1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детокс диета - Тоше Зафиров

Дискусија во 'Диети' започната од little.doll, 17 август 2020.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па разговарај директно со него, човекот можеби е љубезен и ќе ти објасни.
     
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.628
    Допаѓања:
    152.241
    абе без да платиш сигурно нема да ти ја каже финтатА
    по постовите гледам имаат 4 оброци нема сол шекер пијат мултивитамини и вежбаат
    сигурно само протеини и зеленчук дава ова претпоставка моја е
    како и да е Тоше е професионалец нема да погрешите
     
    На simoncelicius и AAKG им се допаѓа ова.
  3. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Режимот се плаќа, мислев на толку клиенти еден ќе се најде тука, секако не цел режим, ама начелно што и како. Ама погоре пишаа протеинска, а мајка не е баш љубител на месо и јајца (што не мора да значи дека тоа се јаде баш, има многу извори на протеини), така што не знам ни колку би ѝ пријала исхранава. Сепак ете, стои како тема, може ќе дојдеме до нови сознанија :)
     
    На AAKG и ALISA0000 им се допаѓа ова.
  4. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Диетата не е со гладување има дневно мени во него пишува на колку време треба да јадеш, пишува што не треба да се комбинира со храната и што е добро да се одбегнува. Има месо во менито што е најбитно, и секако начинот на подотвување на храната е најбитен, сол шеќер не. Секоја недела е различно менито.
    Другарками ја почна пред неделаипол и вика презадоволна е, слики пред и потоа сигурно ќе има само треба да помине некој месец оти мислам дека диетата е промовирана од пред неколку недели.
    Читам дека има скептици што викаат не си ги давајте парите ама за луге што имаат проблеми со тежината или сакаат да изгледаат фит сигурно ќе си дадат малку парички за да бидат среќни. А и сами од интернет тешко оти ќе држеме диети колку јас што вежбам, само се лажам од денес дека ќе пуштам јутуб со вежби.
    Тие што ја почнуваат диетата се во постојана комуникација за консултации со овие што ја нудат што е многу добро.
    @Abel имаш број јави се и прашај сигурно ќе ти прилагодат нешто за мајкати знаат луѓето се.
     
    На buba4e89 и Abel им се допаѓа ова.
  5. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.628
    Допаѓања:
    152.241
    има мени за вегетерјанци
     
  6. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Епа дај поконкретни информации ако имаш де, што толку тајност. Друго нешто ако знаеш кажи, ајде храбро :)
     
  7. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.628
    Допаѓања:
    152.241
    бог да чува
    од кај да знам поконкретно што сум прочитала споделувам
    ти па шо не се јавиш да си прашаш ако толку те интерсира
     
    На raww и sanjaeva им се допаѓа ова.
  8. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Прашањето беше ако некој знае детали, нормално кои не се споделени на фб, инаку и јас знам да читам и да гуглам.
     
  9. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Нормално е дека знаат детали... ама за нив си платиле 3000 и ги дознале...:D
    И нормално е дека нема сега јавно да ги споделуваат...
     
    На Smiley11, simoncelicius, raww и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Супер, тогаш ќе си се префрлам во темата кај нутриционистите и ун, таму фино и културно сѐ се споделува :)
     
  11. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Кратка ќе бидам.
    Треба стварно да ви е летната чавката за да верувате дека прирачник крстен со двата најгуглани зборови би ве направил профи у тело.
     
    На simoncelicius, Nefertiti., black-angel и 2 други им се допаѓа ова.
  12. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.628
    Допаѓања:
    152.241
    плати си 3000 и се ке дознаеш
    од мене толку
     
    На simoncelicius и Elissa им се допаѓа ова.
  13. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Како дојде до заклучокот дека некој бара "профи у тело"? Тоа што некој одлучил да си го продава сопствениот труд користејќи ги двата најгуглани збора си е негов проблем. Кажав погоре зошто прашувам, ама очигледно не читате туку само извлекувате заклучоци и кажувате лично мислење. Да се преиспита стопати човек пред нешто да праша.
     
  14. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Малку мешаш чавки мравки кај што не е место.

    Сите луѓе кои вежбаат и знаат како да се хранат имаат профи тело, и ај да споделуваме за исхраната и да се помогне на тие што имаат проблем со тежината.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    И повеќе од доволно, фала.
     
  16. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    А имаше коментирано?
    Јас стриктно за прирачникот зборев.
     
  17. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Да, прашував конкретно за мајка ми, секако нема баба да ѕида профи тело, разгледував нешто што ќе ја освежи малце. Нешто што не е кило пилешко и јајца, на фб ми се виде како понормален режим од тоа што беше споделувано.
     
  18. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    не знаев, кажав лично мислење за прирачникот.
    не читав коментари.
     
  19. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Според мое лично искуство и тоа што сум научила режим на исхрана кој ветува слабеење 10-15кг за месец дена не е здрав( конкретно зборувам за лица со вишок од не премногу килажа, дека на пример за лице со килажа над 200кг може нормално е месечно да намали 10кг, со оглед на почетната килажа слабеењето е пропрционално големо).
    Здраво слабеење е ако неделно се намалува од 1-1,5кг максимум. Значи месечно од 4-6кг.
    Јас вакво слабеење сум постигнала лично со ун режимот на исхрана при што и секојдневно бев физички активна од 30-45минути возење велосипед. За 6 месеци имав намалено 25килограми и ја одржав таа килажа затоа што продолжив да се хранам на ист начин како режимот. Ама 6 месеци немав чоколатце во уста ставено затоа што ун ја држев со тоа што во јаглехидартен ден не јадев ништо благо.
    Друго од што следам документарци со режим на исхрана, за намалување на маснотиите се оди кон некој облик на кето диета, која вклучува протеин+многу салата, овоштија и јаглехидрати не или сведени на минимум. Ова во комбинација со брзо одење или кардио вежби барем пола саат на ден дава трајни резултати.
    За Тоше Зафиров не знаев, видов и прочитав, сфаќам дека е професионалец во тоа што го работи и убаво е да се консултираме со него за вежбање ама ветувања брзи детокс диети ми е искомерцијализирана работа.
    Не е поентата да го измачиш телото со детокс режими да топи 15кг месечно туку треба постепени самото тело да си прави детокс со умерено намалување килажа.
    А за препораки за режими на исхрана убави индивидуални програми прави д-р Митов, и многу други нутриционисти.
     
    На simoncelicius и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.628
    Допаѓања:
    152.241
    ај да погодиме ид прва зошто толку се 'слабее "
    нема сол само протеини и изфрлаш водаааа
    затоа и толку има резултати на почеток
    почнуваш со сол и имаш бек на се