1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. Gia.

    Gia. Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој го има правено Hydrafacial третманот во Жан Митрев,какво беше вашето искуство и колку чини истиот ?
     
  2. Katty52

    Katty52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2017
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    Искуства со др Галина Наќеска во Железара?
     
  3. Lena_3366

    Lena_3366 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Дали сте задоволни од Дерма Медика? Јас воопшто не сум. Отидов на третман за чистење флеки од акни, мислам ќе ми каже дека неколкупати треба да се повтори третманот за резултати. Таа ми ги истиска, ме намачка со една крема и ми вели немаш акни нема потреба да доаѓаш. Стискањето беше преблаго, и нема ништо видливо, пак ми останаа. Порано кога сум одела кај д-р Николина, препотена од болка сум се враќала и буквално по првиот третман кога ќе помине модрото, веднаш имало разлика, намалени или ги немало флеките, плус 900 денари беше третман. А, ваму 2000 буквално за ништо дадов.
     
  4. Butterfly1212

    Butterfly1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2021
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Да ми препорачате добар дерматолог во Скопје кој би помогнал за себореичен дерматитис?
     
  5. Toni-mkd

    Toni-mkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    За жал не постои траен лек за себореичен дерматитис. Но постојат еден куп креми и лосиони кои помагаат да се повлече црвенилото, лушпите и чешањето. Јас се мачам со себ. дерматитис веќе 18 години. Крема што најмногу ми помогна до сега е Bluecap, ја има во Зегин и чини 800 денари и ми трае цела година. Значи потребно е да ја купиш само еднаш годишно. Го користам и шампонот Bluecap поради првутот. И најбитно од сѐ е што не содржат кортикостероиди како кетоконазолот на пример, туку се на база на цинк пиритион. Се надевам дека помогнав, поздрав!
     
    На Неимар и Butterfly1212 им се допаѓа ова.
  6. Butterfly1212

    Butterfly1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2021
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам.
     
  7. Lavce20

    Lavce20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, ми се појави мозолче на брадавицата на града, ме боли, дали некоја имала вакво искуство и да ми препорачате дерматолог за ова, ми се појави уште лани во ноември, бев во Ремедика и на ехо ме гледаа, нема ништо, само мозолчето ми го третираа, користев Uriage спреј и белогент маст, сега повторно ми се појави. Инаку, прекинав со доење во јуни лани.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SweetGirl33

    SweetGirl33 Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Hello, некој да ми каже,дали е подобра др.Николина дерматолог или др.Светлана?(или некој друг дерматолог)
    Воедно и некој ако знае која е подобра од нив против себороичен дерматитис
     
  9. Sara_07

    Sara_07 Нов член

    Се зачлени на:
    22 април 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Девојки, препорака за Дерматолог, имам проблем со флеки-мелазма?
    Некој што работи со ласер?
    Место:Скопје
     
  10. Sara_07

    Sara_07 Нов член

    Се зачлени на:
    22 април 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Овој проблем го имам јас откако знам за себе. Тоа е еден вид псоријаза ама се третира и е многу досадно.Прво: одбегнување контакт со јако хемикалии: сјај за садови, прашок итн. Задолжително креми со уреа, мачкање на секој 2-3 часа. Исхрана : омега-3 повеќе и Б витамини.
    Од креми препорака: cerave Urea.
    Инаку сум фармацевт по струка:)
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Saliii

    Saliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2020
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    Можам да ти ја препорачам др. Весна Трајкова во 8 ми септември. Одлична докторка е. :)
     
    На Imber му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bybeDkid

    bybeDkid Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2014
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    3.226
    Пол:
    Женски
    Хелоу :)
    Дали некоја се соочила со постпородилни акни?
    Вратот и брадата ми се буквално лом после пораѓај.
    Преопорака за добар дерматолог?
    Слушнав добри мислења за др. Старова и др. Цветковиќ, некоја лично искуство да не има со некој од нив за проблематика со акни?
     
  13. Medena Osamena

    Medena Osamena Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2022
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Doktor Irena 8 mi Septemvri raboti so moj termin, no tesko se dobiva termin kaj nea.No, dokolku najdes termin ili drug nacin kaj Irena navistina go resava sekoj problem
     
  14. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Машки
    Слично искуство имам кај истата „клиника“, иако моето не беше поврзано со акни. Многу „евтин“ бренд-менаџмент, нудат „посебна опрема и третмани“, мислејќи дека со сопственото натценување некој ќе се „фати на јадицата“, премногу пари, многу мала услуга и пристап. Немаат „фиксни“ цени, вадат цени од ракав, на основа на „видување“ на клиентот....Никакво давање фискални сметки, класично недовршување со третманот за „уште еднаш да дојдеш“, нудење третмани на основа на „ќе се вратите пак кај нас, кога другите ќе ви го уништат лицето“, итн. Да се разбереме далеку сум јас од дрзок или некултурен клиент, па да добијам вакво „стимулирање“ за користење нивни третмани.. Ако си професионалец, ќе ги цениш другите конкуренти! Никој не освоил купувач на основа на понижување на другите... Мизерно е. Иако, од друга страна, сочувствувам со нивната професија, има разни козметички салони кои нудат слични третмани или пак се претставуваат за такви,, студиите им се долги, луѓето не одат често како кај козметичар, итн., но погорниов пристап не можам да го оправдам...Н е можам да разберам како мислат дека „Имаме малку клиенти па на тие што ќе се погодат ќе има наплатиме барем 30 посто повеќе од другите“, може да им успее како политика и дека клиентот нема да се распраша... Се надевам ме читаат!
     
    Последна измена: 24 април 2022
    На Lena_3366 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Тами0506

    Тами0506 Активен член

    Се зачлени на:
    27 март 2022
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Здраво, имам проблем со акни а воедно и розацеа. Дали некој имал сличен проблем? Бев кај Анчевски не сум воопшто задоволна лицето ми се направи полошо. Предлог за добар дерматолог
     
  16. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    И јас сум паталец, пиши им на coslovemetics на инста, после многу посетени дерматолози и никакви резултати, после 1 месец од рутина од coslovemetics лицето ми е каде каде подобро презадоволна сум, пробај
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Тами0506 им се допаѓа ова.
  17. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.300
    Пол:
    Женски
    Ефективен крем за лузни?
     
  18. Makedonka95

    Makedonka95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2022
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    На клиника има доста добри лекари само да најдете термин.
    Др Зафировиќ, Др Дума, Др Јаковљевиќ.
     
    На Тами0506 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. АничеБананиче

    АничеБананиче Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2021
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    3.790
    Пол:
    Женски
    Цикатрикс околу 1000 и нешто ден.
     
    На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. АничеБананиче

    АничеБананиче Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2021
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    3.790
    Пол:
    Женски
    Ве молам понудете ми некој добар дерматолог или дерматовенеролог по можност од Охрид, Штип или Скопје.