1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. principesa

    principesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    96
    Женски дали знаете др. Николина т.е. Медикоз од колку саат почнуваат со работа, бидејќи звонам на тел никој не ми се јавува или на одмор се?
    Anyone???
     
  2. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465

    Здраво, сакам да ве прашам дали треба да се заказе преглед за на дрзавна болница или мозе да се оди директно.Ви благодарам.
     
  3. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски

    Нина почнува рано накај 9 саат, цело лето беше тука...
     
  4. angela66

    angela66 Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми одговорите дали некој имал одено кај дерматолог Весна во Derma Bella и како е задоволен од неа? И некој што правел хемиски пилинг да ми одговори колку чини и дали е задоволен.. позз :)
     
  5. angela66

    angela66 Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Како до чисто лице?

    Ај некој што има правено хемиски пилинг да ми одговори колку чини и како е задоволен :)
     
  6. Xandra

    Xandra Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Како до чисто лице?

    Знае ли некој да ми каже каде има дерматолог? Сакам да отидам за да не испробувам се на лицево бидејќи имам проблематична кожа, ама никогаш не сум била... и не знам што како...
     
  7. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    10.084
    Цената на еден третман е околу 40е и потребни се од 2 до 4 третмани. Јас не се одлучив на хемиски пилинг поради агресвноста на третманот.
     
  8. Puflice

    Puflice Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    120
    Др.Весна Трајкова спец.по дерматовенерологија во ГОБ 8-ми септември ми го смени животот.На подобро :lol:
     
  9. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски

    Планирам во скоро да одам на дерматолог ама незнам на кој, Др. Николина или Др. Весна, кој е подобар? :)
     
  10. Ifka95

    Ifka95 Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    може да оставиш број од др.Весна Трајкова? :)
     
  11. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Сакав да прашам, колку пари е отприлика преглед на дерматолог?? Ама не да ми ги притиска туку само да ги види и да ми препорача некоја крема.. ?
     
  12. sekerce1

    sekerce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    7
    Општи прашања

    за да појдам на дерматолог треба матичната да ме упати оти сакам на приватно д апојдам оти не мие препраена книшката
     
  13. MeniPedi

    MeniPedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    јас одам кај др.Николина и премногу сум задоволна од неа. Со неа работи и помлада докторка која е многу добра-дури и повеќе се труди да ти објасни и многу се фини и коректни и двете. Имав проблем со акни на лицето пред 2 години и ми правеше и третмани и ми даваше терапија за дома да користам. многу сум задоволна што и кога одиш на контрола ти посветува време иако контролата и е бесплатна. од срце ја препорачувам на сите не само поради фактот дека мене ми помогна туку и на пријатлеки кои одат за одржување ми кажале дека се презадоволни.
     
  14. MeniPedi

    MeniPedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    ДР.Николина без сомнение е бр 1.
     
  15. bubu1

    bubu1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    12
    :^) Има некој во Скопје што не сема повеќе од 1500 денари?
     
  16. MeniPedi

    MeniPedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    Има ..др.Николина :)
     
  17. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај др Николина (Нина) Лазаревска истата што се споменува овде по странициве.
    Досега овие неколку месеци супер е докторкава, преглед само плаќаш еднаш кај неа 300 денари, значи ти го гледа лицето ти кажува што е проблемот зашто настанал значи исто како на предавање да си, се труди многу да ти објасни и ти дава терапија, остатокот кај неа не се плаќа веќе ништо значи само ке си одиш на контроли, а контролите се бесплатни, и она ти ја одредува ти ја менува терапијата и слично, значи ти го плаќаш само прегледот 300 денари, и секако креми препаратите што ке си ги купуваш или пак ако имаш потреба да направиш третман.
    Ако е приватно третманите не се скапи, цените се исти со државна само што тука услугата е подобра.
    Ај доста ја изнафалив женава ама стварно вреди, башка како што пишале она од контролите нема никаков ќар ама дури и на контроли ти посветува време да ти објасни :)
     
  18. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    А каде точно се наоѓа др. Николина? Знам дека во Дебар Маало ама подетално ќе може?
     
  19. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.689
    Пол:
    Женски
    Јас бев кај Др. Самоникова Гордана (ординацијата и е во Дебар маало) и ми препорача хемиски пилинг со салицилна киселина за мојот проблем со лузните од акни, па ме интересира дали има некој правено нешто слично и каков е ефектот?
     
  20. Angy.g

    Angy.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    30
    ви ја препорачувам Др.Наташа..Ординацијата се вика Дерма естетик.Многу добра докторка,го реши мојот проблем,се надевам ке го реши и вашиот исто :)