1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска евровизија 2013 - Киев, Украина

Дискусија во 'Музика' започната од Elennaa, 19 ноември 2013.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Годинава, детската евровозија ќе се оддржи во Киев, Украина. На 30ти ноември.

  Ќе учествуваат:
  Арменија, Азербејџан, Белорусија, Грузија, Малта, Молдавија, Холандија, Русија, Сан Марино, Шведска, Украина и ние.
  Нас ќе не` претставува Барбара Поповиќ, со песната Охрид и музика.

  По една година пауза, повторно ќе се појавиме. Ма да мислам дека баш и не треба. Коментарите се излишни. Што поради другите учесници, што поради.... ај нема врска. Не знам јас дали ќе гледам, најверојатно само ќе уклучам кога ќе гласаат, да се уверам дека сме на последното место.

  Веќе изгубив желба за детскава евровизија...
  http://www.youtube.com/watch?v=AZGScMgzXk4
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Интересно јас ќе ја гледам :D само за Анастасија минатат победничка сакам да ја видам :D
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  :x според мене слаба песна....ама ај од досада и лошата програма општо на ТВ, и ова ќе е нешто да се погледне

  п.с. само 12 земји учеснички? :^)
   
 4. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  И ајс тоа се прашувам. :?:
   
 5. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Јас ич не ја сфаќам кореографијава.Само павтат со рацете а,оваа се движи како да и се моча.Сепак ќе глеам чисто да видам кое место ќе освоиме.
   
  На LittleFairy, sweet-star и Mahidevranfan им се допаѓа ова.
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Па лани требаше 11 да се ама една земја последна се приклучи нез која беше точно. :D
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.227
  Допаѓања:
  33.398
  Пол:
  Женски
  Веќе 2 години не гледам Детска евровизија. А ова ќе биде и трета година. И на овој настан почна да преовладува политиката.
   
 8. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Не знам дали ќе можам оваа година да фатам барем дел од детската евровизија,лани воопшто не ја гледав бидејќи,нели,ние не учествувавме,но јас сепак ќе навивам за нашата земја,иако конкуренцијата од другите земји учеснички е огромна,а и кореографијата на оваа наша овогодинешна песна за детската евровизија е многу слаба,но не сме ние тие кои треба да одлучуваме кој треба,а кој не да оди на детската евровизија и затоа што е тука е! :$ :) Сепак,напред Македонијо! :* :inlove:
   
 9. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Среќа кореографијата малку ја изменија :D
  Ќе гледам, ме интересира кое место ќе освоиме :P
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Иииии неверојатен еден поен зааааааааааааа Македонијаааааа. :D
  Кој ремет, еј. :D

  Сите држави од прилика се разликуваат за некој поен.... Само нас околу 30тина поени не` делат од предпоследното место. :D

  Не изгледав ниту еден настап. Ама сакав да фаќам ремет на гласањето. :wasntme:
   
 11. Shekerka

  Shekerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  25
  И нашата триумфираше со последно место :clap: :clap: :clap:
   
 12. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Девојчево во школо со мене е, самошто друга паралелка е...
  Ич не се зачудив што сме последно место... претпоставував...
  Едноставно, не и ја поднесувам нејзината дигнатост
  и можам да го видам тоа по нејзиното танцување.
  На гласањето незнаев дали да се смеам или да плачам.... катастрофа!
  И баш ќе и го видам лицето во школо...
  Сум се обидела да видам другарка со неа.. но ме пцуе.
   
  На Golden, Kaylie и Mahidevranfan им се допаѓа ова.
 13. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Иии, најгоолемо браво за нас, прво место од назад :D
  Шала на страна, многу убаво испеа Малта, заслужено прво место :)
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Е, да Малта беше најдобра. Малта од Малта многу убаво пее. :lol:
  Знаев дека ќе победат ззошто девојчето ем добри вокали имаше ем пеењето беше полно со енергија.
   
 15. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  571
  Браво за нас, кој успех :D Дури 19 поени :wasntme: Јаки сме ејјј :rofl:
  Патем, Малта заслужено си го освои првото место :clap: Браво за девојчето :clap:
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Најискрено за нашава песна : Катастрофа,девојкава изгледа како да има 18 години,а не дете.
  Песната ни текст ни ништо,срамови.
  Редно е да се откажиш Македонијо од Евровизија.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.227
  Допаѓања:
  33.398
  Пол:
  Женски
  Не ја гледав Евровизијава, ама на интернет прочитав дека сме се пласирале на последно место. И не ме чуди. Песната беше катастрофа.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.478
  Одамна престанав да пратам детска евровизија.
  Некогаш беше забавно да се гледа,во поново време потсетува на маскенбал.
  На се личат освен на деца.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Мене па најтрагично ми е што кога отворив профил на типкава 500 слики има од аеродром, проби настапи и слично, ма не е битно што се обрука за цел живот битно си се прошета. |(
  Уште и пишуваат коментари супер беше, Македонија никогаш нема да освои некое од првите места, прекрасен глас а таа три чисти нема од пеење.
  Да ја имав за пријател ќе и го лепнев од Боби Андонов настапот, дека Македонија не освоила некое од првите места, не за друго. :D
   
 20. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.416
  Пол:
  Женски
  Девојчето ми беше одврато уште кога ја видов рекламата... мене само посебни луѓе ме привлекуваат на таков начин. :tmi:

  Муабетот е "шта да ти причам кад све знаш" :D