1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

  1. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Името е нарачано..
    Да видиш на битпазар по магацините. Јас искрено не сум нашла некои работи кај нас, или ако ми треба повторно истото не можам да го најдам. А да зимам големи количини ем неам средатва, ем неам кај да чувам.
    Јас нарачував со време, некаде околу 4 месеци имаше малата. Смешно ама знаев дека после ќе сум кнап.
    Е сеа за 2 нишо неам, ни идеја.
     
  2. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Dream party Dekoracija Baloni nema da zgresite,site me prasuvaa od kaj mi e slatkata masa sovrseno mi ja napravija :)
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    zemi od net najdi mali slikocki okrugli isprintaj zalepi na cevki za sokcinja, na cickalici pa na mafini zakaci gi. Rozevi caski, rozevi tanircinja stavi im ufcina, vodicki od kam zalepi slikicki imas na Pinterest top idei ke rozevi baloni i mislam deka ke napravis nesto ubavo simni si ja ailacijata ke ti dojdat mnogu idei https://pin.it/jxjc24aufyzemq
     
    Последна измена: 12 март 2019
  4. zbuneta66

    zbuneta66 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    јас за ќерками моја се сама ја уредував масата. исеков од стиропол број 1 голем и салфетки правев како цветови и ги лепев на бројката од сите страни. Абројката ја прицврстив на стиродур кој исто го украсив со салфетки,а на стапчиња од ражничи напред пред бројката во форма на полукруг со мали букви украсени со светликава хартија го напишав името на малата.Преубава дојде(после роденденот ја подарив во група на фб дај не фрлај на една мајка и баш ми е мило ).
    Потоа зедов мали теглички од кашички и им ги извадив налепниците,наместо нив,испринтав во боја слика од ќерками во форма на круг и ги залепив на стаклото и на капачето ,а внатре ставив чоко стоби флипс,а од страна залепив едни моливи полни со бонбончиња. После,зедов розево чашки и ги наполнив со пуканки,а внатре ставив стапче од ражничи на кое што на врвот имав ставено сто така сликичка од ќерками.Во еден стаклен куглоф ставив гумени бонбони . Во една широка вазна на стапчиња од ражничи наредив медени срца и наполитанчиња како коцка форма и горе на светликава хартија како правоаголник исеков и го залепив името. Чоколатчиња исто со името и сокчиња. И балони со дршка ,на која имав ставено тул,како фустанче
     
    Последна измена: 12 март 2019
  5. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Дами , сакам сама на пц да и ги направам роденденските покани и евентуално нешто др да испринтам ама за тие раб се снајдов , само за покани неможам формати да најдам убави ( би сакала слика и текст да вметнам ) и во која програма тоа би го досредила , немам нешто посебно на пц освен стандартниве.
     
  6. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.244
    Пол:
    Женски
    Пробај тука https://www.canva.com/
     
    На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kiki_riki

    kiki_riki Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    2.010
    Допаѓања:
    16.899
    Пол:
    Женски
    Која ви е темата?
     
  8. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Minnie Mouse ама розова :lol:
     
    На kiki_riki и Peperutka-bt им се допаѓа ова.
  9. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    препорака за нарачка на торта, ама баш сакам вкусна лешник и чоколадо, мини маус украсена округла 30 парчиња, канела, аромати , делиција?
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Од Делициа може добри да ти бидат Сахара (лешник и млечен крем), или Грчка торта (цела е ореви и фил и тесто). Комбинација од лешник и чоколадо немаат. Од овие две, мој фаворит е Сахара, полесна е.
    За другите слаткарници не знам, немам искуство.
     
    На Animali и bella24 им се допаѓа ова.
  11. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    Како да направам кутија за декорација за поклон? нели со кенди масата иде и поклончиња односно кутии каде има лижавче,крем бабанче, чоколатце за сите присутни дечиња?
    се прават во печатница? сакам да биде со ликот на мече и да го пишува името на славеникот

    Ако можам и сама да ги направам уште поубаво, ми требаат околу 6 такви кутивчиња
     
  12. Elen4e_sonce

    Elen4e_sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Со која тема?
     
  13. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    najdov fala mnogu
     
  14. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2019-05-28-01-37-30.png сакам да биде нешто вакво, имам вакви кеси ама животни имам стикери баш големина како на сликава, па не знам дали ке е интересно или глупаво :)
     
  15. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.388
    Допаѓања:
    34.212
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ќе биде интересно. Можеш стикерите да ги залепиш на подебела хартија или пена и да не се целосно залепени, па ќе изгледаат како 3д.
    Јас нешто слично правев лани за во градинка. Има слики неколку страни назад.
     
    На Marija_Magdalena и referentka им се допаѓа ова.
  16. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.647
    Допаѓања:
    161.688
    Пол:
    Женски
    Да те прашам за подароциве .
    Ќесињата разбрав од ДМ се . А сликичките ( или како и да се викаат :)) ги купуваше од некаде,или ги принташе сама од интернет?
    И ме интересира дали во ќесето би собрало едно чоколадо ,сокче со цевка смокички и киндер јајце .

    Многу се убави .
    За годинешниот роденден уште поубави да имате :f:
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  17. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.388
    Допаѓања:
    34.212
    Пол:
    Женски
    Фала.
    Животните се правени. Хартијата и очињата се купени дел од Џамбо, дел од Тримакс книжарница.
    Јас имав лижавче, тортичка, кики бомбони и чоколадни парички внатре. Сок прво ставив, ама беше кнап, па го извадив.
     
    На Marija_Magdalena, azelea и Bubce38 им се допаѓа ова.
  18. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    цела страница ја поминав од прва до последна страница и сите слики ги видов премногу идеи веќе незнаев шо да одберам па гуглав и ова некако ми се виде полесно а и доста интересно, дури сега видов дека стикериве мои биле поголеми, да ги направам и ке прикачам слика
     
    На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
  19. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Многу убава идеја ми дадовте со ќесичките со животни.
    Ама јас ич не сум "направи сам" човек , па ако некаде има или некој прави баш такви ве молам кажете ми.
    Мислам на тие од @Marija_Magdalena и @An-na
     
    На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
  20. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.388
    Допаѓања:
    34.212
    Пол:
    Женски
    Мене лани кумата ми помогна. Пред некој месец почна да изработува професионално. Ќе ти пратам ФБ линк по лп.