Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

 1. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.987
  Допаѓања:
  94.151
  Убаво ранче
   
 2. verba

  verba Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  176
  Здраво,
  Од каде нарачувате пици за во игротека и отприлика колку за 30тина гости?
   
  На Ambra20 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  12.098
  Пол:
  Женски
  Јас за овој роденден нарачав мини пици, мали кругчиња, од силбо, 400ден кг. Мислам по 35 има во кило.
  Тама ми делуваше поубаво него ли класична пица.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  162.463
  Пол:
  Женски
  Слават децата од одд на ќерка ми родендени во слаткарница. Но за нејзиниот не знам какво ќе е времето па ми е страв дека внатре ќе им е досадно. Имате некоја идеја што би можеле да прават/играат? Ќе полни 8год.
   
 5. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  5.308
  Допаѓања:
  53.786
  Пол:
  Женски
  Диско?
  Нели поранешен Вулкан го изнајмуваат за такви прослави, а може и некој локален мал кафич, па да им пуштат музика и да рипаат, ќе пијат сокче, јадат торта, грицки и топ :party:
   
  На Bozica1980 и kukla21 им се допаѓа ова.
 6. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  162.463
  Пол:
  Женски
  ^имаше некои такви родендени, некако не и се допаднаа. Она би пак у игротека ама мислам заради друштвото нејќе. Големи биле :lol:
  Чепкајќи по нет видов една нова игротека во близина, може ќе ја биде и како диско. Ми стои за голема од сликите, ќе ја однесам да ја види.(fingers)
   
 7. simona_baby

  simona_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  Како дел за диско има во Меџик хаус им пуштаат музика,пеат караоке,незнам дали ќе им биде интересно.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  106.469
  Бошке си ја видела новата иротека у Ретаил поинт?Ми личи како да има за секој по нешто.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  162.463
  Пол:
  Женски
  Далеку ми е Дафи, нема да ми дојдат децата од школо. А и не сум била ни јас таму воопшто. Фала за идејата.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  12.868
  Пол:
  Женски
  Музејот на илузии
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  18.415
  Пол:
  Женски
  Театар за деца и младинци?
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  162.463
  Пол:
  Женски
  Мене повеќе ми беше прашањето, што би можела да им однесам во слаткарницата за да таму се забавуваат :)
  Ама идејата за "диско" ќе гледам да ја протнам. Во театар и кино нејќела досадно било веќе. Во "илузии" и јас би сакала ама ми е страв да не банкротирам, повеќе од 40деца имаше лани ]:)
   
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.668
  Допаѓања:
  106.469
  Немате некои аниматори да ангажираш?
  Кај нас ги има. Супер журки им прават на деца од различни возрасти.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.987
  Допаѓања:
  94.151
  Каква е таа слаткара? Јас не сум видела слаткара одамна :)
   
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  162.463
  Пол:
  Женски
  Маалска. Ла Петит
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.987
  Допаѓања:
  94.151
  А го рентаат просторот или како? Не сум чула да слават така дечињава
   
 17. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  162.463
  Пол:
  Женски
  Поим неам како, децава го измислија ова како опција. Мене ич не ми се допаѓа, само на јадење се сведува роденденот. Имаат тостови, сокче и торта. Глумат големи.
   
  На mal.ecka и kukla21 им се допаѓа ова.
 18. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.302
  Допаѓања:
  104.252
  Пол:
  Женски
  Во лисиче таа?
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.325
  Допаѓања:
  59.019
  Пол:
  Женски
  Аниматори? Maskoti, Animacija i crtanje na lice побарај на фб. Јас најмив за на ќерка ми роденденот сапуница/дете во балон 30мин, малку занимација поразлична да видат децава поголемки. Ке славиме во игротека ама ова го земав за поголемите деца, па може и некој возрасен :D Имаат гледам и некои игри за поголеми.. ѕирни си на страната.. :)

  Еве што е тоа со сапуницата :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Lolipop23, Girl-Rabbit, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. verba

  verba Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  176
  Ko
  Koja cena e na sapunicata?