1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^поконкретно имаш ли тема за тортата, или може било што.
     
  2. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Па немам ништо конкретно само да биде со фондан
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Доколку сакаш нешто друго и поинакво пиши....или ако сакаш по бебешки од типот бебенца чевлички лулашки...кажи и такви идеи ќе ти постирам.
    [​IMG][​IMG]
     

    Прикачени фајлови:

    • 55.jpg
      55.jpg
      Големина на фајлот:
      76,4 KB
      Прегледи:
      885
    • 49.jpg
      49.jpg
      Големина на фајлот:
      83,4 KB
      Прегледи:
      887
    На kate-goldy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    Браво многу убави торти, ако ти ги имаш направено-секоја чест! Ако ги имаш порачано може да ми кажеш каде ги имаш купено, посебо ми се допаѓа првата :inlove: Фала ти многу ;)
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^Сликиве се од интернет извадени, од долгогодишна успешна слаткарска работилница во Велес, ама вршат достава и до Скопје. По ЛП ќе ти пуштам линк, па ти исконтактирај ја.
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Venis му/ѝ се допаѓа ова.
  7. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    ете ја нашата торта.
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled2.jpg
      Untitled2.jpg
      Големина на фајлот:
      97,9 KB
      Прегледи:
      748
    На Annath, baby-star и MacenceEna им се допаѓа ова.
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.743
    Допаѓања:
    130.731
    Ќерка ми и се ближи роденденот, ќе полни 9 години и роденденот сака да го слави дома. Разбирливо, веќе е голема за по игротеки, а за нејзина возраст нема многу соодветни места - само зоолошка или кино, и досадно им е веќе, сите слават таму.

    Сакам да и ја испочитувам желбата, ама не сакам да слават во соба, од проста причина што ако и дојдат барем 10 деца ќе биде претесно, па размислував да го правиме во подрум, т.е. сутерен. Просторијата е околу 35 квадрати и празна е, а подот е од плочки.
    Сакам да ангажирам некој аниматор, да можам јас да се дружам со родителите што ќе дојдат, па нема да им се посветам на децата, а мислам дека ако ги оставам сами, ќе им биде досадно. Би купила и нешто опрема, ама не знам што е паметно да се земе. Се мислев да ставам топки, хулахопи, балони, па да играат нешто со топките и хулахопите. Не знам ни за седење што да ставам, дали да купам мали столчиња, некои клупи за од страна, или да го оставам скроз празно.

    Ако има некој каква било идеја или ако познавате аниматори за поголеми деца, ве молам пишете.
     
  9. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Една идеја е Хаваи тема. Купи им од оние цветни венци за секое гостинче (сигурно има во Џамбо и сл продавници па дури и по маркети еднаш видов во Тнекс мислам) секое гостинче кога ќе пристигне славеничката го закитува. Моќеш за декорација сламено чаршавче на масата по средишниот дел или долг бел хартиен ќаршав исечен на реси во долниот дел порабено со цветови од страната, палми на надувуванје, па некое украсено стапче да играат Лимбо на музика она со наведнување да поминат под него и секоја нареден пат пониско се спушта.
    Цветови да висат од таванот. Исто можеш во поголем сад да ставиш сок и црпалка мала и внатре мали декоративни за торти цветови, некои интересни мафини, пластични чаши со цветови или со секоја чаша нека има од оние светкави коктел декорации,извртени спирала цевки.
    Се надевам бев од помош и ќе се најдат некои интересни идеи пред се оти е баш тема за летен период. Поздрави и среќно
     
    На Trendafilka и Ariel им се допаѓа ова.
  10. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Ако имаш преубава градина,со тревник и ако роденденот е во лето или пак септември,за мерак!
    Нешто како коктел забава.Ќе си ставиш маси,ќе си ги украсиш убаво со некои интересни чаршави,ќе ставиш спрема чаршавите исти чинии и чаши,и салфети.Направи им интересни мафинчиња,ролатчиња,грицки стави им,тортата направи ја во тон со декорацијата,балони милион по тревникот нека има,и закачи некои на нешто да висат плус.Направи еднопосебно катче,со играчки кај што ќе се забавуваат и ќе им биде топ.Јас и за мене ваква забава би си направила :D :D :D
    Ако имаш и базент у двор,мх мх мх,за мерак :)
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.743
    Допаѓања:
    130.731
    За жал дворот е многу мал, а уште повеќе ми е жал што немам базен :D

    Супер идеја ми даде Ноел, децата сигурно ќе сакаат лимбо, еднаш играле во школо, и им се допаднало.
    На интернет побарав дополнителни игри, па веројатно ќе смислам нешто со барање некој предмет и уште нешто. Мислам дека повеќе од 30 минути за една игра ќе биде многу, ќе им се здосади. Морам да имам повеќе на лагер. Ама веќе ми се кристализираат идеите во глава, пред некој ден бев во блага паника :)

    Проблемот е што сепак ќе треба јас да ги анимирам, па ќе треба мм да го оставам да ги дружи мајките. А милиот тој, ич не ги сака, не оди кај ќерката на родителска пошто мајките биле ептен напорни :D Сепак поважно е на децата да им е ок, отколку на мајките.
     
  12. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Па ништо,мојава идеја испаѓа.Јас повеќе како за во мои услови си пишев. :D
     
  13. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Ariel,jas bi ti preporachala "Pinata" da kupish,zakachija negde,i edno po edno detence so vrzani ochi neka probuva da ja udri,super zabava e...togash ne bi ti trebalo da angazirash animatori :$
     
    На NoellePage и Ariel им се допаѓа ова.
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.743
    Допаѓања:
    130.731
    Знае ли некој каде можам да купам конфети и пињата? И која цена се од прилика?
     
  15. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    ^Конфети сигурно има во маркетите,за цена незнам точно ама не се скапи,би требало до 150 денари да се.
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  16. redhat

    redhat Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    222
    Во трговски најдоле во пролазите од десна страна имаш една продавничка кај шо има ствари само за прослави за родендени има конфети прскалки бонбони балони сигурно ке најдеш таму нешто шо ке одговара а цена незнам стварнооо :)
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    За пињати може да побараш на фб, има доста што изработуваат, само напиши во search пињати, и ќе ти излезат неколкумина. Може да ги контактираш и да се договориш. За во продавница не знам каде може да се купат, а конфети сигурно има во Џамбо, во делот со роденденските реквизити. Не верувам дека се скапи.
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Нашиот прв роденден ќе биде розево+бело+тиркизно+зелено=шарено :$
    Шала на страна гледам дека сака и интересно и е се што е шарено, па сакам така и да направам. Од играчки најмногу си ја сака мини маус, ја има во неколку варијанти и само неа ја гушка, другите ги тепа(или гали по нејзино, уште неможам да дешифрирам тоа), но не планирам да биде нешто конкретно.
    Исто ги имаме и принцезите низ дома, па може и нив да ги воведеме, не конкретно една , туку сите.
    А ако одиме и по на мама желбата ќе бидат и штрумфовите тука :P

    Значи се ми е веќе осмислено и здравје Боже да се опорави малку буцето, да оздрави се пуштам во акција :) Списокот е направен, целосната замисла е тука, само уште да се реализира.

    Туку една мака си имам, незнам торта од кај да земеме. Сакав од Кувертира, зошто навистина ми се многу убави на вкус, а искрена да бидам и со многу пристапни цени(50 парчиња 1250ден со фондан, а со шлаг 850ден), но некако ми се ограничени со моделите. Јас сакам да е нешто многу многу шарено, разиграно, весело , еве вака на пр.
    [​IMG]

    [​IMG]

    но :!: , да се на еден спрат , правоаголни, со шаренило горе. Е сега уште да ми дадете совет каде да го најдам ова што го барам, а сепак да е по некоја пристапна цена. Ќ
    Ви благодарам
     
  19. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    meU Kаде се наоѓа слаткарницава,барав на интернет не можев да најдам локација :?:
     
  20. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Меу претходниот месец правевме роденден и јас цела возбудена околу тортата бев,нарачав од Канела плавата ,2500 ден 40 парчиња,се распрасував и кај Станислава,и кај Лупка Осман, и Лапетит и за истата ми побараа 3000 некој од нив и повеке.За вкус од Канела беше супер,за декорација не беше лошо но небеше тоа што очекував.За овие претходните знам дека прават фантастични декорации посебно Станислава но скапи се.Кувертира има убави на вкус торти но за декорација незнам баш.Како и да е буџетот диктира се .Јас за следен пат знам дека од Канела не нарачувам.Провери ја и Романса со цени имаат и тие убава изработка.