1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска Пошта

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од tea4e, 7 август 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Дали збиравте детска пошта? Или сеуште збирате? :)
  Како изгледаше вашето собирање на детска пошта? :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Колку убава тема!!! Порано собирав, како и сите претпоставувам. Баш пред некое време, чистејки налетав на мојата колекција и носталгично си ја прелистав ;) Нормално дека не ја фрлив..
  Покрај детска пошта, собирав и салфетки, кутии од цигари, сите можни албуми што излегоа со сликички за лепење (Симпсонс, Нинџа Желки, Покахонтас, Сара Кеј и сл.). И се си чувам ;)
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Збирав, збирав. :rofl:
  Имав многу повеќе. Ама 5 ливчиња, давав за постери од Жаде, и од пеачи.
  На крај дури.. И на тоалетна хартија цртав, па со тоа се менував.
  Си мачкавме очи, демек ни ги праќале роднините од странство. :D
  Па сечев од Развигори, Другарчиња.. Дури и тетоважи од чунга лунга, чував.
  Додека салфетките, уште ги чувам. Јас ги прибрав, и од мајка ми, и од стрина ми.
  Имам еден куп, стојат во шпаиз.

  Пред некое време, сликав, тоа што ми останало од детската пошта. Имам уште некои, ама избледени се.
  [​IMG]
   
  На Someonespecial, candise20, LaChiquita и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Браво за фоткава. Имаш некои јас што ги немам ;)
   
 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Не сум збирала детстка пошта.. што е тоа? :?:
   
 6. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Ме потсетивте на детска пошта. :D Еее тоа беа времиња.
  Се сеќавам дека имав многу, а и убаво мирисаа :!: :)
  Криво ми е што не сум ги зачувала, сум ги фрлила, а дел од салфетките сеуште ги чувам.
   
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.639
  ^ Шарени ливчиња со ликови од цртани најчесто , барби ,мечиња и сл. што мирисаат убаво. :) Како мали ги собиравме и се менувавме со нив. Исто имаше и шарени пликоа и ливчиња внатре. Веројатно од таму името детска пошта.
   
 8. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Дома имам цели два пакети шарени салфетки. :D
  Амаа помина тоа време кога се разменувавме ,сега ми се чини никој не се разменува со ваки нешта...Штета. :( :^)
  Акоо сака некоја од вас слобноо да си дојде акј менее и да ис се разменувамее :rofl: :rofl: :rofl: :lol: (хехе)
   
 9. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Чувам салфетки а собирав и такви ливчиња ( во прво одд. ) како Еленаа ама сега кога последен пат ни ја белеа собата мама ги фрлила :sweat:
   
 10. snegulkabela

  snegulkabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  133
  Уште еден прекрасен спомен од детството во деведесетите. ;)
   
 11. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Не е само во деведесетите. И јас кога бев малечка исто се разменувавме и со салофетки и со детска пошта, иначе имам 16 год. значи не е само во деведесетите ;)
  И секако дека уште ги чувам, се ми е на еден куп во една гоооолема кутија :D
   
 12. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Еј па јас уште си собирам салфетки не ми се смеете девојки! :lol: :lol: :rofl: :rofl:
  Уште сум дете :lol:
  Порано собирав многу.Собирав кесички,салфетки,исечоци од детските списанија Развигор,Наш Свет,Другарче,собирав едни нотесчиња на кои листовите им беа нацртани со ликови од цртаните( како тие што се во постот на Еленнаа),ги чував сликичињата со барбики од мастиките,ги собирав албумите ( Симсонови,Покемон,Бабри,Нинџа Желки...не се сеќавам на други овие ми паднаа на памет).
  Убави времиња беа овие.Уште си ги чувам не планирам да ги фрлам. :lol: :rofl: :rofl:
   
  На Someonespecial и Elennaa им се допаѓа ова.
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Како мала собирав миризлива детска пошта, и се уште се сеќавам каков им беше мирисот.
  Ми текнува дека купував од една книжарница, таму имаа цели тефтерчиња, па ни наплаќаа за едно ливче.
  Многу плачев кога ми ги украдоа во школо :worried:
  Си ги собирав во една убава малечка кутија и ги понесов во школо за да се менуваме со другарките. Ама некој ми ги џапна. Оттогаш престанав да собирам детска пошта и почнав со салфетки. Салфетките уште ги чувам.
   
 14. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  со темaвa ме врaтивте нa детството...колку имaм собирaно, пa ќе бериме со другaркa зaедно после се искaрaвме (тaкви ми ти глупости)...и многу ми е криво што ги немaм зaчувaно ни децкaтa поштa ни сaлфетките :(
   
 15. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Собирав и јас, како не! И до ден денес си ги чувам најубавите ливчиња. Чудно е како може еден мирис, да те врати во минатото кога си бил безгрижен и среќен во секоја смисла на зборот.
  Само кога би измислиле парфем што мириса на детска пошта... :wasntme:
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  УУффф е тоа беше живот,а не денес со фб.
  Стварно мирисот како те враќа во минатото...ццц
  Па разменување со ливчиња...радости
  Преубаво.
   
 17. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  одма насмевка на лицево ми се појави го ги читав коментариве еј стварно шо убаг времијна беа
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Поубаво ова отколлку фб,ама ајде сега модерни се демек! :D
   
 19. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Ја видов темева и се потсетив на детството, на деновите кога одново и одново ја разгледував својата колекција од детска пошта, нејзиниот мирис, на тоа како трпеливо ја редев, прередував, сортирав, се менував со други девојчиња... Времиња...
  Но, за жал од таа колекција немам ништо сочувано. Не знам што се случи со неа, уште кога бев 4-5 одделение ми исчезнаа пликоата и албумите каде што ми беа подредени. Од што имав толку многу немав доволно албуми, па дел од нив чував во пликови. :(

  Добро е барем салфетките ги чувам. :)

  Elennaa од ливињата на сликава паметам дека скоро сите ги имав. :D
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јас како мала многу собирав но и уште собирам:салветки,сликички,детски списанија,честитки што сум ѓи добивала за нова година и ливчиња за пишување со сликички од дизни ликовите на нив... :lol: