1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дермални филери

Дискусија во 'Лице' започната од bells2011, 17 јули 2013.

 1. bells2011

  bells2011 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Драги мои дали некој пробал со филери на лице и какво искуство е тоа? :?: :?:
   
 2. EMA2

  EMA2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  33
  Aјде јас прва да го пробијам мразот,а знам дека сите ве интересира :D
  хехехехех што се тие појасни ни :( и какво искуство ти имаш со нив :)
   
 3. bells2011

  bells2011 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Ее, тоа е хијалуронска киселина вбризгана во лицето под кожа.Дали некој друг имал искуство со вакви работи или со колаген? Поздрав до сите женски над 40 години, хихих.
   
 4. Ilinaaa

  Ilinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  168
  Дермалниве филери треба да се почнат да се користат од 30 па и од 25 кај некои девојки ,така и рекле на братучетками кај др. Анчевски ,таа сакаше да ги проба ама многу пари мислам дека беше и оделе во комбинација со ботокс на челото и очите, а филериве за пополнуванје на неоаблазните брчки кај усните мислам дека и рекле околу 600 евра за ботоксот и дермалните филери заедно .Иначе трајноста на ефектот од филерите била околу година може и две зависи од состојбата на кожата ,а од ботоксот 3 до 4 месеци и треба да се поновуваат третманите
   
 5. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  286
  многу ме интересира темава, во поразвиените земји се боцкаат како луди. И ја би пробала, меѓутоа немам никакви информации, ни кој доктор е добар, кој не е, кои се цените. Ве молам споделте повеќе искуства
   
 6. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  3.689
  Пол:
  Женски
  ^ Какво започнување на 25 години со филери, чиста глупост и обид да се заработи што повеќе пари од нашиве квази дерматолози. Греота е млади девојки да се унакажуваат со вакви третмани.

  @honesty секој доктор може да ти заврши работа, не е некоја којзнае колку сложена процедура. Но со тек на време доколку повеќе пати се повторува третманот се оштетуваат нервите, кожата на лицето се оптегнува, се зголемува волуменот, мускулатурата до некој степен се опушта и лицето добива изглед на балон (односно изгледа отечено).

  Еве до кој степен дојде Цеца со тоа неконтролирано боцкање на филери. Сега се пофали дека ставила хијалурон од 1500 евра во јагодиците. Одвратно... искрено мислам дека никој не сака да изгледа вака надуено на 40 години. :puke:
  [​IMG]
   
  На NESKAFE25 и presiosaP им се допаѓа ова.