Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

 1. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  5.663
  Пол:
  Женски


  Па ако се медицински , мустелата е според мене најдобра козметика за новороденче се додека не знаеш каква кожа ке има и дали ке му одговара. Јас стартував со мустела за нормална кожа,но поради екстремно сува кожа преминавме на многу други од мустела стелатопија па сега на биодерма со уријаж комбинации.
  Хипп некако ми е како за поголемко над 7-8месеци.
  Немам искуство со хип. А со медицинскиве да.
  Одлични се,но поскапи
   
  На EvieBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  12.010
  Пол:
  Женски
  Веледа
   
  На Lolipop23, babydust и EvieBabe им се допаѓа ова.
 3. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  781
  Допаѓања:
  1.459
  Јас за почеток тогаш купив Хип, а во болница ја бањаа со Мустела и бебе преубаво ми мирисаше. Дома кога си дојдовме ја бањав некое време со Хипот и не беше воопшто лоша ама после 2-3м се префрлив на Мустела. Ако не ти е проблем цената, топло ти ја препорачувам.
   
  На EvieBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ano

  Ano Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  4.791
  Допаѓања:
  29.779
  Пол:
  Женски
  Јас на почетокот користев Хип, ама по некое време се префрлив на Веледа. Сметам дека додека бебе нема проблем со кожа може со помалку хемија. Две години е. И ден денес само купка користам секогаш, особено сега зошто е лом кога се прибираме од надвор. За тело, лице и пеленска регија користам само по потреба.
   
  На Lolipop23, babydust и EvieBabe им се допаѓа ова.
 5. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со козметиката на Penaten? Од Германија директива сакам да ми ја донесат, па чисто за споредба доколку некој мачкал со неа? За новороденче прашувам
   
 6. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.931
  Пол:
  Женски
  Кремата за црвенила во лимена кутија е топ, таа ја користев место павловичева.
   
  На Liky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.320
  Допаѓања:
  2.902
  Пол:
  Женски
  Одлична е, ја имам користено.
   
  На Liky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Фалааа ви на одговорите :*
   
 9. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Majki, bebka ja banjam so mustela 2 in 1 i mleko za telo isto na mustela. Ovie nekolku dena gledam gore kaj gradite i pozadi- gorniot del od grbceto i e suva kozata posle nekoi saat od mackanjeto. Isto i na ednata strana od liceto do vratot. Toa znaci deka mustela ne i odgovara?
  Moze da se prosiri suvosta na kozata?
  Da smenam so druga kozmetika bankanje i krema?
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.659
  Пол:
  Женски
  Смени. Кожата се презаситила од мустела. Пробај со Бекутан. Јас со тоа ги бањав децата. Сега користам козметика од ДМ.
   
 11. PinkHope

  PinkHope Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Mamicki znaete li ceni na mustela samponce i kremce ili mlekce za telo?
   
 12. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  18.679
  Пол:
  Женски
  Грубо отприлика 600- 700 денари.
   
 13. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.859
  Допаѓања:
  6.172
  Пол:
  Женски
  Еве ти во зегин има попуст на некои производи FB_IMG_1573822150713.jpg
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PinkHope

  PinkHope Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
 15. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Majki kakva krema za lice koristite za bebkite vo ovoj period?
  Ostanata kozmetika koristam hipp. Za lice iam mustela.. se mislam da zeam nova ama kakva nezz
   
 16. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  48.524
  Пол:
  Женски
  Јас му земав на Алверде колд.
   
 17. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  12.010
  Пол:
  Женски
  Можеш веледа
   
 18. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  5.954
  Jас истo на Hipp кoристам има за лице.
   
 19. Ana***

  Ana*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво Дали знаете дали кај нас ги има влажните марамчиња Water Wipes? Screenshot_20200118-150115_Chrome.jpg Screenshot_20200118-150115_Chrome.jpg Screenshot_20200118-150115_Chrome.jpg
   
 20. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски