1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирани машки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wind, 18 јуни 2010.

  1. Desapointed

    Desapointed Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    6
    Искрено не ми се допаѓаат влакнести мажи повеќе сакам средени, издепилирани така мазни уууф :D не можам да поднесам влакна :puke:
     
  2. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    бивш ми сам од себе немаше толку многу влакна на рацете или градите...
    рацете-океј, ама градите :puke:
    барем таму да се среди... не знам, многу ми се гадни влакнестите мажи, само да се бричи и градите-тоа :$
     
  3. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Среден таму доле де..Повеќе од тоа немора.. :)
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.730
    Важно ми е доле и под пазувите да се секогаш среден, исто така и на градите не ми се допаѓа да има многу влакна. А на нозете депилирање никако, ужасно ми изгледа тоа кај машко.
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    под пазуви и на стомак/гради обавезно..... а за нозе ако нема премногу немора ама ако има цел тепих тогаш да
     
  6. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Заради хигиена само мишка и доле брате, кои се сеа овие нови моди, луѓево тераат, па ги гледам, подобро издепилирани ноги и од моиве . хммм ... само добра хулахопка им фали. Ја сум за НЕ
     
    На Gunshine и lolyta777 им се допаѓа ова.
  7. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    100
    потполно се согласувам со тебе.Депилирање на гради само доколку навистина има потреба од тоа а нозете никако !!!
     
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.931
    Пол:
    Женски
    Ма какво депилирање бре!
    Затоа све педерчиња гледам околу мене. Ги нема поранешните вистински машки.
    Не, стварно.
    Што било тоа машко со депилирана нога? Седи бе.
    Ма сакам влакна бе, сакам маж до мене, а не пубертетлија. Сакам влакна на гради, на нозе, на раце, брадуле... вистински маж, а не да се осетам како педофил со некој измазнат целиот, или во најлош случај како со "другарКА". :lol:
    Единствено под мишки да се бричи. Сакам и долу влакна да има малце, го нејќам ни таму мазен. :wasntme: Не прашума нормално, ама да си има влакна.
    Јас сум таа што треба да биде мазна, мажите уживаат да допираат женско мазно тело. А кога јас ќе ги пуштам моите нежни рачиња, сакам да почувствувам машка кожа, влакна да фатам. :wasntme:
    Да се потпрам на машки гради со влакна (е сега не иде и ако има јамболија :lol: ), онака нормално.
    А па за веѓи искубани и издепилирани не сакам ни да правам муабет колку ми е тоа одвратно и педерастично! Викам јас бе, ќе дојде време за едно 10 години машките ќе ставаат комплетна шминка на лицето, јао боже. |( :puke: Еве полека си почнаа, со самото тоа што ги гледам со искубани и исцртани веѓи ми се одвратни, ко некои педерчиња. Ванаби момичиња/чупиња/девојчиња. :wasntme: :makeup:
     
    На kate21, Neytiri, ph.orhideja и 6 други им се допаѓа ова.
  9. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Лакримоза да си ми жива и здрава :clap:
    Се согласувам од збор до збор. Какво депилирање, какви бакрачи, на нозе, на раце, на гради, чупање веќи, ај скроз нека се искубат, живи глупости. Мене ми се таквите мажи педерастични, ОК да се грижиш за изгледот, да се средуваш ама не и да личиш на жена.

    Конечно некој со кого го делам мислењето, се си мислев дека само јас сакам влакна и дека не сум во тренд. :lol:
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.816
    И јас дигам раче! Не разбирам зошто некои влакнести мажи се окупирани со депилирање, мислам дека имам пишано некаде.
    Па ги гледаш исфрлани никакви ама битно се депилирани.
    А оние што се мазни ептен не ми делуваат ниту пак ко машки, тука имам веќе чуство дека доколку би имала таков некој би се чуствувала како педофил.

    Поарно е да си останат влакнести какви што се, мене ич не ми пречи, напротив, многу посекси делува.

    Е сега ако фати некоја дечко професионален велосипедист, тука нема трте мрте, нека се помири со тоа дека нозете ќе му бидат понежни од нејзините :) Еден таков познавав и искрено не сакав да седиме еден до друг, имав потреба да му ги галам нозете цело време и да го прашувам со што крема ги негува. Епа не иде! Комплекси од машко да си набиеш :)

    Претпочитам мазен, „љубовен паркет“ стил под пазуви - Тина Тарнер под пазуви не сакам да видам, дали се работи за машко а уште помалку па кај женско. Тука хигиена е во прашање, афрото нека си остане за први април.
    По могуќност (иако, тешка работа кога се машките во прашање да издржат депилирање) мазни
    репродуктивни ќесиња а.к.а. мадиња
    :lol: Јазикот не сакам да ми се завитка во прашума.

    Однапред благодарам.

    Се друго толерирам. Ако се трудам јас да сум мазна ко од раѓање, можат малку и они да се потрудат ако сакаат задоволство и секси убавини :wasntme: И да, не ми е сТрам ниту пак се устручавам во предупредување. Се разбира не го правам тоа не онаков начин - ало абе шумава да ја средеше?
    Туку шарам со прстињата - а мило, сакаш да ти правам тоа? Ај малку среди се, а? Ај срце си :)
     
    На Blanca, lolyta777 и nesa им се допаѓа ова.
  11. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.547
    Депилирани машки?
    Зависи :?: За се има одредена граница :!:
    На некои им стои а на други не :!:
     
  12. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Да обожавам депилирани и мазни...целосно,гради,нозе,раце и сите работи.......
    мразам многу влакнести мажи...
    а депилацијава мора да им стои,значи екстра добро извежбано тело за подлога...
    а веѓи кубени не сакам...зошто тогаш ептен во фацата може да заличи на транс...
    особено ако има женски црти... :D
     
  13. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    6.074
    Допаѓања:
    40.066
    Пол:
    Женски
    Абе каков е тој маж ако нема живо влакненце :^) На ништо не ми личи кога гледам на слики овие манекените издепилирани раце и нозе па и такви целите светат од масло исто како бебиња во поголемо пакување :D Во ред да се средуваат на одредени места па и нејкам „љубовен тепих“ на гради и грб ама не ми смета ако не е скорз мазно чисто да не се заплеткуваат прстите :lol: Дечко ми е плав и не е влакнест ни брада нема многу а и кога му е подникната не ми смета.Машко со депилирани раце и нозе па и дотерани веѓи ми е :puke:
     
  14. shorthairandblueeyes

    shorthairandblueeyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Секако депилирани машки :) Немора да изгледа геј и немора толку да е среден меѓутоа секако издепилиран. Глетката е грозна на влакна ( тоа е човечката природа да меѓутоа кога имаме можности да го поправиме грозното зошто да не? ). Мразам машки неиздепилирани.. како во шума.. и да се загубиш во влакна.. :^)
     
  15. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Депилирани машки ?
    Ооо Даа ! па кое ке му го допираш на мазните ’’плочки’’ на стомакот!!! уфф ! :$
     
    На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lilian

    Lilian Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    13
    Одбивно ми е кога ќе видам машко со влакна на гради,ама на крај краева,ако го сакам и ми значи,може да се преминам преку тоа :)
     
  17. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Машки со депилирани гради - ДА... но и депилирани раце, нозе... па и не баш. убаво да е среден ама и тоа си има граница, и средени веѓи да во ред...али веѓи потенки од мојте, ко нацртани -бљак
     
  18. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.657
    Допаѓања:
    5.441
    Пол:
    Женски
    Машкото мора да си е машко,а и несакам да се доведам во ситуација он да искочи помазен од мене :D
    шала на страна,навистина несакам машки кои се депилираат сегде,единствено место кое го признавам кај машко се гради,стомак(и во случај да има на грб :tmi: ),а нозе и раце нема врска...Чупање никако,освен ако би имал споени веги,па само измегу двете веги да ги отстрани,а слабост ми се црни машки со малце брадичка ,онака рамнемерна по цело лице и малце порасната(да не помислите ко поп некој) :)
     
  19. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    каков е тој маж ако нема ни едно влакно...не сакам депилирани доволно е под пазуви и доле да се среди...мојот за срека нема многу влакна...а за доле па потрстижување нормално бидејки не сакам да биде кристал мазен како да е депилиран,сепак јас сум женско а не он...И не ми смета и да има влакна доле сепак реков не е некој влакнест...а за чупање веги-нема шанси....
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    А што правиме ако е мазна лубеница? :wasntme: :D :D
     
    На white.kitten и Sephora им се допаѓа ова.