1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирање со ленти

Дискусија во 'Тело' започната од Mar4u, 17 јуни 2010.

 1. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Hey devojki

  imam eden problem......pred malce se depilirav so enti za depiliranje i sega pocrvenea nozete i me pecka po mace......inace pocnamav i na racete ama zabelezav deka mi pocrvenea i ostaviv

  Lele ke mi pomine li do utre oti utre treba da odam niz carsija....a em i svidetelstvata ke gi zimame

  lele ako ne mi pomine ke treba vo dolgu pantalloni da odam....ke se zovrijam :worried:
   
  На mula му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Стави бебешка пудра на нозете и на рацете (онаа од бекутан), се надевам дека иритацијата ќе ти помине.
   
 3. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Ok ke stavam...a ako ne mi pomine vednas...kolku vreme od prilika ke mi bide vakvo???? :( :worried:
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Намачкај ги со ракија помага. После можеш да им ставиш лосион, крем или пудра бебешка
   
 5. lokum4e

  lokum4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  ке ти пројде одма... ;) ја се депилирав на раце со топол восок и ептен ми беа црвени ама за еден саат највише два ми пројде :D немај гајле ехехех :* :* :*
   
 6. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20

  Uh fala me smiri.....kolku samo se izsplasiv :o
   
 7. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Fala mn za sovetite dusi4ki ste :*
   
 8. lokum4e

  lokum4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  уживај и тоа ја ги депилирав вечерта кај 8 саат и после излегов у чаршија и ништо немав :D а иначе многу боли горе кај рамениците... :worried: мене ми излезе големаа модрица.... ;(
   
 9. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  hhhh ni ne stasav do ramenicite samo malce pocnav na ednata raka ama zabelezav deka mn mi pocrvme i ostaviv.....Nesakam da rizikuvam :D
   
 10. HackGirl

  HackGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  sakav samo da prasam dali boli poveke boli so depilator na nozete ili so lenti???? pls cekam odgovor :*
   
 11. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  738
  Депилатор дефинитивно поќе боли. Ама јас сепак почесто се депилатор се депилирам, некако попрактично ми е, а и се навикнува кожата, после 2-3 пати од ко ке се издепилираш нема толку да те боли :)
   
 12. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  Мене ми е подобро со ленти за депилација (ладен восок) Veet :)
   
  На Dragannah му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  јас кога се депилирам со ленти секогас оставам ваму таму по некоја линија со влакненца и страсно ме енрвира и многу ме боли, затоа одам во салон со топол восок од горе до доле една лента и наеднаш една болка за ,,пола,, нога :)
   
 14. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Девојки и јас пробав со ленти -СТИЛ- ама скоро ич како да не ги ваѓа влакната,незнам зошто можеби што ми беа пократки влакната...До кого е проблемот незнам...
   
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Ги депилирам надусниците само со ленти, Веет и екстра се стварно ги вадат влакната + внатре имаат марамчиња со масло за по депилацијата, депилирам во правец спротивен на растот на влакната и се вадат, можеби кај вас не чини заради тоа или заради лентите. Веет ладен восок се прекрасни, стварно. По депилацијата мачкам со марамиците со масло и по нив со помада. Ретко кога да се појави 1 мозолче. :clap:
   
 16. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Па ќе пробам и со веет лентите ќе ги купам,мене ми се стил ама немаше воопшто никакви резултати,па јас мислам дека во зависност колкава е димензијата на влакното треба да ги вади можеби и восокот не бил како што треба на лентите а ми изгледаја убави ама ништо .
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Понекогаш се депилирам со лентите Veet и можам да кажам дека малку ме боли, а потоа влакната многу побавно растат. Сепак преферирам депилација со топол восок на козметичар. :)
   
 18. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Еднаш со ленти и никогаш повеќе. Се исполепив, 2 саати ми одземаа и не извадив се.
  Си имам влакна по нозете, не многу долги, ама ги има. Кога еднаш ќе поминеш со лентата, вторпат не лепи. А со еднаш не се вади се.
  Затоа ако немам време да си појдам на депилација, дома со машинка си се средувам за пола саат до 45 мин ако одмарам по завршување на едната нога.
   
 19. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Па со депилатор еднаш имам пробано и не да боли туку како да те пецка ,но читав низ сајтов ги фалат некои депилатори со масажер па ако имате пробано споделетего искуството. :rofl:
   
 20. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Имам пробано со веет лентите, но малку боли :lol: А и не сум многу задоволна бидејќи ми остануваат влакненца, треба неколку пати да се помине да се извадат сите. 10те ленти што се во кутијата не ми стигаат за да се издепилирам целосно и убаво