1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. MeniPedi

    MeniPedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    Dragi Feminki ve citam na forumov i sakam da prasam dali nekoj bil na pregled ili ima bilo kakvo iskustvo so Dr. Emilija vo Neuromedica vo Vlae. Mi ja preporaca dobra drugarka koja bila kaj nea na pregled imala problem so alergiska reakcija i mnogu pofalni zborovi mi kaza.
     
  2. Saniiiiiiii

    Saniiiiiiii Нов член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво, пред две недели бев кај др. Маја што работи во 8 септември, ми даде миноцин и крем sona. Има некој искуства од неа? Задоволни сте ? А воедно читав дека миноцинот дава краткотраен ефект во однос на акните после 1-3 месеци повторно се појавувале има некој искуство ??? :D
     
    На TeonaZ и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  3. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Со др Маја немам искуство , но миноцинот има краткотрајно дејство за жал дека буквално ги пиев 2 месеца и неделс дена после тоа почнаа да де враќаат истите акни, тие ми беа ко превентива само додека ги користев реално. Сона моментално користам и премногу ме суши ама многу е добра и делува за црнките многу!
     
    На Saniiiiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Saniiiiiiii

    Saniiiiiiii Нов член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu ❤️
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ѕвездички

    Ѕвездички Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    2.896
    Пол:
    Женски
    Ве молам препорачајте ми добар алерголог дерматолог од клиника или од 8ми септември, не е за мене, за тетка ми е, треба да прави алерготестови на лекови бидејќи и отекува лицето, вчера на дежурен и рекоа да иде кај матичен и да ја прати на дерматолог. Па сакам да се информирам кои се добри дерматолози.
     
  6. Cvyka

    Cvyka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2016
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Машки
    Здраво
    Дали ќе може да ги сликаш кремите што ти ги препорачал докторот?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Утре сабајле во пп ти ги пуштам
     
    На Cvyka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. animns658

    animns658 Нов член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo,
    Ako moze nekoj da spodeli iskustvo so femisan a kapkite? Slushnav imale mnogu nesakani efekti koga ke se koristat
    Bev na dermatolog kaj dr kosta, mi gi prepisha po 2 pati na den.
    Nekolku dena liceto e kristalno cisto nikakva akna, i posle vo eden den 5-6 bubulici ke se pojavat.
    Se mislam dali da pocnam da gi koristam da ne ja vloshat situacijata
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bella108

    bella108 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Јас исто ги користев, немав никакви несакани дејства да не случајно ти се од нешто друго бубулиците бидејќи не би требало толку брзо да влијаат на кожата
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    И јас ги пијам ФЕМИСАН препорачани од Др Коста и сум презадоволна, нема шанси да маш некој лош ефект од нив дека се на билна база
     
  11. LucyLu

    LucyLu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2019
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    1.194
    Пол:
    Женски
    Девојки искуство некој со dg.aestethic?
     
  12. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    487
    Дали др. Коста од Дермаплус си е општо поарогантен или денес нешто на лева нога е станат? Не бев сигурна за кремата која што ми ја кажа, мислам дека ќе ми суши одредени делови од лицето па го потпрашав дали може треба нешто плус да користам или таму да не ставам од кремата. Ми одговори ај купи си што сакаш. Хммм :?:

    Да појаснам имам комбинирана кожа, и тоа масна со сува, таква комбинација. Ми ја предложи Биодерма Глобал Себиум. Таа крема е за масна кожа, слона кон акни. Јас немам ниедна акна на лицето. Само проширени пори околу носот на образите и по некоја црнка на носот.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    хмм .. да малку е арогантен но почесто е мил и добар. Само станал на лева нога.
    Александра Гудељ на инста побарај шминкерка е но многу знае за нега на кожа и ќе си најдеш многу добри предлози:)
     
  14. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Jas ja koristev globalot i dobra bese. Ne ja susi kozata tuku dava mat effekt na mestata kaj sto ti e mrsna ke ti matira i vidno gi namaluva porite. Mislam deka sodrzi ovosni kiselini.
     
  15. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    487
    A suvite delovi nema da mi gi dosusi? Mozebi mozam da ja koristam samo na t zonata, ne mora na celo lice.

    @ludamaja10 doktorov ic ne mi lici deka e mil haha, veruvam deka e dobar, no odesuvanjeto ne. Ne me ni pogledna nitu mi go dopre liceto, odma mi kaza za kremata. Jas nemam ni akni ni nisto, taa linija od bioderma mislam deka e bas za koza sklona kon akni.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.424
    И јас не бев нешто задоволна од Коста... Ме погледна само и рече „Леле МРСНО МРСНО“
    Ооооукеј... |(
    Не купив ништо од тоа што ми кажа, бев отидена заради третман кај нив. Од сестрата и третманот бев задоволна.
     
    На cocopuff му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892

    Однесувањево тапа , а кон мене е мноогу добар и фин навистина !! Мене ме прегледуваше 5 мин додека ми даде терапија+ одам ма третмани значи сум презадоволна.
    Па не купувај одма све , реалнп они многу процент имаат од тоа , од Биодерма па - СИТЕ. Ви кажав горе предлог жената на инста погледнете ја или пак најдете си нешто од Ординари? Тие истотака се многу добри.
    Алверде козметиката истотака
     
  18. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Po kazuvanjevo ne si seriozen slucaj i bash zatoa ne te doprel , ti kazal samo krema. Jas koga bev ne znaeshe sho da mi dade 5 minuti cekav on se misli ne znae so..mnogu vloseno mi beshe liceto Ako ti e za prosireni pori zosto ne ja probas novata krema Pore refiner od bioderma. Citav bash e za pori.
     
    На ludamaja10 и cocopuff им се допаѓа ова.
  19. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    487
    Ne sum seriozen slucaj, imas pravo.samo otidov za tretman da go sveznam liceto i me interesirase za krema sto ke mi preporaca poso sve nesto kupuvam a ne mi odgovara.
    Fala vi na site za odgovorite :sun:
     
    На barba12 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. steal

    steal Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    26
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.