Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

 1. Serena13

  Serena13 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Вака девојкии гледам дека зборуватее за важетоо лицеее и јас имам големм проблем имам 13 години но имам на челото ситниии бубулици, некогаш и големии бубулици, веќе една година имам бубулици и никако не поминуваттт секакви препаратиии сум пробала, кажете ми дали е до годините мисалм ПУБЕРТЕТ ЛИ Е или не е за да знам што да правам ве молам помогнетее мии неможамм да гии трпаммм :worried: :worried: :?: :?:
   
 2. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  832
  Јас Самоникова не би ја препорачала, првите пати уште во пубертетот одев кај неа и бев крајно нездоволна. Стискање, парење, сите непотребни глупости и бам климицинче само. Со години сум кај др. Светлана и немам зборови колку ми помогна, а ниеднаш немам црвена излезено, секоја пофалба и за работата и за односот. Скапа е, тој со овошни киселини третманот особено, ама одвојувам еднаш месечно зашто за лице се работи. Редовно одење е долготрајна инвестиција, имав испуштено неколку пати да одам и пак џам лицето беше. Инаку работи со француска линија козметика и е врв, за мене.
   
 3. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.187
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Девојки да не знаете дали Нина работи утре? И вртам во ординација никој не се јавува, на одмор ли е?
   
 4. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  1.194
  Пол:
  Женски
  Одел некој кај Др. Марика (Мери) Николовска, ординацијата се вика МЕА МЕДИКА се наоѓа во Опшина Центар. Јас почнав да одам па да ми каже некој искуство :?:
   
 5. MariaFederer

  MariaFederer Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Девојки, има некој кој има позитивно искуство од Дермамедика, Куманово?
  Ако некој има одено може да ми кажете колку е цената за преглед, за чистење на лицето?
  Инаку до сега немам одено, а лицето ми ужассс! |( :(
   
 6. tikvi4ka992

  tikvi4ka992 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  Гледам дека разговарате за дерматолози, сега вака .... Јас имам проблем со акни, веќе 3-4 години.Одев на дерматолози, пилинзи, третмани, користев француска линија на козметички производи, бев на диета...ии ништо од тоа не ми помогна. Мој совет и од мое искуство пред да одите на дерматолог направете си тест на хормони и испитајте тиреоидна жлезда. :) Јас си чекам резултати од хормони и тиреоидна ... Одев на приватни дерматолози, не сум задоволна многу многу...Сега почнав да одам на клиника, пе ќе видиме. Таму е поефтино и мислам дека се подобри. ;)
   
 7. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.187
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  tikvi4ka992 не сите проблеми со акни се на хормонска основа, и јас најпрво мислев дека ми е до хормони, кога ме виде дерматологот ми рече не е до хормони, ама сепак имав некој страв и си проверив се ми беше во ред со хормони а лицето ми беше лом, така да искусен дерматолог уште од прво гледање знае да оцени дали е до кожата или на хормонска база.
   
 8. Snowbell

  Snowbell Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2013
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  117
  Devojki i jas imav golem problem so liceto (akni) koi ne se resavaa podolgo vreme. Po neuspesnoto lekuvanje vo kozmeticki saloni resev da se obratam na dermatolog. Mi ja preporacaa ordinacijata Derma plus. So pomos na terapijata i tretmanite na dr.Bitoljanu problemot se resi za prilicno brzo vreme. Toplo vi preporacuvam da se obratite tamu. :D

  [mod-kirilica:1hggg37j][/mod-kirilica:1hggg37j]
   
 9. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Има некој одено кај Др.Горица Мислам дека може и со упут, а приватно е 600 денари , и ти дава совети што како да правиш,мачкаш,а после тоа контролите ти се безплатни. Некој искуство ? Имам закажано за сабота,па ако знае некој нека ме извести :)
   
 10. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  478
  Општи прашања

  Да си прашам ... Да ми препорачате некој добар кожен доктор и да ме информирате дали за прегледи се плаќа или не ?
   
 11. Snowbell

  Snowbell Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2013
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  117
  Јас би ти го препорачала Др.Вангел од Дермаплус, преглед е 600 денари. поздрав :)
   
 12. MariaFederer

  MariaFederer Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6

  Од кој град? :?:
   
 13. Hande

  Hande Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, дали ќе може број од Др. Николина и каде точно се наоѓа? Фала ти однапред. :*
   
 14. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  755
  И јас планирам неделава да ја посетам др.Николина, според пофалбиве, знам не би згрешила.
   
 15. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Јас одам кај Др.Горица и ординацијата и се вика исто. Може и приватно а може и со плави картони. Приватно е 600 денари преглед,и после секои контроли е бесплатно.Јас бев со плави картони,зедов упут и само 100 денари платив за прегледот. Жената убаво седна разговараше со мене,здравствени проблеми , редовен циклус-нередовен. И ми рече дека неможе ништо да ми направи додека не испитам хормони.Вика џабе ке правиме третмани кога утре пак ке ти излезат акните,и што само залудно фрлени пари.Мора рече одвнатре да се среди се па потоа ке направиме третман само за флеки ако сакаш и ако има потреба,друго ништо не чепкаме.Ја има најсовремената технологија,другарка ми ми ја препорача и она е стварно задоволна од неа.Така да сигурно ако појдете на консултација нема да погрешите :)
   
 16. CarrieB1

  CarrieB1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Најпријателски ви ја препорачувам др. Николина, ќе се зачудите најпрво од односот а потоа и од ефикасноста на третманите. Не е докторка која гледа само да ти ги земе парите, туку најпрво сака да помогне и го прави тоа. Преглед е 300 ден, секоја наредна контрола не се наплаќа, мене прво ми препорача креми со кои се лекував дома и по брзо време осетив подобрувањето а потоа почнав со третмани. Сега за сега сум била на 3 третмани(еден е 600ден.) и ПРЕЗАДОВОЛНА СУМ. Одете и ќе се уверите, жената е феноменална. И не е скапа, еве ќе ви цитирам нешто што кажа додека ме третираше и ме воодушеви: ‘‘Јас сум учела и за тие што имаат и за тие што немаат пари.‘‘

  Поздрав феминки :)
   
  На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tinkerbell333

  tinkerbell333 Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Јас ја препорачувам др.Самоникова и никоја друга!
  Жената е прав професионалец, целосно се посветува и ве надгледува за време на сите третмани иако контролите не се наплаќаат. Јас одам таму веќе 8 години и сум презадоволна, лицето ми е џам 8)
   
  На BabyStyle и NewProudMama им се допаѓа ова.
 18. MishellBN

  MishellBN Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  19
  Јас одев во дерма бела и сум многу задоволна од начинот, пристапот и негата која ја добивав, а за Д-р Весна имам само пофални зборови...Сега од оправдани причини (финансии) ја немам посетено но доколку сакате навистина може многу да ви помогне, кај неа правев хемиски пилинзи и навистина сум задоволна од резултатите кои заеднички ги постигнавме
   
 19. Tea888

  Tea888 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Како до чисто лице?

  Здраво, што мислите за новите апарати кај дерматолозите каде што нема стискање, туку се чисти кожата само со вакуум? Дали се корисни ?
   
 20. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.187
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Во дебар маало е, улица Орце Николов 111, телефонот е (02) 3131 386
   
  На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.