Детали од УЗ преглед

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 декември 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.701
  Допаѓања:
  22.510
  Пол:
  Женски
  Опасна е твојата. Син ми на секој преглед си го криеше курето со раката. Колку сум се смеела тогаш.
   
  На dejana2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.287
  Допаѓања:
  4.049
  јас сакам да одам на 4д да си видам бебето подобро, тука нашето ехо е од првата светска војна... каде би ми препорачале, јас сум од Струмица во ремедика идел секој четврток гинеколог од ск ама пак на обично ехо... а другите приватни баш и не ги фалат многу....искрено запната сум да одам на 4д мерак ми е да си го видам бебето поубаво... вие шо ке казете последен пат бев на ехо у понеделникот на 12.08 а следна контрола у септември....
   
 3. ubavka1

  ubavka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2013
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  355
  многу си далеку иначе ти ја препорачувам плодност од битола најдобрата и најефтината приватна клиника во мк :inlove:
   
 4. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  за 4д би ти препорачала кај др.ложанковски,се наоѓа во центар кај дом на градежници
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  skenco ^ ај пиши нешто подетално за 4Д кај Ложанковски.
   
 6. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.287
  Допаѓања:
  4.049
  каков е тој доктор ???? првпат слушам за него
   
 7. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  др.ложанковски е приватна ординација,тоа е подружница од
  др.ложанковски
  др.радица бојчевска
  др.лолита грковска
  експерти се во својата област,имате на нет нивна страна,само написете др.ложанковски и ке добиете информации за услуги и податоци за докторите
   
  На tina2018 и ddevojce им се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  Еве кој инает е курето на мама....се свртело со грб и не мрда...од 50 слики во обид овие две се најдобри :D
  Докторката ми рече ај ваљда за 2 недели ќе се сврти па убави слики да ми извади.
   

  Прикачени фајлови:

  • _0006.JPG
   _0006.JPG
   Големина на фајлот:
   110,5 KB
   Прегледи:
   278
  • _0029.JPG
   _0029.JPG
   Големина на фајлот:
   59,9 KB
   Прегледи:
   276
  На Beautiful-Princess, TSS, MacenceEna и 3 други им се допаѓа ова.
 9. emilijamak

  emilijamak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  205
  da ve prasam vo koja nedela se pravi 4d eho ???
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  ^од 20та до 24та недела
   
 11. emilijamak

  emilijamak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  205
  dali na toj pregled se misli skrining vo 21-22 nedela ili postoi drugo ispituvanje eve sega vo momentov citam na ringeraja.mk za skrining vo toj vremenski period, pa si mislam da ne se misli za 4 d eho ili nekoe drugo ispituvanje??? fala odnapred
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  ^скринингот тој во 21/22недела е всушност повеќе ехо, а само на моменти пуштаат 4Д
   
 13. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.257
  Допаѓања:
  21.586
  Дали на Гак скринингот во 22 недела е 4Д и дали можеби даваат слика од прегледот?
   
 14. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Слика не даваат, јас кога бев прашав и ми рекоа дека давале само за недај боже ако нешто не е во ред со бебето
   
 15. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.257
  Допаѓања:
  21.586
  Слика не даваат, јас кога бев прашав и ми рекоа дека давале само за недај боже ако нешто не е во ред со бебето[/quot

  А ти можеш да го видиш или и тоа не даваат :D
   
 16. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.063
  Пол:
  Женски
  Гледам дека оддамна никој не постирал нешто. Мене ми беше мерак да постирам сликичка тука. Ова е од 15 недела, сега сум 22' Следна слика ќе биде нареден петок, кога ќе одам на вториот скрининг.:inlove: IMG_20190816_125552.jpg
   
  На kavadar4anka, koritsaki, Anomis11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Моментално сум 13+6 а сликичките ни се од првиот скрининг во 12+2 :$
   

  Прикачени фајлови:

  На kavadar4anka, *malenavolena*87, Presrekna и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.063
  Пол:
  Женски
  IMG_20190903_235916.jpg Еве не од последниот преглед, т.с вториот скрининг. Воопшто не е свесна колку ми дава воља за живот.:inlove::l:
   
  На kavadar4anka, KuklickaSk, Alishan30 и 11 други им се допаѓа ова.
 19. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.063
  Пол:
  Женски
  IMG_20190924_155513.jpg 26+6:l:
   
  На Martka, kavadar4anka, Ann.loves.you и 9 други им се допаѓа ова.
 20. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.063
  Пол:
  Женски
  38+3
  Убаво ми е во мешето на мама, не излегувам.:inlove:
  IMG_20191212_140220.jpg
   
  На Anomis11, Sexybaby86, medena147 и 3 други им се допаѓа ова.