1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилирање со ленти

Дискусија во 'Тело' започната од Mar4u, 17 јуни 2010.

  1. dushka-07

    dushka-07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Јас секогаш се депилирам со депилатор :$ не знам зошто ама најмалку ме боли и најлесно ми е :rofl:
     
  2. Dragannah

    Dragannah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Хмм..и јас сега сакам да пробам со лентите на Veet. Најлошо од се е што сама треба да се издепилирам.
    Страв ми е да не ме боли па да останам со полудепилирани нозе :D
     
  3. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Мене лентите на Вит ич не ми се погодија. Кај не вадат се убаво, треба 100 пати да поминеш, па и малку ги има бре. 10 парчиња ама на мала површина има восок. А да не збориме колку им е набиена цената, мислиш прав од дијаманти има во тоа восокот

    За со ленти мене ми се погодија на времето, повеќе оние од Галафарм, ем се посефтини, ем поубаво вадат и се поголеми
     
  4. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Јас случајно си купив едни бугарски и се погодија :) . Лесно се издепилирав, а што е најважно, долго ми траеше депилираното. Се викаа некако на Е мислам, ако знае некој, нека ме надополни.
     
  5. Dragannah

    Dragannah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со тебе! Ја правев со истите ленти една моја другарка и на некои места несакаа влакната да се извадат :worried: Се зезнав што ги купив! Во паковката има ленти за едно депилирање(ако сакаш убаво да се издепилираш) и цената е 250 ден. исто колку што чини депилирање со топол восок на козметичар.
     
  6. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Гледам воглавно сите си имаме трауми од Вит XD
    Еднаш имам пробано нозе да депилирам со ленти...фијаско живо. Сите нерви ги искинав и џабе дадов 250 денари за цело паковање ленти - ни до пола нозете не ги средив.
    Лентите на Силк ги користам понегогаш за лице и во споредба со Вит топ се :) Последно со нив го фатив цело лице, ни брунче ми излезе, ни влакно ми промакна :)
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Елеа чинам.
     
    На Li0ness му/ѝ се допаѓа ова.
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    лентите на Веет не се воопшто ефикасни .. депилација со топол восок каков ладен а и повеќе боли..
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Со депилатор боли најмногу!
    Порадо би се согласила кожава на живот да ми ја одерат!
     
  10. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Jaс ги користа лентите на веет и навистина не се добри а посебн за на лице кога се депилирам над усните мора секогаш да ми остани по некоја лузна со која потоа тешко се справувам,за ова и кажав на козметичарката моја и таа ми рече дека веет не се добри за на лице бидеќи биле многу силни....
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Имам земено и си фрлив парите до пола средена Veet имав земено,а ги користам Силк лентите за надусници има доволно и подолго траат
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Мене силк ми с е подобри од веет лентите...веет користам само за надусници...инаку никогаш неможам сама да се средам со лентите,ќе се испомачкам цела со восокот и ќе ги потрошам само за пола нозе сите ленти а за нагоре-нема :lol: со депилатор мене ич не ме боли,а и многу повеќе се изретчуваат со него...сепак со депилатор ни недела не ми траат одма ми раснат,ама барем не се остри како со бричење....депилација во салон е најдобро-ама не секогаш имам пари,зашто кога се депилирам сакам да средам се-и нозе,раце,стомак,интима.... :worried:
     
  13. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Нозете само со ленти на Силк ги депилирам и супер е секогаш. Прво лентата ќе ја држам над тока малку да се стопли а не восокот да остане само на едната страна од лентата, тоа трае неколку секунди, и откако лентата ќе се стопли ја одделувам и додека восокот на неа е сеуште топол веднаш ја лепам на ногата , убаво стискам да фати на нога и тргам секако во спротивен правец од растот на влакната. Се средувам за 10 минути и помалку! Пробајте, ;) а можда ми успева зошто јас немам многу влакна на нозете (наследно хаха) и ги депилирам само од колена надолу, нагоре немам што да депилирам... а и никогаш не сум ставила брич на нога зошто ми беше страв дека ќе почнат да ми растат и кај што немам, па така сега ми се уште повеќе изретчени.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    А да не претеруваат со цените на Вит лентите !? |(
    Мене искрено, не ми стигаат сите ленти од целото кутивче за да се средам целосно, a не сум некоја ептен влакнеста.
    Убави се, убаво мирисаат, не ме боли депилацијата бидејќи се навикнав, ама малку се бре.
    А и восокот нит со греење нит со ништо, секогаш ми останува само на едната лента. |(
    И баш секогаш си останувам со една нога или рака неиздепилирана. Само миризливите крпчиња им вредат. :D Се откажувам од нив, дефинитивно.
    Сега во план сум да пробам со Силк. Восокот беше спакуван во ролонче, или грешка сум?
    И вадат се' или да си барам друго чаре, пошто некои ми се жалеа дека демек не им ваделе се'. :^)
     
  15. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Мишела јас кај што одам на депилација со тој Рол-он депилираат. Искрено не ме боли многу а и ептен ми се изретчени влакната а и се се вади :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. dorinaa

    dorinaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Го депилирате ли вашето лице?

    Не знам каде да го поставам прашањево пошто ми беше избришано од општи прашања ( нешто потоа прочитав дека се бришат прашањата ако не се поставени на соодветно место, извинете нова сум).
    Дечки што користите за да го остраните восокот што останува на телото после депилација со ленти ( ако немате влажно марамче кое го даваат со лентите ). Некоја девојка имаше напишано со влажно марамче, ама не ми излегува. Што да ставам?
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Го депилирате ли вашето лице?

    Масло за тело или маслено марамче, оние во вит пакувањаа што ги даваат. :)
     
    На dorinaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. dorinaa

    dorinaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Го депилирате ли вашето лице?

    Фала. ;)

    А може да се употреби маслиново масло? Затоа што масло за тело и не купувам, мала сум...
     
  19. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Што ти дојде тоа, битно е да мрсно, башка не си мала, бебиња со масло ги мачкаат, не па ти.
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас од Силк не сум воопшто задоволна. Последниот пат се измачив со нив и пак не ми извадија се. |(
    Вит се каде-каде подобри, поскапи се ама вреди.
    А за тоа што восокот ти останува само на едната лента-јас ги тријам меѓу дланките и така восокот ми останува и на двете ленти. :)
     
    На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.