1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

 1. Elena941

  Elena941 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Bi sakala da mi pomognete okolu izborot na kozmetikata na moeto bebe,sto bi mi preporacale?
   
  На Adina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Производи на Бубсен ;)
   
 3. Natasha-Sofi

  Natasha-Sofi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  11
  Ako ne mu cuvstvitelna kozata moze bekutan, nivea, ama ako ima cuvstvitelna koza togas doktorkata mi rece Eucerin sapun i krema od crvenata linija. Ista e i za bebinja i vozrasni da si znae.Mozes i Mustela da probas. Sekogas prvo se banja so sapunce, pogolemo so kupka. Za mackanje na telo najdobar e jekodermot, a i ne mirisa kako porano
   
 4. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
  Becutan, ние користиме и сум презадоволна
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Колку што знам, за внука ми од самиот почеток ги користат производите на Бекутан (понекогаш и HiPP) и се супер задоволни :)
   
  На CurlyBlossomGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Косили ммм колку слатко мирисаат шампоните, кремата, млекото и уљето.. :)
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tanjicka17

  Tanjicka17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  NIVEA BABY se odlicen izbor:) :)
   
  На Yassie96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  немам бебе, ама знам дека другарка ми за синчето кое има 5 месеци користи производи од Chicco i Nivea baby.
   
  На Yassie96 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336
  Nivea Baby se mnogu dobri, i Bubhen se super. Moeto ima problematicna koza pa koristam samo od Mustela proizvodi
   
 10. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  52
  Мустела за бањање. Креми и млека не ви требаат освен нормално за сончање и зимно време лицето со пантексол а газето па се знае :D
   
 11. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Мустела според мене најдобри...
  ги имаме купката за бањање, кремата наменета за делот кај пелените, маслото за масажа и сапунчето кое го користиме за миење рачиња... за сончање Бекутан млекото, против Комарци - Autan Junior.
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Бубхен ;)
   
 13. happywithmylive

  happywithmylive Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Chicco сапунче и е преубаво јонсон шампонче и лосионот за пред спиење,а за комарци го земав на Chicco на занза и ич не сум задоволна ако заборавиш негде да го намачкаш ке го испојадат баш таму :devil:
  нели као треба да бегаат од мирисот :worried:
   
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  бекутан си е бекутан,проверено е од дамна
   
 15. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  157
  Козметика за бебе (шампончиња, купки, креми...)

  Nivea baby! Се ни е од NIVEA. И шампони, купка, млеко, пудричка, марамици, млеко за сунчање. А за газето порано павловичева, а покасно Млечна маст со невен. Таа оди каталошки, од Royal sales internacional, германска фирма е, ама млечната маст од невен е супер. И да се удри, и за после сунчање, и за ветер, и за газе- а богами и мама и тато ја користат за се и сешто.
   
 16. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Козметика за бебе (шампончиња, купки, креми...)

  Nie go koristime kompletot od Becutan,
  sampon maslo i krema

  a za gazeto pavloderm, mn. e ubav, i koga ke pocrvene
  odma mu pominuva.
   
 17. matrjoska

  matrjoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Козметика за бебе (шампончиња, купки, креми...)

  Site proizvodi su ni mesani. Eucerin imaat najbolju kolekciju za bebsku kozu. A Hugies maramice su fenomenalne, iako retko se navagav.
   
 18. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  204
  Козметика за бебе (шампончиња, купки, креми...)

  Huggies има во сите поголеми маркети.
   
 19. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Козметика за бебе (шампончиња, купки, креми...)

  Becutan млеко за тело,сампонче,пудра....а за газаето и делот под пелените користиме павликева и премногу сме задоволни од производите што ги користиме
   
 20. 2manydjs

  2manydjs Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  Козметика за бебе (шампончиња, купки, креми...)

  Првите денови користевме косили, а после тоа од chicco купка, преубаво мириса, а и поекономични ми се, 750мл за некои си неполни 500 ден, а ми траат и по три месеци. Со јекодерм ја мачкав до 6 месеци, после chicco млеко, за газето павловиќева оргиналната, а сега откако ја поскапеа, павлодерм.