1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирани машки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wind, 18 јуни 2010.

  1. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Тотално се согласувам. Машко си е машко се знае. Тоа е уствари и разликата помеѓу дете и возрасен маж. И мое мислење дека баш се посекси машки со влакненца на градите :)
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Леле погадно од тепих по мишки немааааааааааааааа......................сум видела.......и метак да ме нема, ми се згади за цел живот! Да машко треба да се средува, само не по раце и нозе...тоа е веќе педерско....или некоја мода...
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
  4. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Па ок е да се средени али не да се бетер од женски :^) Јас си сакам машки со брадица и секогаш ги терав на бившите да пуштаат :inlove: За кубење на веѓи ај ќе преболам некако али сепак во граница на нормала :) Не сакам да испадне ако излезам со некој помазен од мене да е :lol: Позз
     
  5. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Потполно се согласувам со тебе.. Истото и јас би го напишала.. Позз
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас се слагам ама кубење веѓи никако! Мразам мажи со кубени веѓи им се гледа од 100 метри далечина (не на сите) и многу ми е педерски, а нив им се чини дека се лепотани :lol: ги сакам машките како што ги содала природата ама несакам пак некој како орангутан да ми дојде :D
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Леле депилирање веѓи. Бљак! Да се шеташ со машко со посредени веѓи од твоите :^) Попе*ерска работа нема.
     
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ахахахаха ме изнасмеа. Замисли се шеташ со дечко то со посредени веѓи од тебе ама и поубава форма :rofl: Ти избричена на раце и нозе кај фатило кај не, тој депилиран и мазен хихихих :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    И уште да ти рече: "Добро ве види се на што личиш! Оди ваму да те средам малку од малку" :rofl:
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ех, зошто да нема убаво средени веѓи? :( Ви се молам, зарем Мацко Стојановски не ве привлекува со тој убав , орловски поглед? Веѓите се круна на лицето, некои машки ја сфатиле таа мистерија на животот . . . :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    :D :D :D :D :D :D :D :D закон :clap: па после ти препорачува козметички салони... :rofl:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па заедно ќе поминувате низ сите тие процеси... Ааааах блазеси им на девојките со вакви момчиња :rofl: :rofl:
     
  13. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Кај да одам да исповратам............... :puke:
    Недај Боже таков дечко......ме загрозува...во секој поглед...освен тоа што нема д**д*!!! :rofl:
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Цццц, сега ме потсетивте на мој бивш дечко. Многу си пазеше момчето на лепота и здравје и се депилираше на секој месец, два ама целосно. Јас моите раце не ги депилирам, зашто немам многу влакна, тук-таму некое си го вадам со чупалица, а и не се познаваат, зашто се светли.
    Нејсе, еднаш ми рече - а да те однесам јас до салонот кај што одам, да те поминат со една лента??? :^)
    :lol: :rofl:
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Ни јас не се депилирам на раце, немам потреба, а он нема шанси да го пуштам да се депилира. Ќе земам јас ќе го искубам попрво :D :D
     
  16. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Сега во мода е и машки и женски тасма се прават.....кога стигнаа девојчината да одат да се депилираат интима НА козметичар, за машкиве што останува...... ;) :rofl: :rofl: , и тие по некоја мода, ќе депилираат нозе и свашта!.......блјакккккк
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    не, не , не... несакам депилирани машки, сакам машки бе! ајде разбирам градите или нозете повремено да ги средуваат, ама цели мазни не, па да се помазни и од мене. Нема шанси, и не разбирам зошто толку машкиве стануват феминизирани во последниве години. |(
     
  18. Paranormal

    Paranormal Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    18
    Јас овој мојов со сила го терам градите да ги среди ама не сака а нозете и рацете не ми сметаат, ама под пазувите и ... секогаш е среден...е само ме нервира кога некогаш боцка со брадата ама нема везе проаѓа и тоа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Јас мразам влакнести мажи :puke:
    Среќа дечко ми нема таков машки демек љубовен тепих :lol:
    Под пазуви е секогаш среден и летно време така малку со машинка си ги прави нозете и пак не скроз не знам како но ете и доволно е задоволна сум.
     
  20. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Ја повеќе ги сакам депилирани и онака мазни...ама на одделни делови како:пазуви,“доле“,грб,гради...нозе и стомак(линијата) не ми сметаат...ама како што кажа една друга форумџика...се е до вкусот....и не сакам ја онака феминизиран цел него чисто од хигиенски причини :* :)