1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска Пошта

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од tea4e, 7 август 2012.

  1. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Собирав дааа :rofl: Детската пошта ми стои во моето шкафче моментално,собирав исто и шарени листови и плика,салфетки,сликички со Касандра,хаха и сетоа тоа си го чувам уште,за моите деца :P :lol:
     
  2. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Собирав и сеуште ја чувам .Имам огромна кутија полна со детска пошта,исто така собирав и салфетки.Ме потсетува на убаво време,тие мириси,ммм...убаво би било кога и денес дечињава би собирале детска пошта,наместо да прават други работи ... :)
     
  3. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    ме потсетивте....собирав како мала и сеуште ги чувам :$
     
    На Сара Кеј му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Сега се навратив во минатото и се присетив на детската пошта - Највредното нешто што го имавме тогаш беше тоа а не сега ајфони аипади, лап топи камери и нз шо...Таткоми секој ден ми купуваше ден денеска уште ги чувам така некогаш ги гледам и си се сеќавам на преубавото детство кое денеска за жал не постои...Имаше детска пошта која што беше миризлива и уште го паметам тој мирис, никогаш нема да ја заборавм а ни тоа време кое што за жал никогаш нема да се врати ;(
     
  5. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Ми текнува кога мајка ми и ја даде на ќерката од едни пријатели цела моја детска пошта пред некоја година, без јас да знам, срце ќе ме стрефеше! Не дека собирам уште ама така убаво за спомен... ама мајка ми не го разбира тоа :@
     
  6. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    За детска пошта јас бев понова генерација па тогаш беше се поминато!Ама салфетките сеуште си ги собирам! :D :D :D
     
    На Сара Кеј му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    ах детска пошта.... се сеќавам имаше и миризливи (тие не ги заменувам со никој) :lol:
     
  8. Lina92

    Lina92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    29
    собирав детска пошта и до ден денес ја чувам. даа беа миризливи
     
  9. sunny1

    sunny1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    12
    даа и јас многу собирав баш пред некоја недела ги најдов и баш ми беше некако убаво на душичката :lol:
     
  10. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Да да собирав, колку убави времиња беа тоа. Ми беа спакувани со многу убави шарени плика, а пликата во кутија малечка, а можеби и сеуште стојат некаде спикани.
     
    На Сара Кеј му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Barbie07

    Barbie07 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    590
    Пол:
    Женски
    сега ја видов темава и баш се потсетив на детствотоо..ахх..да,и јас собирав детска пошта,па си ја разменувавме хаха,а пак тие миризливите ми беа омилени :D ..и до ден денес си ја чувам како спомен..и салфетки собирав..дури и пластични чашки од оние што се шерените за роденден :D ..собирав секакви сликички и какви уште не чуда..ахх детствоо :)
     
    На Сара Кеј му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Keri

    Keri Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    1.398
    Пол:
    Женски
    Ахххх :inlove: Собирав и темава ме потсети да си ги побарам и да си ги ставам на безбедно место во соба.
     
    На Сара Кеј му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Баш вчера си ја средував фиоката и оп ми искочија милион кесиња со детска пошта! Сите ги чувам се уште.Сортирани ми се дури во пликоа на срциња,миризливи,немиризливи, со животни со принцези итн...
    Ќе си ги чувам како спомен,па здравје ќе ги покажувам на моите деца! ;)
     
  14. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Како мала и јас собирав салфетки и хартиени чинии.Се менувавме со комшивките од зграда.Детска пошта појма немам што е,ама пак мило ми е што сум во генерацијата која доживеала барем дел од вистинска детска игра и забава.А сега се прави колекција на таблетки и телефони.Го жалам 21 век. :shake:
     
  15. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Собирав и сеуште ги чувам полни кутии со детска пошта, хартиени чинии и шарени салфетки.
     
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Собирав. Но сеуште собирам салфетки :P
    Секој пат кога влегувам во ДМ неможам да не си купам нови шарени, многу им се убави :inlove: Ставам една или две во колекцијата, другите ги трошам кога ќе дојдат гости :)
     
  17. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.022
    Пол:
    Женски
    Собирав ... и уште си ги чувам. Имам еден куп кутии со ливчиња, честитки, салфетки. Е салфетките си ги собирам сеуште. Коа одам на гости ако ми стаат салфетка што ја немам си ја земам :lol: Не се разменувам со другарки као порано ама си собирам коа иам прилика :D
     
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Не сум собирала |-)|-)|-)|(
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Собирав. Секакви сликички, мали, големи, миризливи, обични, мазни (или мрсни)
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Собирав детска пошта. Убав спомен од детството. Криво ми е што ги дадов ливчињата. И салфетки собирав. Тие ги чувам.