1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    33
    Не никако таму,ужасно е и таа е козметичарка и нема појма.
    Ете таа ја уништи дургарка ми и работи со стискање на мозолчињата :o
    Јас ти препорачувам да одиш кај доктор Марга некаде накај судот имаше ординација.
     
  2. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.255
    Допаѓања:
    124.735
    јас се извинувам,несакам да се карам,јас бев со ужасни акни на цело лице и ме го среди за неколку месеци,ако најдам соодветна слика ке ти постирам каква бев пред и потоа.Не е козметичарка него дипломиран дерматолог :!: и одлична во својата работа.
     
  3. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Имам чисто лице, ама дур не ми се појави алергија. Не само на лице туку и по цело тело, а најмногу проблеми ми прави сонцето. Незнам веќе каква крема/млеко (било што) да користам за сончање сите што ги имам испробано ми прават алергија, а ако не ставам од нив сонцето ме изгорува. :@ . Дали да посетам дерматолог или нема чаре за мојот проблем?
     
  4. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    ^Пробај со кремата со заштитен фактор на Авене за лицето, или со кремите на Rock, ама што е сигурно појди си на дерматолог нека проверат од што ти излегува алергијата. Штом ти излегува на цело тело сигурно ќе ти направат некои испитувања за да видат од што е. Појди на клиника нека те испитаат.
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Дали може некој да ми препорача добар дерматолог во Штип или Струмица?
     
  6. Babylon

    Babylon Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Се согласувам. Работи систематски, објаснува, започнува со лекување, односно кажува кои креми и гелови да се користат, а дури потоа преминува на третмани. Не е ни скапо - преглед 300 денари, а контролите не се наплаќаат.
     
    На Nade-sunrise му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Од скопје е? Ако е во која насебла, каде поточно?
     
  8. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Дебар Маало, ул. Орце Николов бр.111, ќе видите една убава зграда има и знакче Медикоз, се влегува од страна мислам. Од прилика во близина на касарната е (ако ме држи добро сеќавањето).
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tropical

    tropical Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    61
    Како до чисто лице?

    Пред некој ден бев на дерматолог, каде ми го прегледа лицето и ми направи третман, бидејќи во нејзината ординација се вршат и козметички третмани. Претходно лицево не ми беше воопшто мазно, имав црнки и по некое акнулче. Третманот се состои од пареа, каде стоиш 10тина минути за да се отворат порите, па ти ги стиска и на крај прави пилинг и се мазни многу лицето. Си зедов лосин што самата го произведува, леа крем и флоранфеникол лосионот и секако со еуцерин гелот го мијам. После третманот се забележува зналителна разлика, лицето е многу помазно а и доколку ги користиш соодветните средства нема да имаш проблеми со појава на нови акни. Сега сум задоволна а потоа мислам да направам и овошен третман за целосно измазнување на лицето со т.н. овошни киселини.
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Како до чисто лице?

    Kај кој дерматолог беше?
     
  11. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    Карши касарната е, продолжуваш уште малце право (во насока накај центар) има знак медикоз, во куќа е.
     
  12. tropical

    tropical Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    61
    Како до чисто лице?


    Во Прилеп одам на дерматолог.Специјалист е и навистина има познавање, многу сум задоволна :)
     
  13. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Сакам да прашам, дали некој имал искуство кај Др. Ирена, незнам точно како се презива, во војна болница :) ?
     
  14. iHeartVintage

    iHeartVintage Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2012
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    149
    Колку чини дермоабразија кај др. Николина? Има ли некој правено?
     
  15. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    ^ Д-р Николина дермоабразијата ја прави во скоп на целиот третман, не знам дали ја прави посебно. Прашај си телефонски најубаво, а цената би била 300 ден (затоа што кај неа целиот третман е 900 денари, а се состои од три дела). Ако сакаш опиши каков проблем имаш, ќе можам подобро да ти помогнам.
     
  16. VAGA91

    VAGA91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Девојки, ако нешто знаете во врска со мојов проблем, молам за помош :)
    Вака, пред 5 години, ми се појави црвенило само на носот, некогаш е поизразено, некогаш не, а има и моменти кога воопшто не е, туку е нормален. не ми се шири на лицето, значи е само на носот. Кога е надвор ладно, ми се црвени и е ладен, а кога е надвор топло, е топол. Не ми е дијагностицирана розацеа, затоа што немам сиптоми за неа.
    Одев кај Анчевски на третмани со горење на капиларите, имам некое подобрување. Дали некој од вас има искуство со вакво нешто, дали знае нешто во врска со ласерски третмани и слично?

    Фала.
     
  17. Tame

    Tame Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Како до чисто лице?

    а дерматолпг добар во скопје?
     
  18. fatmagul-l

    fatmagul-l Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Како до чисто лице?

    Здраво девојки, нова сум на форумот но ве читам веќе подолго време.Би сакала да ве замолам ако сакате да ми дадете број или адреса или било каков контакт со дерматологот Николета. Би ве замолила за брз одговор .Ви благодарам.
     
  19. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    Бев на преглед кај Доктор Светлана и не знам што да мислам. Прегледот траеше 5 минути, само ме ѕирна под една лупа и толку. Ми рече да испитам крв и ехо да направам и после да одам со резултатите. Има некој искуство со оваа докторка или да си барам друга.? :(
     
  20. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Сакам да ми предложете дерматолог во Скопје, во населба центар, мајка ми вика да одиме на државно но не знам, некакви искуства?