1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детали од УЗ преглед

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 декември 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.016
  Допаѓања:
  103.657
  Пол:
  Женски
  Еве јас ке ставам слики од мојата бебушка :)

  22+6

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly, Nine25, teddybear и 8 други им се допаѓа ова.
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Леле едвај чекам јас утре да одам на контрола. Па и јас ќе поставам слика од моето бебуле.
   
  На ciribiribela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  koritsaki ти кажаа сто маско или женско
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.016
  Допаѓања:
  103.657
  Пол:
  Женски

  да ми кажаа дека е женско :)
   
  На ireta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  леле колку убави слики,браво мајки за вашата храброст :clap: :clap:
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Кога ги видов сликите си реков, ова сигурно е девојче, види какво усте има како со карминче :makeup:
  :D
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.016
  Допаѓања:
  103.657
  Пол:
  Женски

  хахаха :D :D :D
   
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Се наежив од сликите, многу се убави.

  Нека е со лесно бременоста, па после да гледаме слики и како си лежи во креветчето и се прчи со устето :)
   
 9. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Еве го моево денес.
  Значи на старост од два месеца и 22 дена :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Image3558.jpg
   Image3558.jpg
   Големина на фајлот:
   210,1 KB
   Прегледи:
   1.658
  На Fatalnata, Divinebutterfly, pandelka и 19 други им се допаѓа ова.
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Кулира бебушов , се гледа дека му е убаво во мешето :)
   
 11. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Леле серциња :) Блонди што сакаш повеќе да биде, машко или женско?
   
  На Jokiiniki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Не знам, исто ми е. Какво и да е, да е живо, здраво, умно на мама и тато.
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Може не е пристојно јас да предвидувам , ама мене на момче ми личи. :)
  И да , навистина најважно е да биде живо и здраво, секако ќе биде сонцето на мама и тато :)
   
 14. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  И јас исто мислам, оти е многу темпераментно, живо, само мрда :D :D а ова со палецот во уста-уште од мало сака да цица хахахах
   
 15. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Блонд уште сега ти мрда бебушот? :clap: Мојот почна да мрда на 4 месеци. :$
   
 16. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Аааааа уште сега го осеќам, ме треска по левиот јајник :rofl: и ме буди насабајле да си го види татко му, па потоа цел ден спие, го нема да претне се до 4-5 часот (кога татко му си иде од работа). Ах бре натемпирано си е хехехехех
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.016
  Допаѓања:
  103.657
  Пол:
  Женски
  Хаха душиче бе како да мавта со рачето :D Да е живо и здраво па не е важно машко женско :)
   
 18. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  eве слика и од мојот преглед вчера
  [​IMG]
  [​IMG]
  :)
   
  На Nine25, sweet.woman, sonce777 и 6 други им се допаѓа ова.
 19. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Леле срценце мало :inlove: Едвај чекам и ја на ехо да одам деновиве, да си го видам пак, го немам еден месец видено. Пустото само мисла ме отепува. Моево не знам дали овие треперења во стомаков се мрдањата на бебето или не, и само паники крева кога го нема цел ден да го осетам, а треба сега во 6ти веќе да го осеќам убаво не?
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.089
  Допаѓања:
  199.361
  Пол:
  Женски
  Би требало Дарла, јас мислам дека тие треперења се всушност движењата на малечкото. Но не се грижи, сите бебиња се различни, некои се потемпераментни, повеќе се движат, а некои пак се помирни. Сега расте повеќе во должина, за веќе од 28 недела да почне да добива во тежина.