1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

  1. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.175
    Допаѓања:
    7.862
    Пол:
    Женски
    Za komarci pisavte, jas najzadovolna do sega sum od Autan junior, dve godini po red super se pokaza. I toa prehlani vo Perea deka bevme abe komarec do komarec naezda imase niednas ne ne kasna, samo mm se praese silen pa reseto bese :rofl: Lani pak so Autanot super pominavme na drugo mesto bevme plus si imavme raid vo steker a i na terasata imase nekoja infracrvena lamba za komarci, ne se priblizuvase ni muva ne pa komarec. Godinava pak Autan zemav. E se mislam dali e ok deka hemija neli, se mislev i za Mapez ama gleam deka ne se zadovolni mnogu mnogu. Ke zeam i na Cicco pa neka ima dve :!: Sepak spored mene podobro e toa negoli da go iskasaat komarci so kojznae kakvi bolestini nedaj Boze, i taka samo sedum do deset dena sme tamu ne go prskam jas so meseci neli. E si zemav i alka ama ne trpime toa nie.
    Za soncanje, jas vi preporacuvam da si kupite bluzicki so uv faktor, specijalni za na plaza se odma se susat, lani ne se mackacme samo so takva bluza pominavme, a cel den na plaza bevme, podobro od toa amin. Godinava ke si nabavam i kapce takvo super e i kaj vratot stiti. Faktor mackam samo tamu kade sto e golo, na primer racinjata od pola nadole ako bluzickata e po kratki i sl.
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Одете на профил кај женава и погледнете ги видеава.

    8107F855-8D3B-4475-9594-2DF26E35B9DB.png 19E0D73D-12E7-44A7-AD07-6ECFA445BC17.png
     
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.539
    Допаѓања:
    95.387
    Пол:
    Женски
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски

    Ама и пече бре... на здрава кожа пече многу, јас го користев во Египет кога бевме, тогаш само што излезе. Не дека видов некој ефект, ама детево плачеше кога ќе го испрскав со него...
     
  5. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.539
    Допаѓања:
    95.387
    Пол:
    Женски
    Не плаче, не го пече, ни нас не не пече. Што знам, може дека не ни е уште подзагоренка кожата. Ништо јас ќе го прскам, на дете ќе земам нешто друго.
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Нема врска дали е исончано или не. Пече. И јас го пробав на мене. Ама како што реков, немаше ефект, така го фрлив.
     
  7. malifesent

    malifesent Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2015
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    146
    Kakva krema za lice gibmackate bebinjata? Na moevo bebence 3 + suvi mu se obravcinjata neznam sto da stavam dali malku jekoderm ili nekoja druga krema.
     
  8. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Ќе може ли да ми препорачате детска козметила (сапунчиња, шампони, лосиони) без никаков мирис? :)
     
  9. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
  10. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    да прашам по долг читање слушање... Време ми е за купувањр козметика за бебко,сега дојде на ред :lol: во памет ми се вртка Corine de farme (ако точно го пишав) ко за почеток. Може некој скоро што земал да сподели цена и колку милилитража имаат. Знам во зегин го продаваат за на друго место не знам.
     
  11. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    2.006
    Пол:
    Женски
    јекодерм и ставам на керка ми ама сега е топло за него, мрсен е многу и ке се лепи само.. задоволна сум од мустела крем за лице, и ставам и од обична мустела за тело, и од онаа за сува кожа за тело и лице, од која имам од тоа, брзо впива и не е сува кожичка
     
    На malifesent му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    Јас користам од прв ден. За капење шампонот и гел за тело во едно што е, од невен. Не пени многу, многу е нежна баш како за бебе. Го користам секој ден после какање го мијам под лавабо и супер е за сега. Исто и лосионот, само што помалку го користам, не сакам да го шљапам бебе, многу ми е мал. Ептен се нежни, мене ме бендисаа многу. Околу 200 денари беа од прилика и да, во Зегин ги има.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  13. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    @marchi-cool ако не купи уште, на попуст е шампонот, 169 денари на акција е
     
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    да,баш пред малку го видов. Ќе земам деновиве. Благодарам.
     
    На cinderella5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Може да споделите искуства за биодерма кремата ? Се работи за 10 месечно бебенце со многу сува кожа. Еуцерин и мустела не му ја подобрувале ситуацијата. Јас еве задоволна сум од еуцерин атопикот,но кај детенцево нема никакво подобрување. Па да и пренесам искуства да не ја купува доколку не вреди .
     
    На SarChee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.197
    Пол:
    Женски
    Секогаш е индивидуално кога се работи за козметика. Мора да проба и да види. На мојата Еуцерин ѝ помогна уште после прво користење, претходно користев на Ла Рош и немаше баш некој ефект. Другарка користи на Био дерма, исто е многу задоволна.
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pelargonium

    Pelargonium Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2018
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Досега од се испробано од Биодерма атодерм сум најзадоволна. Вистина е малку поскапо, ама атопичната кожа не прашува за цена.
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CurlyBlossomGirl

    CurlyBlossomGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    3.918
    Пол:
    Женски
    Јас користам Биодерма атодерм маслена купка и крема, презадоволна. Претходно користевме Ла Рош и Мустела, ништо посебно.
     
    На Pelargonium и Happyinlove им се допаѓа ова.
  19. CurlyBlossomGirl

    CurlyBlossomGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    3.918
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е соодветна темава, но ако не е преместете админи. Да прашам дали некој иѓа искуство со кремот на Frezy Derm против модринки и отоци? Се думам дали да го купам, малово секој ден ја удира главата и тоа со крв со модрици со се... Грев ми е да го гледам така.
     
    На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SarChee

    SarChee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2013
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    367
    Со козметиката мораш да пробаш, зошто кај секој е различно. Еве лично кај мене Еуцерин прекрасно делува а Биодерма маслената купка не.,а кај мажот ми одговара Биодермата.Пошто мене не ми одговара на бебето му зедов Еуцерин за атопична маселена купка а од Биодермата млекото и млекото супер делува и на незе и на мене.. Меѓутоа кај дерматитот нема кизнај колкави подобрувања па сега го зедов мелемот од Скендер и од денес ќе пробам со него
     
    На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.