1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. Ele24

    Ele24 Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2020
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj do sega gi ima pieno minocin i spironolakton istovremeno, protiv akni sekako?
     
    На Matea94 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  2. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Мене с
    мене спиронолактон ми помогна за регулирање на хормони, а миноцин за акни, но не претеран ефект од миноцин додека од спиронолактон сум ПРЕ задоволна
     
  3. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Dr Lidija Goleva vo stariot trgovski Kapistec.
     
  4. Alishaa

    Alishaa Нов член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj ima iskustvo so dr.Lidija Goleva?
     
  5. Bella Ciao

    Bella Ciao Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Здраво , дали може да ми препорачате добар дерматолог од Скопје ?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Старова, Ремедика има добри дерматолози, Дермаплус..
     
  7. Mrs. Poetic Soul

    Mrs. Poetic Soul Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    @moon1 Здраво! Дали бевте на следен третман кај д-р Анета и каква е моменталната состојба на вашето лице?
     
  8. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Ги направив четирите третмани, тоа беше уште во октомври. Тогаш ми рече да направиме поголема пауза, па да правам пак уште четири. Со оглед на тоа дека еден третман е 1500 денари, а потребни се повторно 4 третмани- сè уште немам отидено. Кога ќе сум при пари би отишла пак. Моменталната состојба на моето лице е оваа:
    20200702_094425.jpg
     
    На Ele24 и Mrs. Poetic Soul им се допаѓа ова.
  9. Klaser

    Klaser Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    jas bev za drug problem kaj nego,no i togas imase arogantno odnesuvanje.a bese poradi cesanje na koza na glav i on mi via voski da ne se i toa me proveruvase i nisto drugo.Preporaka nisto ne mi dade ,samo nabrzina me izbrka i za toa si plativ 1200 den.
     
  10. Mrs. Poetic Soul

    Mrs. Poetic Soul Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    @moon1 Одлично. Има значително подобрување. Во понеделникот јас го направив првиот третман кај д-р Анета. Се надевам дека ќе има ефект и кај мене. ☺
     
    На moon1 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  11. Lebed04

    Lebed04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    8
    Здраво Феминки. Имам голема потреба од ваша помош Веќе години имам проблем со акни на грбот, буквално на цел грб. На периоди се повлекуваат но никогаш целосно. Не се тенејџерски проблем бидејќи имам 26 години, не се од гинеколошка природа ( јајници и хормони во ред) си имам проблематична кожа и акни и на лицето но не во ваква страшна форма. Ве молам за препорака на некој ама стварно добар дерматолог (околина на Скопје, Штип и Велес), некој за кој знаете дека би можел да ми помогне. Извинете за сликата но мора да го споделам мојот проблем
     

    Прикачени фајлови:

    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Здраво, КОСТА од Дермаплус може да ти помогне. Братучетка ми од Турција немаше многу акни на лицето но имаше многу многу на грбот и и даде дерматолог таму да пие РОАКУТАНЕ кои несмеат на своја рака да се пијат, и скроз и се исчисти и лицето и грбот и сега е супер. Се надевам декс брзо ќе го пребродиш овој проблем.
     
    На Lebed04 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.829
    Допаѓања:
    10.473
    Пол:
    Машки
    @ludamaja10 забележав дека си била на дерматолог во ДермаПлус, па ме интересираше дали се занимаваат со решавање на помалку сериозни проблеми? Лицево горе-долу ми е океј, ма да никако да се решам од некои изолирани, ситни акни кои повремено ми се јавуваат и иритации предизвикани од бричење.

    Досега сум бил на дерматолог за себороичниот дерматит околу носот, кај Старова, ништо посебно. Само ми препиша sensibio ds+ крем и толку. Кремава ми ја смири ситуацијата но, никако целосно да ја ставам под контрола.
     
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Ова можно е да е од габична инфекција.

    Не знам дали закажуваат преку мој термин, да одиш во Воена кај Ирена Димитровска или кај Весна Бришкоска. Малку се кнап со термини, ама се многу фалени доктори.
     
  15. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Да , сум била. Па моето искуство беше вакво: ми вети дека за 1 година макс ќе ми се среди лицето ако све следам, и идев редовно на третмани за чистење, и многуу ми се исчисти лицето ама тоа bumpy skin и флеките , останаа. Нонстоп требаше да следам таа линијата што ми ја даде , ама еден два дена да не следиш, одма по некоја ситна акна излегува. Последните два пати кога бев кажав дека лицето не ми е толку на добро веќе , но само велеа “ следен пат ќе смениме терапија”. Се случи пандемијата и веќе не смеев да отидам. Со помош на другите членки во другите теми, со серуми , double cleansing i SPF, лицето ми е подобро за 2 месеци отколку кај Дермаплус за 9 месеци. Но сепак, за твојот проблем, можно е да може да ти помогнат. Фини се и ти се посветуваат.
     
    На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Да пробаш со la roche posay effaclar.Јас сум задоволна, бев у слична ситуација како твојата 70% имаше подобрување.
     
  17. Lebed04

    Lebed04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    8
    Фала на препораката, а што конкретно користеше од оваа линија ? Јас ја користев година дена за лицето ( гелот за миење и кремата ефаклар дуо) и немав некој резултат. На крајот дел од гелот употребив и за грбот но беше баш малку.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Гелот :) А исто така задоволна сум многу од бензоил пероксид, поточно акнефуг.
     
  19. cornflakes6556

    cornflakes6556 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Колку му е цената на акнефуг
     
    На Kjara15 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  20. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Околу 800-900
     
    На Kjara15 и cornflakes6556 им се допаѓа ова.