1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детокс диета - Тоше Зафиров

Дискусија во 'Диети' започната од little.doll, 17 август 2020.

  1. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
  2. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Многу сум љубопитна, за мајка ми сакам да ја натерам малце да живне, откако е во пензија само крка :) Неверојатно ми изгледаат резултатите, по десет кила за 10-15 дена. Колку што разбрав, не се користи сол, шеќер, масло и брашно, ако добро разбрав. Ај некој поупатен да пише.
     
  3. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    jas ne veruvam vo ova
    stom poraki spodeluvaat a ne javno so lik ne veruvam
     
    На 100nogalka, Снегулк@23, злоба и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Frosty!

    Frosty! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    1.111
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    како јавно со лик? Ако мислиш на тој што ја продава исхранава, познат лик е во фитнес и бодибилдинг светот. А, членот ако мислеше, нормално да е анонимен.
     
    На Panda girl и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  5. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    da na clenot ..pa prodava mora da pokaze nesto i realno, a ne reklama so poraki poraki koi moze i sam da si gi pise so prijateli na toa mislev,
    jas ne veruvam vo toa,,mislenje si kazav
     
    На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Јас па не разбрав дека @little.doll продава туку прашува? ајде да видиме што ќе каже
     
  7. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    @magnolija09 не коментира, во однос на членот на форумов кој ја отвори темата, туку на линкот кој е даден на првиот пост - фејзбук страната на тој Тоше, ако отворите да видите, цел ѕид му е само со пораки на клиенти кои изразуваат благодарност што ослабеле, а нема фотографии со кои би го покажале истото :)

    Не сум запознаена што и како нуди, ама мое мислење - дома сам да си правиш цедени сокови, салати, исхрана ба без брашно, шеќер, сол, масло - нормално ќе изгубиш некое килце
     
    На simoncelicius, Idedemja, tinka-mace и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    У право си, да. Што знам, ваљда не ми е толку чудно што некој не сака да се слика пред и после, не е дека можеш некого да натераш на такво нешто, без разлика на тоа дали исходот од режимот е добар или лош. На толку членови од форумов на диета, ај може некој и ова го пробал :)
     
    На SummerGirl и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  9. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Не си ги фрлајте парите. Диета што нуди толку брзи резултати ке може да нема јојо-ефект.

    Самото ваше тело врши детокс секогаш кога ќе одите во ВЦ, не гледам како некоја (сигурно) строга диета со само зеленчук и овошје ќе исфрла токсини... што и да се тоа.

    Барем да изгледаше доверливо рекламата, ама и таа како самиот концепт изгледа преварантски. :D
     
    На SummerGirl, Снегулк@23, ♡BuBaLe♡ и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Малце офф топик, ама резултатите зависат од почетната килажа. Моја блиска пријателка кога почна режим (не овој туку друг, но сличен, базиран на исхрана без сол) симна 23 килограми за еден месец, но таа имаше околу 120 килограми. Тоа е брзината со која самото тело сака да се ослободи од вишокот. Со оглед на тоа што подебелите задржуваат многу повеќе вода, имаат многу повеќе слуз и целулит како нуспродукт, а телото прво се ослободува од нив, па потоа од масното ткиво, тогаш ми се чини изводливо. За "детокс" нема да коментирам, стана популарен зборот, го користат сите и веќе нема назад. А исхрана без сол и шеќер е возможна, јас не ги јадам од полнолетство а имам скоро 40 години.
     
    На sanjaeva и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  11. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Сама дома можеш да си правиш детокс, толку информации има на нет околу тоа, но секогаш мора да побараш мислење и одобрување од доктор, матичен минимум, зошто ако си млада девојка во развој, слабокрвни, тазе мајка и сл... повеќе зијан него корист же да имаш
     
    На Idedemja, SummerGirl и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  12. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Не ми е потребен детокс, не прашував за себе, туку за мајка ми, а режимов на билдеров е диета, а не детокс, само се злоупотребув зборот. А млада четириесетгодишна сум, отприлика :)
     
    На Снегулк@23 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  13. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.829
    Допаѓања:
    10.474
    Пол:
    Машки
    Абе каков детокс, какви глупости... Детоксот оставете му го на црниот дроб и бубрезите, а доколку сакате да се храните подобро(како шо викаат "здраво") пребарајте на интернет, има безброј видеа, упатства, режими кои можете да си ги прилагодите на сопствените потреби. Сметам дека нема потреба да фрлате илјадници денари на вакви диети.
     
    На simoncelicius, Bozica1980, Idedemja и 7 други им се допаѓа ова.
  14. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не читате баш постовите, пишувате работи што не се многу од помош. Членката и јас прашавме дали некој го познава човеков и знае за каков режим се работи, ако некој знае конкретно нека пише искуство, лошо или добро. А тоа како некој го рекламира тоа што го работи си е негов проблем. Прашањето е конкретно за овој режим.
     
  15. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Без осуда и со најдобра намера се вклучив во дискусија.
    Искуство со оваа диета немам
     
  16. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Таман работа, муабетот беше да не идеме офф топик непотребно :)
     
  17. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Човекот језда е искусен во фитнесот ама ова диетава...
    Детокс диети не постојат.
    А ова дека ќе го намалиш шеќерот уште полошо. Сум наоѓала не знам колку пати некоја рандом диета демек го нормализира шеќерот и немало потреба од инсулин и за толку и толку време го снемувал дијабетот. Се надевам никој не следи вакви глупости.
    За дијабет си има диета да, ама дека ќе го излечи скрос, нема.
     
    На simoncelicius и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  18. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    1.266
    Дијабет е хормонална болест.
    Панкреасот нелачи доволно инсулин за да го спушти нивото на шеќер па затоа е потребно внес на инсулин од надвор.
    Диетата на зафироф е за здрави лица кој немаат проблем со срце, бубрег, шеќер.....
    Со диета не се лечат болести.
    Таја диета е доста тешка и скапа диета која носи добри перфоманси и се покажа добра диета и ја користат доста натпреварувачки. Таја диета на тоше не е иста како диетите со лимон и спанаќ.
    Во книгата пишува голем внес на протеин кој за жал голем дел не го внесуваат во диетите.
     
  19. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.397
    човекот е 25+години во бодибилдерството,има теретана и он и жена му се првенци во бодибилдинг
    Цел живот се занимава со ова
    Има доста познавања и верувам дека ке има ефект неговата диета
     
    На Justicija, Idedemja, Elissa и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Сум слушала дека е така, сепак сакав да знам што содржи диетата, пример за дневно мени за да знам дали воопшто да ѝ ја предложувам на мајка ми која сепак има одредени прехрамбени навики и нема потреба сега во старост да се изложува на бесмислени диети. Тоа сакав да знам :) Ако некој знае детали, нека пише.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.