенило, но за пола саат помина. После пробував на мајка ми, тетка ми па другарките и сега сите сакаат јас да им ги средувам веѓите со конец :lol:
  да си го усовршам занаетов, ја будала факултети завршував кога све си имаш на тацна (на јутуб) дадено :wasntme: .
   
  На viki44e и wolf4e им се допаѓа ова.
 14. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.552
  Допаѓања:
  250.020
  Пол:
  Женски
  Депилација со конец(threading)

  Јас земав да го искористам за други делови од лицето ама некако ме штипка, односно место влакненцата си ја потфаќам кожата....може нешто грешам....?
  Девојки каков конец користевте?
   
 15. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  200
  Еее пробав сега и многу интересно - излегуваат сите влакненца шо ќе му излезат на пат на конецот :) :)
  Само што така малку е напорно :) треба да му се запни човек, али се наоѓа за во ситуации кога немате пинцета, ама имате конец :)
  а не би се одлучила за оваа депилација за на телото - мислам дека би полудела и дека би ми требале минимум еден кош нерви за да ја извршам успешно :) :)
   
 16. baki-dk

  baki-dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  ovaa depilacija i pretezno se praktikuva na liceto, posle celosna depilacija na liceto napravete si piling od morska sol, no najprvo ostavete go da deluva 15 min, i potoa kruzno trienje, i izmivanje so mlaka voda i na kraj nanesete hidratantna krema. ako se pojavi malku crvenilo ne e nisto strasno za brzo ke se povlece. ova go nauciv od edni avganistanki i od togas redovno ko koristam vo kombinacila so depilacijava pozdrav.
  [mod-kirilica:mb7wb56t][/mod-kirilica:mb7wb56t]
   
 17. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  јас се депилирам околу оЧите со конец и да,добро е само сто после тоа си црвена едно 2 саата а и бавно растат влакната
   
 18. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Јас прв пат од вас девојки слушнав за овој вид на депилација и ми изгледа интересно, само незнам дали ќе можам и јас да го применам :lol: . Ќе наидам на потешкотии изгледа :lol: :lol: :lol:
   
 19. My.self

  My.self Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  2
  Чудно, прв пат слушам... Ќе се обидам !
   
 20. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  srcki aj kazete kako ide celata postapka.poim neam za toa jas sum na veet non-stop.
  tnx
  [mod-kirilica:3j9z7ilc][/mod-kirilica:3j9z7ilc]