1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирани машки?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wind, 18 јуни 2010.

  1. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Депилиран но само на градите и стомакот.На рацете и нозете сакам влакна бидејки така и личи машко.Ако е издепелиран од глава до пета веке ме потсека на педер :tmi: :D
     
  2. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Обавезно градите и нозете...Знам знам, не е баш типично за машко,ама вчера каков дечко сум видела-пресладок у фаца, набилдан, се средено, а нозе ко на орангутан :puke:
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Некои од машките викаат дека се депилираат зошто е похигиенски :^) ајде на грбот и градите добро разбирам ама на нозете и рацете малце чудно е :^) :puke:
     
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Порано сон ми беше дечко ми да биде некој депилиран, мазен, среден од глава до пети. Како поминуваат годините изгледа дека и моите замисли си доаѓаат на вистинското стојалиште. Навистина не би сакала премногу влакнест дечко, но ако има нормална густина на влакна е ок. Сметам дека депилирањето и мазната кожа треба да се остави на девојките, а мажите треба да си ја задржат машкоста ;)

    Воопшто не ми се допаѓа, кога ќе видам некој помазен од мене хахаха
    Раце, нозе, стомак, гради, грб....ма се издепилирал- како оскубан петел!
     
    На v.bechkam му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Летово сум уште посигурна дека напросто не поднесувам депилирани мажи.Ма не ги ни сматрам за мажи.Ма немате поим како одма почнувам да се однесувам ко да е ретардиран или нешто такво,сарказам моуд одма оди на он и почнувам.
    Абе не дека денес мрчаторски сум расположена,се е силом прилике,ама и на овие би им препорачала консултација со стручно лице.Упицкан,среден до тој степен болка да трпи и кога не мора,не само што е метросексуалец туку и умислен нарцис без дискусија.
    Сто пати ќе речам,аман,не се депилирајте,не си ја уништувајте машкоста.
    И друга ствар,манијак сум признајем,пратете,тап депилирани гради,нозе,раце,стомак,некако одма оди со гашта купаќ,а не со мушка боксерка со хавајски цвет рецимо и тап,спрајзот...гледам и гледам и гледам...послабо надарени сте.И да ви кажам,истражувањево е на голем примерок,може да отстапи за малце,ама медијаната е таа.Ма коа ќе размислам едно бројче е,нема средина,одиш одма на модус,чао рагаци.Сериозно имам набљудувано,дефинитивно им фали мушкост и хормони.
     
    На Marge и The-Queen им се допаѓа ова.
  6. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    И од сите ако направам заеднички именител, гради, стомак и грб подобро да нема влакна а на нозе и раце да има :).

    Па скоро сите машки се такви :).
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Немам ништо против машки што сакаат да бидат средени дури и ми се допаѓа тоа што ете сакаат да си бидат мазни и убави ,би ми пречело доколку партнерот има влакна на градите , грбот , стомак и на неговиот полов орган
    (како после ќе го бакнувам по стомачето и градите или како да го милувам по грбот, како ќе сакам орално да го задоволам ако не е среден )
    пс.не се согласувам со тоа дека ако некое машко е средено или депилирано дека е геј , едноставно сакат да изгледаат убаво и се чувствуваат посекси :)
     
  8. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    ММ никогаш не би се депилирал поради болката, не за друго. За роденден вакво машинче му купив:

    http://www.usa.philips.com/c/mens-groom ... 60/prd/en/

    Средува гради, грб и интима за 10 минути и е презадоволен (и јас сум ;) )
     
  9. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Воопшто не ми се допаѓаат машки со депилирани раце и нозе ама ич.Ај на грб и гради некако да ама на раце и нозе не-тоа не ми личи на машко :).У последно време се поише и поише се депилираат и кај што треба и кај што нетреба,мислам дека тоа е беспотребно.
     
  10. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Под пазуви и интима да, ако има потреба на гради, грб и стомак може но не е неопходно.
    Сакам маж бе не депилирано педерче.
    Морав!
    [​IMG]
     
    На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Постојано се навраќам на темава |( Не ги сакам ни под разно :!: Пред неколку дена видов преубав дечко и кога гледам нозе депилирани, раце депилирани, стомак, гради, абе ниедно влакненце и...толку од убавината. Не можев да го гледам повеќе |( Едноставно одвратно ми е :^)
     
  12. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Не,благодарам :) Тоа ми е толку немажествено,се ежам од самата помисла...па ако сакам некој таков до мене,ке си фатам девојка :) Доволно ми е да бидат депилирани таму кај што треба и толку!
     
  13. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    О Боже не.
    Но сепак не поштувам несредена мишка, исто толку како што не поштувам депилирани нозе.
     
  14. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Можеби. Мислам - добро е да се средуваат, ама сите влакна да му бидат извадени - многу е. Воопшто не личи на момче - туку на девојче. Каде им е таа мажественоста ?

    Мислам под пазувите, секако сакам да бидат средени. Но на градите и нозете, можат да се депилираат ама сепак не сите влакна да му бидат извадени. Да нема многу. :!:
     
  15. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Воопшто не ми се допаѓа многу ми е одвратно и чудно. Ајде под пазувите да биде среден е тогаш во ред, ама кога ќе видам некои по нозе и раце издепилирани ми се гади :puke:
     
  16. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Јас лично мразам машки со влакна на градите ама кога ке видам депилирани и на нозе,раце скроз ми се дига притисокот
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Доколку дотичниов ги има издепилирано рацете, нозете и све по списак, ми станува одбивен.
    Е сега, ме нервираат влакната напред (љубовен тепих, како и да било :D ), меѓутоа ако се работи за 5-6 влакненца, мислам дека нема потреба да се отстрануваат, исто и оние на грбот.
    Меѓутоа раце, нозе, па и веѓи, е тоа е веќе ту мач :!: и делува невкусно.
    Единствено дозволувам и одобрувам депилирање доколку дечкото е навистина влакнест, ама ептен.
    Е дури тогаш можеби ќе одобрам отстранување на влакната и тоа ептен малку, ако е возможно да помине еднаш двапати со брич, колку да отртрани некое влакно, за да не изгледа ко тоа човечето од Адамс Фемили, цело обвиткано во коса. :D
    Инаку редовно депилирање - ноу уеј.
     
  18. nake-mirce

    nake-mirce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    4
    па децкоми нема мн влакна али јас мразам да биде како девојка депилиран....
     
  19. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    дефинитивно типов е помазен од мене...е ова е претеризам, грдо, одвратно! :puke:
    (јас не ги депилирам рацеве он ми се издрпал!)
     
  20. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Абе ајде, ќе ми продаваат прикаски маживе биле метросексуалци пффф... Него веѓите потенки направени од миеве, со аголче што се гледа од авион, рацете му светат како да е полиран, нозете помазни од моите... Разбирам само некои што сакаат на гради да се издепилираат или пак на грбот пошто им пречи и им изгледа лошо...ама другово... се извинувам ама тие јас ги декларирам како
    педери
    |(
    уште фустан им фали и 15 штикла и се сториле момиња :$