Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

 1. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Истоо!! Но сеуште не дтигнав до терапијата за одржување

  На неколку луѓе многу им помогнсл сапунот од Алверде , па зошто не пробаш тоа @ginger ем ништо нема да ти штети
   
  Последна измена од модератор: 13 април 2019
  На ginger и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 2. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  Кај Старова колку чини контрола? На преглед 1300 ми наплатија, па сега ме интересира контрола колку би чинело
   
 3. ginger

  ginger Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  103
  Во моментов не ми се при рака извештаите, не знам дали беше иста дијагноза..

  @ludamaja10 секако планирав да му земам некаква козметика, ќе пробам и со тој сапун.
  Иначе од друга страна е многу демотивиран и избегнува секаков муабет веќе на таа тема. Ќе земам нешто на своја рака.

  И многу се радувам девојки што терапијата ви е успешна ❤️ како и да е до крај сигурно ќе бидете супер
   
 4. Bojana890

  Bojana890 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Доктор Горица на Симпо - Карпош убедливо број еден дерматолог. :clap:(y)
   
  На ivance.be и Tea678 им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.797
  Допаѓања:
  21.870
  Пол:
  Женски
  Јас би ти препорачала повторно да оди на преглед. Таа терапија сигурно не е доволно добра. Можеби ќе му ја смени.

  И јас земав на своја рака, сапуни, креми домашно направени и уште триста чуда, само ми се влоши состојбата. Бидејќи најчесто проблемите со акни потекнуваат од внатрешен фактор отколку надворешен.
  Дури и терапијата од првиот дерматолог се испостави дека е многу слаба за мене.

  Долг е процесот на лечење ама се надевам дека ќе се среди се. :)
   
  На ginger му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ginger

  ginger Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  103
  Благодарам, убаво би било да го направи тоа.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.304
  Пол:
  Женски
  И јас имам слушано многу позитивни работи за Горица, колку наплаќа преглед дали знаеш? Во зграда се наоѓа сеуште е на исто место?
   
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски
  Имам проблем со црвенило на лицето. Препорачајте ми дерматолог што би ми дал соодветна терапија.


  Искуства со Др.Бачевски во Охрид и Старова во Скопје? Колку наплаќаат за преглед, колку време се чека за закажување на преглед?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  Јас се решив за Старова бидејќи е доста фален и се јавив минатата недела да видам за термин и ми рекоа тек од 9ти Јули дека има термини. А за преглед мислам дека е 800 или 1000 денари.
   
  На ludamaja10 и Anna-Banana им се допаѓа ова.
 10. Novella

  Novella Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Од Др . Бачев јас сум многу задоволна. Преглед му е 500ден
   
 11. van.der.Woodsen

  van.der.Woodsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки,
  Секогаш сум имала чисто лице, немам посетено ниту дерматолог ниту козметичар, пред 2 месеци ми се исфрли лицето, поточно челото ( другите делови се океј) , имам како некој бели НЕШТА, поизразени се кога имам пудра , мислам дека се внатрешно, ама не сум сигурна... не е нешто страшно, но мн ме нервира, и еден ден бев кај матичната од др причини и ја потпрашав за лицево, ми вика абе земи си сена крема одма ќе ти помине. И јас почнав да ја користам, ама не сум задоволна дури мислам дека ми ја влоши ситуацијата.. Сакам да одам на козметичар, ми ја препорачуваат Катица Најков, Карпош....Мислење?
   
 12. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Преглед кај Старова е 1600 прв мислам , контролите по 1000

  Имаш акни? Или само црвенило?
   
  Последна измена од модератор: 6 мај 2019
 13. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски


  Никогаш сум немала акни во животов, ниту во пубертет. Пред циклус може да ми излезе мозолче, но за два дена го снемува.
  Имам црвенило што навидум личи на розацеа, во пределот на образите е само. Само овој период во годината. Може и да е на алергиска база.
  Сакам соодветна терапија, затоа барам искусен дерматолог, затоа што сите кај што сум била различно ми кажуваат.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  Старова. Преглед му е 1300, а потоа контроли 800
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Тогаш за такво нешто баш Старова ми препиша од Биодерма Sensiobio AR
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lalinda

  lalinda Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  Како што гледам, кај Старова на секој различно дава цени за преглед или? Мене дури 1800 ми кажаа.
   
 17. nikyshka66666

  nikyshka66666 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  јас бев предходната недела кај него 1300 ми наплатија

  Dali ima nekoj problem so kuperoza ( rosacea ) ?
   
  Последна измена од модератор: 6 мај 2019
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  @Anna-Banana По твоето кажување имам иста дијагноза како тебе и бев на дерматолог ми ја препиша ( т.е ми кажа да си јакупам од аптека) истата крема Bioderma Sensibo AR и само едно ќе кажам-џабе фрлени 1000 денари ни 1% ефект немаше.
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  ^Дефинитивно мислам дека дерматолозите земаат опасен процент од Биодерма.
  Јас бев кај др. Николина, и истото па истото, Далацин и Биодерма, никаква промена немав ни после неколку месеци, и се откажав.
  И во аптека кога одев и кога кажував што ми треба, ааа Др. Николина ве прати, што значи на 95% од пациентите таа комбинација ја давала.
  Не може на сите да им е тој проблем и на сите тоа да им помага.
   
  На Ana.brojka, sorbet, senza.parole и 4 други им се допаѓа ова.
 20. rustika

  rustika Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  iskustvo so Marga dermatologot vo prilep? sakam da pravam tretman so dermapen na liceto za luzni