1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирани машки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wind, 18 јуни 2010.

  1. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    хахаха бројче ама ме насмеа хахах :rofl: :rofl:
    И јас сум само за депилирани гради ама на раце и нозе нека си има па барем ке знам дека сум со машко . Или да земеме заедно да се депилираме јао хаха не не :rofl:
    Мојо нема влакна на градите (не ногу бриче си ги хахахаха ) има на раце и нозе и не се чупа не му треба арни веѓи има :) и сакам си го ногу :inlove:
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Бројче и мене ме изнасмеа. :D

    Депилација за интима, гради, стомак, пазуви, ДА!
    Раце и нозе, верувам не. Доколку веќе е претеризам, зошто да не, но не мора. Имам другар кој во лето само се депилира на нозе во козметичко студио, што и не мислам дека е толку лоша идеја.
    За чупање? Да. Доколку потребата за тоа е ептен видлива.
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LadyGodiva

    LadyGodiva Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2

    Се согласувам, тоа го прави мажот..маж, да видам издепилиран маж едноставно смешно ми е....мислам може нешто подискретно ама на нозете нема смисла :D
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Одвратно и педерски ми изгледа комплетно депилиран маж, мазнок невиден :tmi: , раце, нозе, гради, грб, газ, стомак... Мене тоа не ме привлекува!
    Но уште помалку ме привлекува кога ќе видам некој мајмун,прекриен со влакна насекаде,па не дај Боже тоа да биде твојот мајмун со кој ќе треба да доживуваш љубовни страсни ебазовни моменти :lol: ,да го милуваш, бакнуваш, да го мачкаш со средства за сончање,или пак да му понудиш една ,,мрсна масажа,, Абе прстите ќе ти се заплетат во бујниот килим :lol: :D
    Во такви случаи кога мажот има мнооогу влакна подржувам депилирање на критичниот дел (пр.стомак,гради,грб) А инаку депилирани мажи комплетно (помазни и од мене) не ми се привлечни!
     
  5. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    јас сум за депилирање на интимните делови стомак,по потреба грб кај мажите,но нозе не,никао!како со женско да ќе спијам-катастрофа...до одредена граница и потреба да,без претеризам! ;)
     
  6. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Ако има вуна, т.н. љубаван тепих, обавезателно, под хитно! :puke:
    А раце и нозе не мора...Грдо е некако. Ко да не е машко. :D
    За чупање на веѓите... Ако има една може да ја исчупа за да има две. Ако има две не мора. :lol:
     
  7. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    па дечко ми има мн влакна само на градите и грбот и само таму го депилирам.на рацете нозете и веѓите нема никаква потреба таму дури малку има.отпрво малку се бунеше ама и самиот виде колку е подобро и полесно во лето без влакна и сега самиот бара депилирање не мора јас да му велам.
     
  8. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    мене баш обратно поубави ми се оние депилираните ( до граница на нормалата) мада нозете не мора, а веѓите обавезно ако му се ко знакон од галеб :D ... мразам кога на некое момче гледаш му ѕиркаат влакна од под кошулата... блак :puke:
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
  10. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Бев против се додека не го запознав мојот бивши дечко што ги депилираше стриктно градите. Викаше дека така се чувствувал похигиенски, а башка и со такво тело беше мх :D :D
    .. имав еден другар што ги депилираше нозете дека во лето кога ќе облечел кратки панталони му било убаво кога му дувкало.. :rofl: :rofl:
     
  11. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ауууууууууууууу, јок!
    Ма што е тоа бре? Ја сакам пубететски мажјак до мене, со тестостерон од секоја пора, не тинејџерка за заедно да се депилираме и да разменуваме искуства дали се подобри Вит ленти или Вит крема за депилација. Абе ајде...

    Мојон има типични пубететски влакна на стомак и гради, сакал да ги депилира. Ма ќе го скршам, само нека смее...

    Порано, се радувале на прво влакно на гради, сега ми се прават сите гејови (неам ништо против хомоси, да се разбереме)
     
  12. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    јас обожавам машки со депилирани гради ...уууу мњам :$ друго место (освен таму долу нормално :P) немора да е депилирано...
     
  13. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    :puke: Не можам да ги гледам :fubar: Имав еден дургар се депилираше цел рака-мазна, нога-мазна и се мазно :puke: ОДВРАТНО !! Еднаш па ми доаѓа во хавајки нозете штотуку издепилирани и намачкани со млеко за тело :o :tmi: Маж ли е тоа бе ? САКАМ МАЖ ВЛАКНЕСТ !! НЕДЕПИЛИРАН !! Нема потреба да биди помазен од мене. Леле дури и кога го пишувам ова ми се гади стварно од депилирани „мажи“.
     
  14. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Ајде во ред, раце, нозе, кое машко каде сака се депилира. Не ми пречи депилирано машко, ниту пак недепилирано (само се разбира да не биде ептен пошумен) А единствено место на кое што не можам да смислам влакна кај машките се градите. Толку ми се одбивни влакната таму, воопшто не изгледаат убаво кога ѕиркаат низ блузата или кошулата.
     
  15. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Не ми сбета ни депилирани, ни недепилирани... Ако има ептен многу како шума, зошто да не ?
     
  16. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    депилирани гради обавезно :^) ... иначе :puke: ..
     
  17. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Влакната ми се знак на маженственост, нормално да не е обраснат ко мајмун, ама да има влакна ко нормален маж. Инаку, пред 3 дена се вратив од одмор од Италија, значи толку депилирани машки на едно место во живот не сум видела! Секој втор депилиран, ние женските поише од нив влакна имавме :D
     
  18. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Аха депилирани машкии да многу сакам да си дискутирам со мажи за проблемот со несаканите влакна, многу ми е интересно кога зборуваат за тоа и кога препорачуваат козметички салони леле па колку сакам таков маж да си најдам за заедно да си се депилираме дома, да си чупаме веѓи :party: јупии...
    |( Батка ако си имаш вишок на женски хормони, твој проблем, ама не мора пак да зборуваш наоколу дали , како, кога, зошто и на колку време го правиш тоа, па после уште и некој опасен мачо-мен да изигруваш кој се замислува неоддолив за секоја девојка а телото ти е помазно од она на бебе па дури и брадата си ја издепилирал :fubar: што им е на денешниве мажи, нормално потсреди се малку, ако имаш премногу темни разрастени влакна среди сe, отстрани ги ама не туку зборувај и не кажувај наоколу пa уште со жени да си разменуваш совети и што најмногу ме нервира што потреба имаат и оние светли помалку влакнести ммм :inlove: целите да се мазнат, да се депилираат, па дури да одат по солариуми уффф :@
     
  19. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    :^) НЕ. Освен под пазуви, да не речам МИШКИ, поради хигиена, не можам ни да замислам вуница цела залепена од пот и дезодоранс измешано :puke: :puke: :puke: :puke: за доле па ако има мноооогу да, ама не ми сметаа нешто нарочито. Другото ако се реши нека го депилира слободно, па ако сака ќе му местам и некој другар.
     
  20. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Издепилирани од глава до пети ми се многу педерастични :wasntme: .
    Абре се знае, муж си а со сила жена се правиш.
    Депилириња може само под мишки, на груди ако има многу, на грб евентуално.
    Чупање само ако е со споени веѓи :wasntme: .