1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски песни

Дискусија во 'Дете' започната од My litle pony, 11 септември 2021.

 1. My litle pony

  My litle pony Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  853
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема,па сакам да ве прашам дали на децата им пуштате наши песни од златно славејче,од си-до,од поточиња...Јас му пуштам од златно славејче,но гледам дека веќе и се досадни да ги слуша:shake:
   
 2. NewMama

  NewMama Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  3.080
  Пол:
  Женски
  Да :)
  До ре ми фа ми до ре, ре ми фа сол фа ре ми.. песничка јас напишав,само немам стихови.. никола николааа ... никола ни е омилена ,а јас ги научив сите напамет :D
   
  На My litle pony му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.424
  Пол:
  Женски
  Слушаме обавезно песнички Дарко Биберко , Стела и Сани , Свеќичката Оги, Боби и Биби.
   
  На Snowflake92 и mamaJana им се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.692
  Пол:
  Женски
  Јас на 18 слушам "една мала ѕвездулка", Стела и Сани, Бушава азбука.
   
 5. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.185
  Допаѓања:
  8.886
  Пол:
  Женски
  Слушаме секакви, и македонски и англиски, и српски.
  Си има некој песнички него што му се омилени и тие ги вртиме по цел ден, на памет ги знам сите и јас си ги пеам цело време, и кога се бањам и кога шетам, во глава само тие ми се вратат. |( (facepalm)

  Омилени македонски му се: кап кап, Никола, Боби баш ми е гајле, 5 мали мајмуни, слончето бимбо и др.
  Српски: змија, мали миш, учимо да бројимо, ишли смо у Африку, деда Миле има фарму и остали.
  Англиски: од cocomelon слуша обично тие миксовите по 1ч што се.
   
 6. My litle pony

  My litle pony Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  853
  Пол:
  Женски

  Мислам дека ке им се допадна песните на децата:)
   
  На Snowflake92 му/ѝ се допаѓа ова.