1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирани машки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wind, 18 јуни 2010.

 1. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  28
  Ако има ваква тема, извинете... :)
  Јас прво да кажам дека стварно ми е одвратно дечкото да се депилира на било кој дел од телото... Освен кога би имал влакна на грб... Тоа ми е неубаво... Инаку стварно воопшто не ми се допаѓаат машките што се депилираат по нозе, раце... Вие што мислите за ова?
   
 2. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Јас пак сум повеќе за тоа да се депилираат.Не мора на нозете и на рацете ако не се баш приметни.Иначе ич не ме фаќа за око кога ќе видам на некое машко да му ѕиркаат од кошулата влакна т.е да имаат "скриен" тепих :lol: :lol:
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  5.299
  мммммммммм јас обожавам депилирани машки. навистина еве ќе ви кажам пред одмор дечко ми се депилира целосно само не раце затоа што и нема нешто многу на раце. баш изгледа провокативно мислам мазен и кога ќе се намачка со некое млекце за тело оф оф ај доста :lol: :lol:
   
 4. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  sakam koga mazite obrnuvaat vnimanie vo toj pogled sto navistina e higienski deluva estetski pa i sexsi.taka oskuben so plus edna tetovazicka okolu papoceto hm meraciii :P no eve mojot ne saka depilacija go smeta toa za pederasticnost,ne trpi ni b od bolka..smeski
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  депилирани машки??? не благодарам :rofl: се знае каде треба да си се средат :^) а не на секаде :o :D
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  обожавам депилирани машки, најубави се, такви целите мазни :inlove:
   
  На Girl.girl7 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 7. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Дефинитивно не.Како што кажа Бројче.Презадоволна сум само со тој дел среден.Повеќе ни барам ни сакам :rofl:
   
  На Vladus и vasilbadminton им се допаѓа ова.
 8. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  депилација?! никако мојов е супер вака не му треба депилација е сеа ако има стварно претерано многу како мајмун :lol: да сигурно дека ке инсистирам јас прва да се издепилира заш машко ко машко убаво е да има малце како шо би кажала другарками љубовен тепих ама да не бидеее ептен претерано! а иначе за долниот дел се подрзабира дека мора! :rofl:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Влакна кај машките ми се одбивни само на градите.... али крај краева можам и преку тоа да преминам.
   
 10. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Kako i sekade i ovde se raboti za vkusovi !!! Jas primer ne sakam vlakna na gradite pa zatoa se depiliram, osobeno sega na leto zadolzitelno. Na zima mozi malce da se propusti ! A za dolu mora da e sredeno sekoj pat :P Pozz ...
   
 11. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  депилирани машки? па добри се на изглед така,ама не би сакала мојот да е депилиран на градиве,се знае само каде да е среден,некако ми се педерски.Абе се знае за кој е депилирањето,не за нив,што се бутаат кај нас женските. ;)
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  28
  Е да да... И мене ми е ептеннн некако педерски. Фала богу што мојов не се депилира :) Ќе го убиев иначе.... Хахаха
   
 13. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Мене ми е одвратно кога ќе видам депилирано машко или исчупано се ептен тенки веѓи. Страшно :D
   
 14. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Оу јеахх ! :) Најубави ми се така ...ги поддржувам.Се ежам когаа одам на плажа и ќе видам некој ко мајмун :|
   
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Се согласувам. :) Мене ич не ми се свиѓа кога ќе видам депилирани на нозе и раце ц ц ц |(
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  A бе мислам оти имаше ваква тема некаде :?: И плус оваа не е за во се и сешто :^) Ама ај, сте ја отвориле, си имаат работа админките :wasntme:
  Инаку, сакам депилирани и средени само долу и под мишки, а не плетенки да плетиш. Мојов нема ни на стомак, ни на гради, по малку, па нема потреба да се средува многу. Ама на раце и нозе бре бљак, ко небаре педери се или во најлош можен случај маникенки :rofl:
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ако се ко мајмуни тогаш ќе се запрашам . Мојот нема на стомакот , градите и грбот .. е сеа нормално дека има на раце и нозе ама машко е . Не сакам да се депилира и на плажа да ме споредуваат , маж сакам а не жена до мене :) А на делот кај што треба да е мазен , мазен си е ;) :rofl:
   
 18. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Хохох .. Имам еден другар што се депилира .. ама само нозетее .. Иначе не сакам депилирани машки освен на градите :)
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Не ги разбирам жените кои сакаат феминизирани мажи...нежни,мазни...бљак!
  Јас повеќе почитувам мајка природа,ако си има тепихче,не ми пречи,па дури и привлечно е,ако пак природата не му подарила,пак е ок.Ама се знае,што е вистински маж...ни на раце,ни на нозе,ни на стомак,ни гради,депилирање НЕ!Се знае само каде на тит местот и под пазуви,друго не доаѓа у предвид.
  Си ја осакатуваат мажественоста.
  За вкусови не се дискутира,ама некои вкусови се дискутабилни...
   
  На Vladus, Dpokahontas, Neytiri и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Се согласувам со коментарите дека дотичното место и под пазуви мора да е суредено ;)

  Околу другото, немам некој посебен проблем. Индиферентна сум по тоа прашање, ако има повеќе влакна и на градите и на нозете, не ми пречи, негов проблем (си помислувам само дали му е жешко) :D , ако нема, пак ок.

  Моите другарки пак не поднесуваат влакнави мажи, ниту на градите, ниту по нозете, им се :puke:
  Ако решил некој да се депилира целосно, не ми губи ништо од неговата машкост. Пливачите се сите на пр. без влакненце на телото.

  НО! :!: :!: :!:
  Една работа не ја поднесувам влакнеста. Грбот. Се' се', ама грбот ако му е како на орангутан, го гушкате без маица и ви се плеткаат прстиња одпозади.... forget it! :D
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.