Детали од УЗ преглед

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 декември 2010.

 1. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.892
  Пол:
  Женски
  Нон стоп ја отварам темава, со надеж дека има нова слика некоја ставено. :lol:
  Многу ми е интересно кога ги гледам сликите, се разнежнувам. :angel: :angel:
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.926
  Допаѓања:
  67.835
  Пол:
  Женски
  Женски еве да ви пишам јас се породив на 26.03 во 11 и 10 наутро :) и си имам прекрасна керка сега сме дома и сме супер. :*
   
  На sweet.woman, Zlatusko, ciribiribela и 11 други им се допаѓа ова.
 3. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.966
  леле срцкаааааа да ти е жива и здрава и ти посакувам се најубаво, т.е. и на двете, баш си милсев на тееб овие денови кога ше е породиш :D супер, баш ми е мило. Уживајте :(
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.675
  Нема некоја со нова сликичка ???
   
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Од сликиве добив желба и јас да има едно такво слатко мало, на сите нека ви се живи и здрави, ви посакувам од се срце.
   
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.675
  Еве пред малку се вратив од преглед.
  Бебушот е тежок 2,2 кг :clap: понапредно од што треба да биде. Маваше со рацете и нозете цело време, па на крај и почна со окцето да шара лево-десно и да ни трепка :inlove:
  Сума сумарум-здраво, малку дебелко и убаво бебе :)
   
  На butterfly.mk, bibip, Nine25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.675
  Пак јас :)
  Вчера бев на преглед и малово тежи 3.048 кг. :clap: Супер е бебушот само што имал кратки нозе (нормално, во фамилиите немаме висок човек).
  Последен термин за пораѓај ми рекоа 18ти Јуни.
  Е сега само ќе чекаме да реши да излезе.
   
  На Divinebutterfly, Nine25, firequeenn и 5 други им се допаѓа ова.
 8. izaaaaa

  izaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46

  Леле супер БЛОНД ајде со лесно нека е и кога ќе излезе :) да пишеш поздрав :hai:
   
 9. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  Слика не сум ставила, ама мислам дека сите бебиња на таа слика изгледаат исто :) Инаку мојата цурица е тешка 2кг, се е во ред со неа, има уште месец дена да ужива во стомачето на мама :*
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Јас и ти изгледа заедно ке си добиеме бебенце :) !Мене терминот ми е на 16 јуни...
   
  На blond и J.Ivanoska им се допаѓа ова.
 11. Nedzhla

  Nedzhla Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  93
  сакам ада ве прашам дали некој ја има посетено Гинеко медика во капиштец и дали раб со закажувања,ве молаам пишете ако знаете нешто сакам да се проверам дали се ми е во ред а не сум од ск овде сум на студии ама и малку :rofl: :$ сум трудно
   
 12. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.966
  Jaс би те советувала да не одиш во Гинеко медика, имам многу лошо искуство од таму, а и многу други девојки и жени дефинитивно би се согласиле со мене кои веќе биле таму.......Така да подобро да одиш во друга клиника на преглед, барем во Ск ги има многу, но претходно советувај се за докторот каков е :!:
   
  На Nedzhla му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.032
  при крај на 16 недела имавме 170 грама :) , чекаме уште 12 дена да видиме колку сме пораснале со курево :D
   
 14. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  da ve prasam mamicki dali e stetno sekoj mesec eho da pravis ? posto zboruvav so edna prijatelka i taa e 8 mesec bremena ama vo 3 ili 4 mu rekle od bolnica kaj sto ke se poroduva ako saka mozi sekoj mesec da i pravat eho na kontrola ke merele se i ke gledale se kako si rasti Do nekade e ubo ama i mozi stetno e sto misliate?
   
 15. Afrodita25

  Afrodita25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  73
  Мислам дека не е штетно, секој месец одев на ехо и еве се е во ред бебето
   
 16. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Јас сум 18 недела а досега сум била 5 пати на ехо. Мислам дека досега ќе кажеше докторот ако е штетно. Незнам сега како ќе издржам до 7 август на 4Д. Така да не се грижи. Подобро е да знаеш што како се развива, отколку да незнаеш.
   
 17. JustBlack

  JustBlack Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8

  Јас сум 32 недела.....и носам близначиња.Првите 5 месеци одев на секои две недели на ехо а сега еднаш месечно.До сега се е како што треба фала богу.Сметам дека новите апарати не им штетат на бебушите
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Следниот месец, на крај од Август треба да одам на УЗ преглед....искрено едвај чекам.
   
 19. merida

  merida Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  264
  Јас штотуку се вратив од преглед. Бебето толку многу мрдаше, одвај го измери :D Се изнасмеавме со душичката мала. Му мафташе со рачето на тато да ја види, па докторката ни даде слика со рачето :lol: Ќе ставам и слики покасно. Рече вакво живо дете не сум видела. Абе не застана дури ја гледавме,дури и потскокнуваше. Се радува што ја гледаат мама и тато :inlove: Се е во ред со бебето. Тешко е 53 грама. :D
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  На последниот УЗ на 26 Јули, беше многу мирна, левото раче зад глава, десното палче во уста. :D Мераци за гледање.
  Должина: 12cm
  Тежина: 127gr
   
  На merida му/ѝ се допаѓа ова.