Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски навики, останати и денес...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snow-Queen, 2 септември 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  Сигурно секој од нас има барем една навика од детството која и ден денеска му е секојдневие. :)
  Јас сум била многу проблематично дете за јадење, па моите барале било каков начин да ми направат нешто интересно само за да јадам. :whew:
  Еден од многуте начини е јадењето на варени виршли. Сварените виршли ќе ми ги исецкале на тркалца па после на уште поситно, ќе ги ставеле во длабока чинија, ќе ја наполнеле со јогурт и ќе надробеле лебче, тоа убаво ќе го соединиле, и тато после со кечапот морал да ми нацрта нешто врз чинијата (односно врз јогуртот со леб и виршли). :angel:
  Е тој начин на јадење и ден денес го правам, само што виршлата ја сецкам на тркална, дробам леб, ставам веднаш кечап (не цртам :D ) и така измешано јадам. 8)
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Вкусно ли е тоа што го јадеш?
  Јас имам навика кога јадам некои манџи, да ги јадам без леб.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  Вкусно и тек како :nod:
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.941
  Допаѓања:
  61.508
  Пол:
  Женски
  Да ми даде некој барбика, со задоволство би ја облекувала, чешлала и правела фризури. Ако имам ќерка ќе си играм дури повеќе од неа.:D Знам да се загледам и некој цртан филм. Понекогаш јадам бисквити и млеко како кога бев малечка.
   
  На Bozica1980 и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.886
  Допаѓања:
  308.032
  Сакам албум со сликички.
  Кога бев помала собирав ,,Сара кеј,,...па ,,Хајди,,
  Сега собирам ,,Битолкото чупе,, ...и тоа кога ќе се успијат сите дома, јас уживам лепејќи сликички :rofl:
   
  На Esmeralda-MD, Eli23, irenna и 5 други им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  Како мала собирав сликички Животинско царство и Сара Кеј. И денес собирам сликички Животинско царство. Поголемиот син многу се радува.

  Цртаните Том и Џери уште ги гледам. Како мала ми беа омилени.
   
 7. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  2.851
  Пол:
  Женски
  цртани уште гледам и тоа многуу :lol: си пијам несквик, и јадам каши за бебиња :tmi: превкусни ми се :nod::nod:
   
 8. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
  Уште гледам цртани филмови и собирам сликички(само онакa,не во албум).
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.320
  Допаѓања:
  7.227
  Пол:
  Женски
  Мојата детска навика остана и ден-денес:D
  Само заменети се улогите,мајка ми купуваше леб а сега,сопругот:D
   
 10. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.944
  Допаѓања:
  23.602
  Пол:
  Женски
  И јас јадам бискивити и млеко, ама ретко.
  Јадам сирење, чај и леб, пијам несквик.

  И јас го собирам албумот Битолско чупе.
  Општо собирам работи. Порано салветки, сега ми текнува мали теглички, шољи и слично.
   
 11. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.835
  Допаѓања:
  33.832
  Пол:
  Женски
  Сакав и сакам да го гледам цртаниот филм Мечето Ушко кој со право ми е омилен.
  И денес знам да пуштам некоја од добро познатите епизоди и да се навратам во детството во 19.15 часот кога се емитуваше на програмата на јавниот сервис.
   
 12. Minnie15

  Minnie15 Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Детска навика останата и ден денес
  Гледање Том и Џери
  Јадење на средина од кришката лебче :))
   
 13. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.626
  Допаѓања:
  5.956
  Пол:
  Женски
  Бисквити и млеко. Никогаш нема да се откажам. Признавам. :D
   
  На Minnie15 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  31.046
  Пол:
  Женски
  Пијам несквик и јадам чоколино :tmi:
  Оваа навика ми е останата до ден денес :)
   
 15. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  21.977
  Пол:
  Женски
  Меѓу останатото, обожавав да собирам салфетки,имав многу и секакви, па се менувавме со другарките,по 100 пати им правев реди пререди,сега собираме со ќерка ми,т.е јас собирам,и ми остана тоа да ги редам во кутија и да ги прередувам :D
  повеќе јас се радувам одколку таа
   
 16. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.859
  Допаѓања:
  19.279
  Пол:
  Женски
  Smoki i jogurt za dorucek obozavam, koga sum bila mala najveke sum jadela.
   
 17. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  22.241
  Пол:
  Женски
  Se sekavam kako mala , zaedno so sestra mi ke zemevme po polovina leb ( bas po polovina leb odnosno eden cel samo za nas ) i jadevme leb i salata marula vo sredinata . I den denes znam da se najadam so salata marula i leb , nisto drugo ne mi treba :D
   
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.509
  Допаѓања:
  133.064
  Пол:
  Женски
  Уште јадам смоки со јогурт, млеко со тон какао и омиленото - варен зеленчук (компир, домат, морков, грашак), крупно сечени, без зачини, без запршка со малку сол и вегета.
  И дефинитивно - уште кога си играм со мали деца или кога ја прередвам собата се редам по некој шаблон. Како секое дете, мислев дека играчките ми се живи и неќам ни едно мече шо ми седи в соба да биди само на рафтот без другарче. Секогаш кога бев мала и ги редев да ги учам играчките ги редев во пар и ако некое нема пар тогаш оди во група со некои други две.
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Па не мора да се поврзани само со јадење нели.
  Мене детска навика ми е секогаш кога ќе заврши сесија да си се возам со велосипед со сестра ми, тоа го правев и во средно и во основно :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  6.149
  Пол:
  Женски
  Јадам чоколино, медолино. И кашички на хип.
  Бисквити и млеко поретко.
  Гледам Том и Џери :)