1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска евровизија 2011 - Ереван, Ерменија

Дискусија во 'Музика' започната од Martinez, 1 декември 2011.

 1. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Оваа година детската евровизија ќе се одржи на 3-ти декември во Ереван, Ерменија. Наш претставник е Доријан Длака со песната "Жими овој фрак".

  http://www.youtube.com/watch?v=a8dvYL3yo4A

  Втора проба:

  http://www.youtube.com/watch?v=2ekm1Tg_G-s

  Ќе видиме што ќе направи во сабота :)
  Да го поддржиме и да му посакаме среќа!
   
 2. Anabela09

  Anabela09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  убо пеј детево... само песнава ми звучи мн познато... како да има превземено од една песна од детската евровизија пред две години :?: :^) безразлика не верувам дека ќе постигни нешто... никогаш не успеваме :wasntme:
   
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Два пати до сега сме биле на 5то место и тоа е успех.
   
 4. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  На детска евровизија скоро секогаш сме со висок пласман :)

  Во 2004 со Мартина освоивме мислам 8-мо место
  Во 2005 со Денис Димоски освоивме исто 8-мо
  Во 2007 со Димитар и Росица 5-то
  Во 2008 со Боби Андонов 5-то
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека од детскава евровизија можеме да очекуваме повеќе за разлика од возрасната..
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Прв пат ја слушам песнава но интересна е со добра кореографија.А да и мене ми звучи познато од негде.Како и да е надевам ќе постигнат повисоко место годинава.
   
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој во колку часот ќе биде?
  На МРТ не пишува ништо...  Патем, еве кои ќе бидат претставниците..

  Armenia
  Belarus
  Belgium
  Bulgaria
  FYR Macedonia
  Georgia
  Latvia
  Lithuania
  Moldova
  the Netherlands
  Russia
  Sweden
  and Ukraine  Што значи ниту една Југословенска, што значи барем да бидеме 11 место, добро ќе биде.. Ние ќе бидеме 8ми по ред.

  Еве кои места сме биле изминатите години.
  Болдираното е кое место сме биле, а подвлеченото е колку поени сме добиле.


  Junior Eurovision Song Contest 2010
  Saturday, November 20, Anja Veterova
  Eooo, Eooo 38 12

  Junior Eurovision Song Contest 2009
  Saturday, November 21, Sara Markoska
  Za Ljubovta 31 12

  Junior Eurovision Song Contest 2008
  Saturday, November 22, Bobi Andonov
  Prati Mi SMS 93 05

  Junior Eurovision Song Contest 2007
  Saturday, December 8, Rosica Kulakova & Dimitar Stojmenovski
  Ding Ding Dong 111 05

  Junior Eurovision Song Contest 2006
  Saturday, December 2, Zana Aliu
  Vljubena 14 15

  Junior Eurovision Song Contest 2005
  Saturday, November 26, Denis Dimoski
  Rodendenski Baknež 68 08

  Junior Eurovision Song Contest 2004
  Saturday, November 20, Martina Siljanovska
  Zabava 64 07

  Junior Eurovision Song Contest 2003
  Saturday, November 15, Marija and Viktorija
  Ti Ne me Poznavaš 19 12
   
 8. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Oдколку сааат почнува?
   
 9. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Секој со свој вкус, ама мене воопшто не ми се допаѓа песната. За кореографијата давам тројче...
  Изгледа 11 или 12 место ќе сме, дај Боже да грешам...
   
 10. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Во 19:30 на собраниски канал :)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Сега баш го изгледав настапот..
  Искрено, ми се свиѓаше, само цело време, како да немаше воздух и глас. :worried:
   
 13. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.576
  И децава не се то што беа.
  Бечка школа?
  Немаме наше имe или..?

  Добро да не хејтам, нека му е со среќа на малиов.
   
 14. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Биваше ли на последната песна да пуштам? |(
  Ама ги видов сите на кратко и ниедна не ми се свиѓа..
   
 15. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Аман бе веќе од тоа политичко гласање, и на детска евровизија ли бе, како не им е срам само?????? Оффффф, готово се откажувам од шитовизијава. Кога ќе се престане со политичкото гласање, тогаш може и ќе глеам! Русија на Белорусија 12 поени и даде дека многу им беше убава песната така? Абе ајде!

  И порано имаше политичко гласање, ама учествуваа повеќе држави и добивавме и ние поени од хрватите, србите, бугарите (незнам што им беше филмот оваа година).. тоа е и евровизијата не е тоа што беше. Не е ни чудо што оваа година учествуваа само 13 држави ;)

  Грузија победник со она иритирачкото кенди мјузик? Аххх беее

  На бугарите ние им дадовме 12 поени, а они на нас 2! Како не им е срам? До сега ни давале најчесто високи поени и ја памтам 12-ката од нив во 2007 а сега? зошто?
   
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Добро е, не бевме барем последни :)
  Не слушнав ниту една песна, освен победничката, која не беше нешто посебно.
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Јас не гледав, ама баш ме интересира кои завршивме по ред ? А кој победи?
   
 18. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Победи Грузија, а бевме 12 по ред.
   
 19. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Од вкупно 13? :rofl:
   
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Од можни 13, 12 место бевме, со 31 поен.. А победи Грузија.